Je tu květen a s ním i 9. ročník country-folk-folkrock-blues-bluegrass festivalu,/že by již takový malý OPEN festival/ BRNKFEST. Festivalu, který si již za dobu svého trvání získal přední místo mezi podobnými akcemi v republice. Naší snahou je udržení vysoké úrovně této akce i v budoucích letech. Vždyť v minulosti zde vystoupili např. Čechomor, K. Plíhal, L. Pospíšil, COP, Nezmaři, Prokop-Hrubý-Andršt, Krausberry,Marsyas, Bluesberry, Fleret, Funny Fellows, Steaboat Stompers, Happy Tomeet a mnoho dalších.

To, co nás nejvíce trápilo každý rok, bylo vhodné místo pro tuto akci a přízeň počasí. Obě tyto věci jsme měly neustále na mysli a snažili jsme se je řešit. Je pravda, že doba, kdy jsme poroučeli větru dešti je už pryč/zaplať Bůh/, a tak jsme alespoň posunuli termín festivalu ze začátku května na konec a to na sobotu 26.5.2007, kdy už by mělo být počasí stálejší. Co se týká prostředí, využívali jsme posledních 5 let areál TJ Mělník na Polabí / za což patří majiteli velký dík/, ale určité úpravy areálu změnily jeho charakter, a tak jsme se začali ohlížet po jiném místě, které by poskytlo potřebné zázemí. Na Mělníku, který nemá žádný letní amfiteátr ani letní kino, je to opravdu problém. Nakonec se nám podařilo domluvit s nájemci mělnického autocampu a vzhledem k jeho pěknému prostředí a dobrému zázemí si myslíme, že i tady dojde ke zvýšení úrovně celé akce.

Tak nám na závěr nezbývá než Vás všechny pozvat na 9. ročník mělnického festivalu BRNKFEST, který se koná v sobotu 26.5.2007 v mělnickém autocampu od 14. hodin. A koho letos uslyšíte a uvidíte? Bude to IVAN HLAS, OSKAR PETR, JARRET/letos nominace na Anděla/, FUNNY FELLOWS, MODROTISK a další.