Společným cílem dvojice ve věku osmatřicet a jednačtyřicet let byla na sklonku minulého roku Jeviněves, kam se vypravili za lupem dvakrát, těsně před Štědrým dnem. Z garáže u domu, do které vnikli 22. prosince, podle policejního mluvčího Pavla Truxy sebrali tři jízdní kola, elektrokoloběžku a zahradní i pracovní náčiní, vše za více než třicet tisíc korun.

Hned v následujícím dni se do vesnice vrátili a z parkujícího auta odnesli vše, co mělo nějakou cenu. Tentokrát byl jejich úlovek slabší, nabíječka, tažné lano a další drobnosti za celkem čtyři tisíce.

Ilustrační snímek
Mělnická dealerka lapena při prodeji pervitinu. Ve vazbě nakonec neskončila

Záhy vsadili na sólovou dráhu a rozhlíželi se každý sám v sedm kilometrů vzdáleném Lužci nad Vltavou. Starší z mužů tam na jednom z pozemků poškodil pletivo dveří zahradní kůlny a zmizel s elektrokoloběžkou za tři tisíce korun. Mladší muž přelezl plot u rodinného domu a z garáže odcizil jízdní kolo s helmou za dohromady dvacet tisíc korun.

„Oba kradli, ačkoli byli v posledních třech letech odsouzeni za majetkovou trestnou činnost. Je tedy pravděpodobné, že za mřížemi mohou skončit znovu. Mělničtí kriminalisté zahájili jejich trestní stíhání pro pokračující trestný čin krádeže,“ potvrdil Truxa a připomněl, že muži mohou strávit ve vězení až tři roky.