Nyní se na provozu chloumeckého centra podílí devět maminek. Sedm z nich patřilo do skupiny, která převzala vedení centra v dubnu 2013, zbylé dvě, Kamila Kroužková a Valina Kociánová, se přidaly o něco později. „Kamila patřila do předchozí party," připomíná Stanislava Valterová. „Už na začátku jsme chtěly, aby se k nám přidala, ale ona nás v tom nejdřív nechala pořádně vykoupat," říká s nadsázkou dvojnásobná maminka, která od loňského září už opět chodí do práce. Zatím na půl úvazku, na jaře jí ale rodičovská dovolená končí, a tak bude mít na centrum ještě méně času než dosud. „Do zaměstnání se navíc vrací i Jana Dočekalová, naše vedoucí. Jsme proto moc rády, že se k nám Kamča s Valinou přidaly," vysvětluje.

Jedna za dvě

V jednu chvíli to vypadalo, že chloumecké rodinné centrum dostane po dvou letech znovu úplně nové vedení, nakonec ale tato varianta, zdá se, padla. „Holky, které zůstávají, mají děti ve věku, kdy si mohou všechny výhody rodinného centra naplno užívat," říká Stanislava Valterová. „Potřebujeme proto sehnat náhradu za mě a za Janu, a jak se zdá, nejspíš to padne na Valinu. Je úžasná, zvládne neuvěřitelné množství práce, má spoustu znalostí a zkušeností. Má praxi z marketingu a hned jak přišla, udělala nám nové webové stránky. Prostě se okamžitě chytila a funguje to skvěle," pochvaluje si spolupráci s nejnovější členkou rodinného centra.

Při vzpomínce na to, jak se Valina Kociánová uvedla na prvním setkání s ostatními maminkami, se Stanislava Valterová nemůže ubránit smíchu. „Když přišla, měla sepsaný dlouhý seznam toho, co všechno by se v centru mohlo dělat a nově zavést. Musely jsme se s Janou smát, protože když jsme se my dvě viděly poprvé, měla jsem s sebou podobný seznam," vypráví a dodává, že zdaleka ne všechno, co si tenkrát nové vedení centra předsevzalo, se podařilo splnit. „Člověk postupně zjistí, že tohle nejde, na tamto nikdo nepřijde a tenhle nápad nikoho nepřitáhne. Ale každý si to musí nejdřív sám vyzkoušet, jinak tomu neuvěří," uzavírá.

Dvojité oslavy

Oslavy kulatého výročí chloumeckého centra budou dvojnásobné. Ti nejmenší mohou v neděli 18. ledna přijít do centra na dort a divadelní představení Kvak a Žbluňk. Dospělí se pak sejdou následující sobotu v hostinci U Podařilů, kde se od 19 hodin koná narozeninový bál s živou muzikou a tombolou.