Kavárnou mělnického kulturního domu, zaplněnou k prasknutí, se v pátečním večeru nesly příjemné brazilské rytmy v podání kytaristy Petra Telenského a zpěvačky Milli Janatkové. Ta je zároveň jednou z autorek obrazů, které představuje právě zahájená výstava.

Výstava se koná u příležitosti stého výročí založení Gymnázia Jana Palacha v Mělníku a svá díla na ní představují jeho bývalí i současní studenti. Přesněji studentky, autorkami všech obrazů jsou totiž ženy.

Kurátorka výstavy Dagmar Prajznerová, která je zárověň profesorkou výtvarné výchovy na mělnickém gymnáziu, uvedla, že všechny vystavené obrazy spojuje to, že jsou veskrze pozitivní. Už zmíněná Milli Janatková vystavuje část grafického cyklu Mrtvý ostrov. Jedná se o barevné linoryty z ostrova Lanzarote.

Další autorkou je Aida Líhová Legnerová, která v současné době působí na gymnáziu v Neratovicích. Je také autorkou ilustrací v publikacích o historii Mělníka, které vydává Mělnický osvětový a okrašlovací spolek. Na výstavě představuje snové akryly na plátně.

Mezi další výtvarnice, které v kulturním domě představují svá díla, patří mělnická malířka Olga Otáhalová Vojtová a Iva Tošnarová Cardová.

Výstava v mělnickém kulturním domě pokračuje až do pondělí 18. června.