Nabitý program pro pacienty, a nejen pro ně, připravil manažer tamního multifunkčního centra David Vačilja. Na večerní akce jsou brány multicentra, v němž festival probíhá, otevřeny i veřejnosti.

A na co se mohou v letošním roce návštěvníci festivalu těšit? „Máme přichystané koncerty i divadelní vystoupení , na něž má přístup právě i veřejnost," uvedl Vačilja.  Na pacienty pak navíc čeká například promítání filmů, mohou se těšit na  snímky Postradatelní, Kozí příběh, Sněhurka a lovec, Okrasní přebor a nebo drama Mezi vlky. Nepřijdou ani o dramaterapii, muzikoterapii, zajímavou přednáška o letecké archeologii nebo divadelní představení žáků mateřské a základní školy z Ledčic.

Hlavním tahákem festivalu jsou ale večerní akce, které začínají každý den od 19.30 hodin. A tentokrát se na podiu multicentra, které vzniklo z bývalého kostela, ukáží samé hvězdy. „Dříve jsem s ohledem na finance do programu pětidenního festivalu zařazoval vždy jednu hvězdu a další čtyři dny patřily regionálním muzikantům. Nyní ale v podstatě vystoupí v každém z oněch pěti dnů známí lidé na vysoké úrovni," konstatoval David Vačilja.

Jeho slova potvrzuje vystoupení prvního dne, kdy festival veřejnosti otevře Xindl X. Úterý bude patřit bigbeatové kapele Keks a ve středu večer je na programu folkař Slávek Janoušek. Ve čtvrtek do Horních Beřkovic zavítá zpěvačka Leona Machálková a v pátek festival se svým představením Klíče na neděli uzavře pražská divadelní společnost Háta.

Ještě před několika lety se na festival za brány beřkovické léčebny přišlo podívat jen pár lidí. Od té doby se ale zájem veřejnosti podstatně 
zvýšil. „Je to stále lepší. Čím více koncertů známějších lidí tu máme, tím více lidí k nám jezdí," konstatoval manažer multifunkčního centra a dodal, že hodně návštěvníků přiláká facebooková stránka multicentra, na níž se dozvědí, jaké nejbližší akce se v léčebně konají. „Najdou tam i spoustu fotografií. Dá se říct, že s každým koncertem máme na facebooku víc a víc fanoušků," připomněl Vačilja.

Hlavní taháky Beřkovického jara 2013
Pondělí 15. dubna – folkrockový koncert – Xindl X
Úterý 16. dubna – rockový unplugged koncert – Keks
Středa 17. dubna – folkový koncert – Slávek Janoušek
Čtvrtek 18. dubna – popový koncert – Leona Machálková
Pátek 19. dubna – divadelní představení – Háta

Večerní program začíná vždy v 19.30 hodin, vstupenky je nutné si rezervovat předem na e-mailu multicentrum@plhberkovice.cz nebo na telefonu 731 655 577.