Od pátku se kriminalisté zabývají smrtí čtyřiačtyřicetileté ženy v obci Jiřice ležící dva kilometry od Kostelce nad Labem. Podle policejního mluvčího Pavla Truxy byla provedena soudní pitva, která prokázala, že žena zemřela násilnou smrtí. „V souvislosti s případem byl zadržen čtyřicetiletý muž, partner zavražděné," potvrdil Truxa.

Křižovatka v ulici Bezručova na Mělníku.
Mělnickou křižovatkou na oranžovou? Pokuta za přestupek je letos ostřejší

Zadržený muž byl vzat do vazby a obviněn ze zvláště závažného zločinu vraždy. Podle Truxy mu v případě prokázání viny hrozí deset až osmnáct let za mřížemi.

Jak zavražděná, tak obviněný byli podle místních cizinci pobývající na jiřické ubytovně. Žena se podle svědků měla už v minulosti údajně dobývat na sousedy, že ji muž bije.

„Případ ještě není ukončen. Jaké tam byly vazby, je předmětem dalšího vyšetřování," odpověděl mluvčí policistů na otázku, zda vraždě předcházelo dlouhodobé domácí násilí.

Cvičení pod vedením Petra Limprechta.
Taekwondo jako terapie. Trenér sdílí svou životní cestu s lidmi s nemocemi duše

Josef Chalupa, starosta Kostelce nad Labem, pod který obec Jiřice spadá, Deníku potvrdil, že dvojice žila na tamní ubytovně. „Jde o soukromý objekt, který má tři bytové jednotky. Je to pro nás nepříjemné, protože nemáme přehled o tom, kdo tam zrovna pobývá, ale legislativa takové stavby umožňuje, tudíž jsme na nějaké změny krátcí," poznamenal Chalupa.