Nechyběla jízda na ponících, střelba z paintballových pistolí nebo  oblíbené tvarování nafukovacích balonků. Na malé návštěvníky čekalo na fotbalovém hřišti ve Všetatech celkem osm stanovišť s různými úkoly, které musely děti splnit, pokud chtěly získat drobný dárek.

Podle místopředsedkyně Rodinného centra Všetaty – Přívory Ivy Baťkové obdrželi všichni příchozí při vstupu na hřiště diplom, do kterého dostávali razítka za každý splněný úkol. A za vyplněný soutěžní arch si pak mohli vyzvednout dáreček. „Měli jsme připraveno kolem šesti stovek dárků a skoro nic nám nezbylo, všechno šlo pryč," řekla Iva Baťková s tím, že na začátku odpoledne rozdali mezi děti 265 diplomů.

Právě rodinné centrum převzalo nad celou akcí záštitu a řešilo veškerou administrativu s tím spojenou. Přístup dam z centra si pochvaloval například Miroslav Baloun, starosta městyse, díky jehož podpoře se oslavy mohly uskutečnit. „Konečně lidé pochopili, co se jim snažím vysvětlit už dlouhá léta," uvedl s tím, že podle něho je zbytečné, aby každý spolek v obci pořádal vlastní akci. „Takto společně to bylo nádherné," pochvaloval si starosta, který věří, že se podobnou akci podaří uspořádat i v příštím roce.

Nápad spojit se s ostatními přivítala i Renata Kurzveilová, ředitelka všetatské základní a mateřské školy, které měly na oslavách Dne dětí také své stanoviště. „Musím strašně moc pochválit rodinné centrum za to, jak nás všechny stmelilo," vyzdvihla práci Ivety Hoškové, Ivy Baťkové a mnoha dalších. „Díky tomu to bylo rozmanité a každý si tam našel něco, co ho zaujalo," uvedla ředitelka a doplnila, že s rodinným centrem bude škola i nadále spolupracovat nejen při už tradičním vánočním a velikonočním jarmarku, ale i v případě zájmových kroužků.

Na fotbalovém hřišti rozbili svůj stánek třeba i místní myslivci nebo všetatští hasiči v čele s Lubošem Klobásou, u kterého si děti vyzkoušely hašení ruční stříkačkou. „Letošní Den dětí byla určitě největší akce, které jsme se zatím zúčastnili. Hodnotím ji velmi kladně, musím říct, že spolupráce s ostatními spolky byla opravdu kvalitní," řekl Luboš Klobása.

Hromadná oslava se líbila i Vladimíře Motákové ze sdružení Přívorské ženy, které spolu s přívorským Sokolem pořádá tuto sobotu od 14 hodin na hřišti vedle sokolovny ještě rozloučení se školním rokem a vítání prázdnin. Děti se tam budou moci svézt na koni nebo na traktoru s historickým valníkem. „Na Dni dětí jsme měly skákací hrady a perníkovou chaloupku. Bylo to moc hezké, i když jsme se musely pořádně ohánět, protože přišlo opravdu hodně dětí," uvedla předsedkyně sdružení a dodala, že se všetatským rodinným centrem chystají v říjnu posvícenské posezení.

Spokojený s akcí byl také František Nohejl z TJ Sokol Přívory, který se netají svou náklonností a sympatiemi k rodinnému centru. „Snažíme se centrum podporovat, protože my sami nedokážeme pokrýt potřeby malých dětí a seniorů, jako to dokážou oni," připomněl. „Myslím, že letošní Den dětí má velký potenciál do budoucna a věřím, že budeme v podobném duchu pokračovat i v příštím roce," řekl František Nohejl, který na oslavy přinesl paintballové zbraně, aby si z nich mohl každý zájemce zkusit vystřelit.

„Děkuji všem, kdo se na akci jakoukoliv formou podíleli," připomněla Iva Baťková. „Nechci jmenovat, abych na někoho nezapomněla, ale úžasné třeba bylo, když nám starší školáci přišli po akci nabídnout pomoc. To nás moc mile překvapilo," uzavřela.