V patnáct hodin tam totiž bude zahájen vůbec první Královský ples pro malé i velké. Předsedkyně sdružení Vlaďka Kuklišová uvedla, že rozhodně je na co se těšit a proč přijít. „Bude to plnohodnotný ples s tancem, hudbou, občerstvením… Žádné maškary nebo šibřinky. Chtěli jsme, aby děti zažily to stejné, co na plesech zažívají dospělí," řekla.

Přesto však nepůjde o tak úplně standardní záležitost. Na správný průběh plesu totiž dohlídne královský pár se svou družinou. Královnu bude představovat česká herečka a moderátorka Lucie Pernetová. A kdo bude jejím partnerem? Nikdo menší než módní návrhář Marko Lopatič.

„Jde o našeho patrona, kterého chceme veřejnosti při této příležitosti představit," prozradila Vlaďka Kuklišová
s tím, že král, královna i jejich doprovod na sobě budou mít divadelní kostýmy. Vedle mnoha zábavných soutěží pro děti i dospělé, za jejichž splnění se návštěvníci dočkají krásných a hodnotných cen, je připravený také bohatý kulturní program. Na něm se budou podílet zejména děti z kostelecké školky.

„Dvanáct holčiček a šest chlapečků zatancuje polonézu. Holčičky se obléknou do šatiček z taftu, kluci budou 
v mušketýrských oblecích 
a nebudou jim chybět ani klobouky s perem.  Navíc budou hlavními protagonisty módní přehlídky, na které se představí v letní kolekci šatiček 
a kraťásků," přiblížila Vlaďka Kuklišová a dodala, že oblečení i doplňky v podobě dámských kabelek vlastnoručně ušila jedna z členek sdružení Helena Slavíková.

V předsálí sokolovny pak na příchozí čeká pravý středověký jarmark. Jeho součástí bude nejen ukázka košíkářského řemesla, ale také možnost nechat se zdarma nalíčit nebo si namalovat nějakou pěknou masku na obličej. A malí návštěvníci jistě ocení i výstavu hraček.

Chybět nebude ani občerstvení v podobě středověkých dobrot, které upečou samy členky sdružení. „Budou to speciality, jako jsou preclíky, škvarkové placky, buchty… Věřím, že z plesu budou mít děti radost," uzavřela Vlaďka Kuklišová.

Vstupné  je dobrovolné.