VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 09:18

OBRAZEM: Tuhanští se veselili

Tuhaň – Obec Tuhaň pořádala v sobotu kulturní program pod názvem „Posezení pod májkou“. K poslechu a tanci tradičně hrála kapela Václava Hrušky a Zdeňka Kouby "A je to band". 

20.5.2018

Jazzovou zahradou v Libiši zněly country tóny

Libiš - Country festival v Jazzové zahradě na Staré štaci již osmým rokem přivítal velké množství diváků a posluchačů kvalitní country hudby.

20.5.2018

OBRAZEM: Sólisté opery zpívali v Obříství Prodanou nevěstu

Obříství - Slavnostní otevření jarní sezóny v Památníku Bedřicha Smetany bylo úžasným kulturním zážitkem tohoto víkendu. Slavnost se konala v areálu usedlosti Lamberk, kde je muzeum Bedřicha Smetany.

13.5.2018

Besedu v Zárybech tancovalo přes sto baráčníků

Záryby /FOTOGALERIE/ - Vlastenecko-dobročinná obec Baráčnická, či obecně Baráčníci, jsou v Zárybech sdružením lidí, které udržuje staročeské zvyky a tradice. Staročeské máje, v této obci pořádané baráčníky, začaly nejdůležitější částí oslav, průvodem po vsi.

13.5.2018

OBRAZEM: Na Divadelní pouti v Neratovicích se učili diváci animovat s loutkami

Neratovice - Divadelní pouť dětem začala včera již po devatenácté před Společenským domem Neratovice. Krásné slunečné počasí dotvořilo příjemnou atmosféru, diváci se usadili ve stínu rozkvetlých kaštanů a sledovali pěkná herecká vystoupení.

9.4.2018

Pro mimořádný festival chystají radní vysokou podporu

Střední Čechy – Čtyřmi miliony korun – stejnou částkou jako v loňském roce – hodlají středočeští radní podpořit uspořádání festivalu filmové hudby a multimédií nazvaného Soundtrack Poděbrady, jehož první ročník se loni uskutečnil na sklonku prázdnin. Stejné to bude i letos; festivalový program je rozvržen na poslední „prázdninový“ víkend: od 30. srpna do 2. září.

3.4.2018

Beřkovické jaro láká na písně z muzikálu Mamma Mia či Evu Pilarovou

Horní Beřkovice - Veřejnost může navštívit večerní koncerty, divadlo a prodejní výstavy šperků a bižuterie.

27.3.2018

Kraj chce podpořit kulturu, za kterou lidi i doveze

Střední Čechy – Divadelní představení, muzika i uspořádání krajských dnů lidové architektury. To jsou kulturní aktivity, které si podle mínění středočeských radních zasluhují podporu. V pondělí rada navrhla zastupitelům, aby uvolnili dohromady 5,6 milionu korun.

27.3.2018

Zdeněk Izer: Nejlepší zdroj inspirace je nedostatek času

Líbeznice /ROZHOVOR/ - Nový zábavný pořad Zdeňka Izera s názvem Na plný coole má premiéru 10. a 11. dubna 2018. Stalo se již tradicí, že populární bavič slavnostní premiéru svojí nové show, v které se diváci setkají s jeho jedinečným a nezaměnitelným humorem, odehraje v Divadle kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené zábavné scénky, parodie nejrůznějších televizních pořadů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Při této příležitosti jsme pro vás Zdeňka Izera vyzpovídali.

26.3.2018

OBRAZEM: Zámek Nelahozeves se probudil ze zimního spánku

Nelahozeves - Předposlední březnová sobota patřila na zámku velkolepému zahájení sezóny a pestrý program přilákal i přes ne zrovna slunečné počasí hodně návštěvníků. A bylo se opravdu na co dívat. 

20.3.2018

Kraj chce koupit 14 výtvarných děl. Vybírá podle dotace

Střední Čechy – Nakupovat moderní umění se chystá středočeské hejtmanství. Pomýšlí na pořízení 14 děl v celkové ceně 1,6 milionu korun. Nejde však o kulturní povznesení kanceláří ani jiných prostor na krajském úřadě v Praze. Mělo by se jednat o nákup pro Kutnou Horu. Pro GASK – Galerii Středočeského kraje – v tamější jezuitské koleji, která v historických prostorách prezentuje bohatství svých sbírek výtvarného umění 20. a 21. století. Počítá se navíc s tím, že na obohacení kolekce GASK bude prostřednictvím ministerstva kultury možno získat významný příspěvek z evropských fondů.

7.3.2018

Do neratovického kina míří film s Žilkovou a Polívkou v hlavních rolích

Neratovice – Neratovické kino ve společenském domě uvede ve středu 7.3. od 19 hodin nový český film Alenka v zemi zázraků. V hlavních úlohách pod taktovkou autorů a režisérů Otakára M. Schmidta a Jany Kristiny Studničkové se představí Veronika Žilková, Boleslav Polívka nebo Jiří Dvořák.

4.3.2018

Čerstvý táta myslí na pivo, hudbu a syna

Mladá Boleslav/Dolní Krupá /ROZHOVOR/ - Živí ho pivo. Hudba je jeho koníčkem. Hraje, zpívá, skládá, textuje. Dlouhé roky byl trenérem sportovního karate. Na začátku roku se mu v jeho 47 letech narodil první syn. Život se tak Luboši Odhánělovi z Dolní Krupé na Mnichovohradišťsku v okrese Mladá Boleslav poměrně razantně změnil.

2.3.2018

Herec Zdeněk Piškula: Seriál Lajna? Užil jsem si ho. Jiří Langmajer mi radil

Střední Čechy /ROZHOVOR/ – Mladý Hrouzek. Dvě slova, která budou nadějného herce Zdeňka Piškulu provázet zřejmě už celý život. Právě on totiž ztvárnil jednu z hlavních postav hokejového seriálu Lajna, který výrazně oslovil sportovní příznivce v nedávné minulosti. Čím vším si při natáčení devatenáctiletý rodák z Prahy prošel? Jaký má vztah ke sportu? Nejen na to Zdeněk Piškula ochotně odpověděl v rozhovoru pro Deník.

2.3.2018

Honza Homola z Wohnoutů se ve třinácti opil mělnickým vínem

Mělník /ROZHOVOR/ - Historicky třetí a také na dlouhou dobu poslední unplugged sezóna oblíbené české kapely Wohnout zavítá také do Mělníka, kde Wohnouti představí všechny své nejzásadnější hity v upravených akustických verzích. Potvrzeným hostem je například houslista Vojta Lavička.

1.3.2018

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

1.3.2018

Mělnická divadelnice ve Mšeně kšeftuje s alkoholem

Mšeno, Mělník - Odmala toužila být herečkou. Jako malá se brněnská rodačka Mirka Strunecká ocitla v tamním Divadle na provázku, kde se chtěla prosadit. „Protože jsem ale byla takové neprůbojné dítě, nikdo si mě moc nevšiml. A vyšumělo to,“ vzpomíná na své dětské pokusy stát se herečkou hostující členka mšenského divadelního souboru.

26.2.2018

OBRAZEM: Výstavu osobností zahájili vernisáží

Velvary - Vernisáž výstavy sběratele rukopisů a autora knih Františka Frolíka - Osobnosti Velvarska, Slánska a Kralupska s ukázkami jejich rukopisů se konala v galerii Městského muzea Velvary.

23.2.2018

Muzeum nabídne čtyři hodiny cestovatelských dobrodružství

Kralupy nad Vltavou – Netradiční prožití sobotního odpoledne i večera nabízí zástupkyně ředitele Městského muzea v Kralupech nad Vltavou Iveta Bendíková. Zve na festival dokumentárních filmů, který v kralupském muzeu začíná od 16.30.

22.2.2018

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

22.2.2018

Votvírák přivítá Uhlíře, Farnou i Divokýho Billa

Milovice – Chinaski, Tata bojs, Mig 21, Ewa Farna, Horkýže Slíže či Jaroslav Uhlíř. To jsou některé taháky už 12. ročníku hudebního festivalu Votvírák, který tradičně otevírá letní sezónu na milovickém letišti. Ten se letos uskuteční o víkendu 15. až 17. června.

20.2.2018

Večer autorské hudební tvorby zval před mikrofon

Kralupy nad Vltavou /FOTOGALERIE/ - Premiéra otevřené písničkářské scény se konala před krátkým časem v Kralupech pod názvem Open Mic. Dvouslovné spojení by se dalo volně přeložit jako výzva k předstoupení před mikrofon. Pro Kralupy je tento druh produkce novým fenoménem. 

20.2.2018

Nelahozeveské šibřinky potrvají tři dny

Nelahozeves – Tělovýchovná jednota Dynamo Nelahozeves pořádá tradiční třiačtyřicáté šibřinky, tedy sokolské maškarní plesy.

18.2.2018

OBRAZEM: Soukup představuje indiánské motivy

Mělník - Mělnické Regionální muzeum slavnostně zahájilo výstavu obrazů Petra Soukupa, která je umístěna v malém sále. Expozice obrazů kanadské přírody, indiánských motivů i česká krajina v duchu hyperrealismu mělnického rodáka.

18.2.2018

OBRAZEM: Výstava bavila kresleným humorem

Mělník - Regionální muzeum Mělník není jen klasickým muzeem se stálými expozicemi věnovanými regionu Mělnicko, a to především z vinařské oblasti. Mimo jiné je i centrem kulturního dění a je možné zde shlédnout výstavy z různých oblastí umění.

15.2.2018

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

14.2.2018

OBRAZEM: Senioři tančili s maskami

Mělník - O víkendu se masopustní maškary proháněly po mělnickém náměstí a samotné oslavy pak vyvrcholily v úterý. To si zdejší muzejníci připravili pro obyvatele Centra seniorů Masopustní úterý. Program byl plný maškar, šprýmů, vyprávění a tance.

12.2.2018

OBRAZEM: Kralupský masopust byl pestrý

Kralupy nad Vltavou - Jak uvádějí naučné encyklopedie, masopust byl v minulosti časovým údobím od Tří králů do Popeleční středy. Masopustní veselí zažili Kralupané tuto neděli. 

8.2.2018

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

5.2.2018

KRÁTCE: Narozeninový flám začíná

Mělnicko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

4.2.2018

Martin Burda: Po dokončení básně mě pokaždé hřeje u srdce

Mělník/ROZHOVOR/ - Mělnický literární klub Pegas byl založen před třiceti lety. V roce 2008 jeho řady rozšířil Martin Burda z Neratovic, úspěšný básník, jenž se pyšní několika cenami. Jednu z Martinových básní si nedávno vybrala pražská herečka Miriam Kantorková, která přijela v prosinci loňského roku mezi členy Pegasu, a poté ji přednesla v mělnické poetické kavárně Pohodovej anděl.

2.2.2018

Unikátní sbírky lákají návštěvníky napříč generacemi

Mělník - Regionální muzeum Mělník se pyšní originální stálou výstavou historických kočárků. Ta vznikla téměř před patnácti lety a stala se spolehlivým magnetem pro malé i velké návštěvníky z blízkého a širokého okolí. Představuje vývoj dětského kočárku od počátku sériové výroby - od druhé poloviny 19. století do konce šedesátých let 20. století.

2.2.2018

KRÁTCE: Ke koštu hraje cimbálovka

Mělnicko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

1.2.2018

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

31.1.2018

KRÁTCE: Swingový večer s muzikantskou legendou

Mělnicko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

30.1.2018

KRÁTCE: Divadlo, šermíři, zabijačka. Chystá se masopust v Lobkovicích

Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

25.1.2018

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

24.1.2018

Dykův kraj na historických pohlednicích

Mělník - V těchto dnech probíhá v malém sále Regionálního muzea Mělník výstava Dykův kraj na historických pohlednicích. V běhu letošního roku jde patrně o vůbec první z řady akcí, jejichž prostřednictvím kulturně zaměřené příspěvkové organizace Středočeského kraje přispějí k připomenutí výročí 100 let od vzniku Československa a od skončení 1. světové války. 

23.1.2018

FOTO: Oblíbený malíř Pěnkava vystavuje v muzeu

Mělník - Čajový servis pro leváky s univerzální cukřenkou, Vodník si koupil bidet, Turistická trasa pro trpaslíky nebo Čůrat až za bójkami… Oblíbený šemanovický malíř Petr Pěnkava opět vystavuje v prostorech Regionálního muzea Mělník. Již popáté se návštěvníci pobaví nad olejomalbami plnými vtipu a barev. 

22.1.2018

Kralupský Lednový Underground byl přehlídkou hudebních žánrů

Kralupy nad Vltavou - Po třech letech se na velké a malé scéně kralupského kulturního domu představily kapely i jednotliví zpěváci. Zazněly tu melodie rozličných hudebních žánrů. Konal se tu Lednový Underground 2018.

22.1.2018

OBRAZEM: Úžasná atmosféra plesu v Kralupech nad Vltavou

Kralupy - Pohled zpět do minulosti zprostředkovali účastníkům kralupského retrospektivního plesu jeho organizátoři - tamní Kulturní a společenské středisko Vltava a Základní umělecká škola Kralupy se svým subjektem, spolkem Artuš, z. s. 

22.1.2018

KRÁTCE: Do Neratovic míří Pavel Dobeš

Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

18.1.2018

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

13.1.2018

KRÁTCE: V knihovně se bude cvičit pes

Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

11.1.2018

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

4.1.2018

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

3.1.2018

KRÁTCE: Do galerie za čerstvými novoročenkami

Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

30.12.2017

KRÁTCE: Novoroční výběh se Sokolem

Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.

29.12.2017

OBRAZEM: Výstava prodlouží ducha Vánoc

Mělník - Vánoční čas je možné si prodloužit na výstavě Vánoční ozdoby, která je instalovaná ve velkém sále Regionálního muzea Mělník a trvá do neděle 7. ledna. Tradiční vánoční výstava je věnována fenoménu zdobení vánočního stromečku a zavede návštěvníky do historie zdobení do konce 19. a začátku 20. století. Na výstavě jsou velmi vzácné exponáty vatových ozdob, které byly muzeu zapůjčeny. Výstavou provádí fundovaná průvodkyně, která návštěvníky provede i výstavou Z historie železnice aneb železniční hračky. Nejstarší mašinka pochází ze 40. let 20. století. 

28.12.2017

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT