Už se to zase blíží. Za necelé dva týdny se opět otevřou brány multifunkčního centra beřkovické psychiatrické nemocnice, aby se tam odehrál další ročník multižánrového festivalu Beřkovické jaro 2015.

Oblíbený festival, který odstartuje v pondělí 13. dubna, podle manažera multicentra Davida Vačilji nabídne řadu pořádných taháků.

„Beřkovické jaro přináší opravdu pestrou paletu aktivit, které jsou sice primárně určené pro pacienty naší nemocnice, ale navštěvují 
je i žáci škol a ostatní zájemci z řad veřejnosti,“ uvedl David Vačilja, který se stará o to, aby si každý návštěvník bývalého kostela, v němž multicentrum před lety vzniklo, měl z čeho vybrat.

A jak si dal na programu Beřkovického jara záležet tentokrát? Do areálu nemocnice se Davidu Vačiljovi podařilo nalákat osvědčené kapely Keks a Lucie Revival.

Rockeři z Benešovska se 
v multicentru představí v úterý a pražský revival, který vedle songů od Lucie hraje i repertoár skupiny Wanastowi vjecy, to v Beřkovicích rozjede o čtvrtečním večeru.

Dva večerní koncerty budou patřit i interpretům, které diváci v Beřkovicích uvidí úplně poprvé.

Festival v pondělí zahájí svérázná česká zpěvačka Jana Kratochvílová, která si také říká Uriel. V Beřkovicích se představí společně se skupinou Illuminati.ca, a to v rámci jejich nového programu Super Magica Tour.

A o velké zastoupení žen 
v publiku se jistě ve středu večer postará zpěvák se srdcem kovboje. „Několikrát jsem se snažil pozvat Jakuba Smolíka, ale bohužel nám to nikdy nevyšlo. Tentokrát se to ovšem podařilo, takže se 
v multicentru představí ve středu od 19.30 hodin,“ řekl 
s nadšením manažer kulturního zařízení, které každoročně navštěvují stovky příznivců dobré muziky a divadla.

Příznivci divadelních představení si přijdou na své 
v pátek, kdy Beřkovické jaro zakončí herci z pražské divadelní společnosti Háta.

„Háta, která je u nás v oblibě, si tentokrát připravila komedii z prostředí vysoké politiky – Vztahy na úrovni,“ připomněl David Vačilja a dodal, že právě na divadelní představení a na Jakuba Smolíka je k dispozici už jen pár posledních lístků. A na ostatní večerní koncerty už se také místa v multifunkčním centru plní. „Výjimkou je Lucie Revival, na kterou je dobrovolný vstup, takže si lidé místa rezervovat nemusejí.“

Vstupenky je možné si zamluvit elektronicky na multicentrum @ pnhberkovice.cz nebo na telefonu 731 655 577.

Vedle večerního programu, který začíná vždy v 19.30 hodin, Beřkovické jaro 2015 nabízí například i besedu o závislosti, přednášku o Ekvádoru nebo výstavu šperků.