Manažera beřkovického multicentra David Vačilja považuje festival Beřkovické jaro za velký krok vpřed. „Celý týden probíhají i další aktivity, které nejsou přístupné veřejnosti, ale pouze pacientům léčebny. Mohou si tak zahrát divadlo, podívat se na film nebo zajít na přednášku. Mají toho na výběr opravdu hodně. Hraje se hlavně pro kolegy, zaměstnance a pacienty. Tématem tentokrát bude Monthy Python, na což se moc těším. Pomáhá to pacientům a dokonce i personálu,“ řekl.

Pacienti tak předvedou divadlo v podobě malého kouzelného cirkusu. Návštěvníci se potkají například s klaunem, silákem z cirkusu ze začátku dvacátého století nebo s kouzelnou opicí. „Hodně jim to pomáhá a jsou za to vděční. Snažíme se jim co nejvíce touto formou pomáhat. Připravena je i arteterapie, kdy budou pacienti malovat na téma Beřkovice, Beřkovické jaro nebo jen obyčejné jaro. Jak na ně působí, jak ho vidí svýma očima,“ usmíval se David Vačilja, který připravuje oba festivaly.

Každý den je na programu několik aktivit. Jeden den na pacienty čeká také opékání buřtů, které věnoval beřkovické léčebně sponzor. „Na to se všichni moc těší. Není to tu obvyklé, takže to bude zase něco jiného a hezky to obohatí už tak pěkný program. Doufáme, že bude i dobré počasí,“ svěřil se David Vačilja.
A co čeká na veřejnost? Velice pestrý program, ve kterém si každý najde to své. „V pondělí na návštěvníky čeká špička českého folku v podobě Spirituál kvintetu. Jsou už padesát let na české hudební scéně a mají opravdu dobrou fanouškovskou základnu. V úterý pak vystoupí Bára Basiková. Osobně jí mám velice rád, proto mě potěšilo, když se s ní podařilo vyjednat vystoupení u nás v léčebně. Je to dobrá zpěvačka, navíc je vyhledávána jako muzikálová zpěvačka.“

Ve středu pak na posluchače čeká zpěvačka, která se dokáže přenášet mezi žánry a dokonce i mezi jednotlivými uměleckými odvětvími, jako je herectví a zpěv. „Jde o Olgu Lounovou. Ta bude atraktivnější pro mladší generaci, takže to bude taková zkouška. Ale myslím si, že asi nejvíce lidí dorazí na divadlo s Lukášem Vaculíkem a Kateřinou Hrachovcovou. Stále přitahuje více a více žen všech věkových kategorií,“ popsal program letošního Beřkovického jara manažer multicentra.

Na návštěvníky večerních koncertů bude čekat i jedna specialita v podobě skvělé ústecké reggae kapely. „Téměř všichni, kdo se u nás představí, jsou známí, až na tuto kapelu. Jmenují se Uragan Andrew & Reggae Ortodox. V Ústeckém kraji jsou hodně známí a oblíbení, proto jsme se rozhodli, že je pozveme sem. I když je to trochu zvláštní, reggae je hodně volný styl, tak oni sami bojují proti drogám. Na tuhle kapelu doporučuji zajít. Muzika je opravdu pohodová, zahřeje a texty mají hlavu i patu,“  dodal David Vačilja.