Na louce mezi chřestovými poli v Hostíně u Vojkovic se sešly stovky lidí, kteří toužili ochutnat chřestové speciality nebo si domů chtěli odvézt čerstvý bílý a zelený chřest. První květnová sobota tam totiž patřila tradičním Slavnostem českého chřestu, který se v okolí obce pěstuje na bezmála dvou stech hektarech.

Dlouho zapomenutá zelenina si v českých kuchyních opět nachází své místo. Na hostínských slavnostech o tom přesvědčovaly dlouhé fronty, v nichž návštěvníci čekali na porci dobrot připravených právě z chřestu. Byla mezi nimi například chřestová pizza, salát z chřestu nebo kuskus s chřestem.

Ti, kteří už pokrmy z místního bílého zlata ochutnali, poslouchali u řádků s touto zeleninou výklad Jiřího Šafáře ze společnosti Český chřest, který popisoval, jak dlouho trvá, než dlouhé bílé nebo zelené výhonky skončí na stolech gurmánů.

V rámci chřestových slavností se konala i soutěž v pojídání zeleného chřestu nazvaná Chřestožrout 2016, kterou si nenechal ujít ani známý jedlík Jaroslav Němec z Bystrého u Poličky.

„Chřest jsem pojídal poprvé. Nebylo to tak snadné, jak jsem si myslel, syrový chřest je totiž celkem tuhý,“ popsal jedlík, který nakonec zelené výhonky spořádal nejrychleji a zvítězil.