Jak a kdy jste se dostal k muzice?
V základní škole. Chodil jsem dva roky do lidušky na klavír, jenže mě to ukrutně nebavilo. Nakonec jsem ukecal maminku, že budu chodit na kytaru, jenže jsem to vydržel taky jen necelé dva roky. Byl jsem líný cvičit nějaké etudy. Někdy ve dvanácti letech jsme založili se spolužáky kapelu a od té doby už jsem vlastně s muzicírováním nepřestal.

Jak umíte hrát? Ohodnoťte se školními známkami.
Trochu na tu kytaru (tak za 4) a na pár dalších nástrojů, ale to je spíš neohodnotitelné. Já už se dnes držím především toho zpívání.

Líbí se vám více původní tvorba, nebo raději dáváte přednost osvědčeným hitům?
Všechno je nejdřív původní tvorba, i ty osvědčené hity. Jednou za čas si člověk s chutí zahraje nějakou pecku, kterou má rád od jiného interpreta, ale jinak nejradši hrajeme s kapelou své vlastní věci. Ono popravdě řečeno něco okopírovat zas není tak velký problém. Prubířský kámen je něco dobrého sami vymyslet.

Na své webové stránce píšete, že vás ovlivňovala country hudba. Proč jste u ní nezůstal?
No, drhnout na španělku třeba Led Zeppelin, Black Sabath nebo Deep Purple šlo dost těžko. Byť mám dodnes některé druhy americké country rád, tak jsem srdcem přece jen rocker. Když jsem si přes léto vydělal na brigádě na svou první elektrickou kytaru, tak nebylo co řešit.

Styděl byste se vystupovat s Nedvědy nebo Druhou trávou?
Nedvědi nejsou zas až tak moje krevní skupina, ale Křesťan a Druhá tráva je výborná muzika. Možná bude pro někoho překvapivá informace, že jsme společně s kytaristou Milošem Knoppem v únoru hráli jen tak se španělkami a bez jediného mikrofonu jako hosté pořadu Stýskání na duši Pavla Lohonky Žalmana v Českých Budějovicích, nebo teď v létě jsme s ním měli společný koncert s ABTriem v rámci folkových prázdnin na zámku v Telči. Hráli jsme samozřejmě svoje věci a tleskali nám (nikoliv nás po tvářích), takže to snad tak špatné nebylo. Jsme kamarádi třeba s Pavlínou Jíšovou, Vlastou Redlem a mnoha dalšími a vystupoval jsem mimo jiné dvakrát i ve Stodole Michala Tučného. To není o stylu, ale o lidech a muzice, a ta je prostě buď dobrá nebo špatná.

No a co třeba Eva a Vašek, s nimi byste nezpíval?
Ehm, to už si snad děláte srandu. Ona je muzika a „muzika“. Nezazpíval.

Co podle vás chybí českým interpretům, aby se prosadili v celosvětovém měřítku?
Firma, která by usoudila, že z toho může mít nějaký byznys a prosadila je ve světovém měřítku do médií. Výborné muziky tady máme spoustu, jen se o ní neví. Ostatně ono i to, co se běžně pouští v médiích, není obraz české scény, ale z větší části prostituční „sračky“.

Jaký máte názor na nové objevy v archivech StB?
Žádný. Většina těch důležitých jmen byla ze seznamů dávno skartována, takže toho stejně spousta chybí.

Nebojíte se, že se jednoho dne možná dozvíte krutou pravdu, která vám rozhází iluze? Nemyslím o vás, ale třeba o člověku, kterého si vážíte.
Já se to dozvěděl třeba i o lidech z muzikantského okolí a přesto jsme jim ani s klukama nemohli říct, že to víme, protože by to nemělo smysl. Zvlášť v případě, když jsme věděli, že jim to ten člověk podepsal, aby mohl hrát a nevyhodili ho ze školy. Přitom pochybuji, že by někomu z nás opravdu uškodil. Já neměl ani žaludek si zajet do Pardubic, abych se podíval, kdo všechno na mě donášel. O některých to vím a přišlo mi zbytečné se v tom šťourat. Hajzl zůstane vždycky hajzlem a slušný člověk slušným člověkem, ať už je někde napsáno cokoliv.

Co říkáte na diskuse o americkém radaru?
Ať se diskutuje, od toho přece diskuse je. Jsme součástí určitého společenství, a když počítáme s případnou ochranou, musíme pro to něco i udělat či obětovat. Švýcarsko z nás nikdy nebude. A jestli si někdo myslí či tvrdí, že kvůli nějakému radaru by na nás někdo vypálil atomovku, tak je blázen. Stačila by jedna normální raketa a v okolí by to pomalu nezaregistrovali. Jen je to třeba lidem polopaticky vysvětlit a ne plácat nějaká dogmata a dělat z toho stranické téma.

Jste pro, aby v Brdech radar stál?
Nemám na to úplně vyhraněný názor, ale považuju to za snesitelné zlo.

Jak se vám líbí život v Česku?
Dá se přežít, ale na slintání blahem to rozhodně není. Hlavně ta mentalita lidí závidějících si i nos mezi očima. To je fakt neštěstí.

Myslíte, že už minula doba, kdy bylo potřeba z vlasti emigrovat?
Mám spíš obavy, aby se nevrátila. Už jsem několikrát opakoval, že v případě návratu komunistů k opravdu výkonné moci se odstěhuju pryč. Naštěstí už je alespoň tohle možné, tedy pokud by nestihli znovu zavřít hranice a obehnat je ostnatým drátem.

Jak se podle vás mají lidé vypořádat se stále se měnícími zákony, rovností lidí rovných (politiků) či rasismem naruby?
Vyhnat některé politiky svinským krokem z parlamentu, ze senátu nebo zastupitelstev. Ovšem jediným možným způsobem jsou v tomto státě volby, což lidem jaksi pořád nedochází. Když se pak musí spojit několik stran s rozdílnými programy, aby vůbec něco zákonně prošlo, tak je to na nic, jelikož se musí přistupovat ke kompromisům. A o rasismu naruby mi radši nemluvte. Jestli to totiž bude takhle pokračovat, tak snad udělají ze všech rasisty doopravdy.