Start zábavné akce pro nejmenší, která se konala už podruhé, byl u dětského hřiště v Kojetické ulici. Tam dostali všichni účastníci hrací kartu, do které pak za splnění zadaného pohádkového úkolu obdrželi razítko. Kdo měl v cíli na kartičce všechna razítka, dostal malou odměnu a diplom za úspěšné absolvování celé cesty.

Trať byla letos určená dětem předškolního věku, čemuž byla uzpůsobena i náročnost jednotlivých úkolů. Na začátku si účastníci vyzkoušeli, jaké to je plazit se ve tmě úzkým tunelem. Pak přišlo na řadu shazování plechovek, hledání zatoulaných lesních zvířátek, skládání obrázku nebo třeba kompletace dvojic známých z večerníčků.

Nejmladší účastnice

Nejvíc však děti zaujala střelba z luku, kterou si mnozí vyzkoušeli poprvé v životě. A líbily se také lanové překážky v lese, do kterých se s chutí a vervou pustila i jedna z vůbec nejmladších účastnic, ani ne dvouletá Anežka Batryniuková. A přechod přes lanový most zvládla na jedničku!

Na cestu Pohádkovým lesem se v krásném slunečném odpoledni vydala přesně stovka předškoláků, z čehož měla ředitelka Dubínku Květa Černohlávková velkou radost.

Spokojenost organizátorů

„Loni sice přišlo sto dvacet dětí, ale to jsme neměli žádné věkové omezení, takže se zúčastnilo i hodně školáků. Letos byla cílová skupina od dvou do sedmi let a dětí v této kategorii tak přišlo podstatně víc. To nás moc těší," pochvalovala si vedoucí neratovické lesní mateřské školky, která je vůbec první svého druhu v mělnickém regionu.

Anketa mezi účastníky: Jakou pohádku máte nejraději? A čtete si doma?

Marie, 7 let
Nejvíc se mi líbí Mach a Šebestová. Koukám se na ně v televizi a taky si o nich doma čteme. Nebo si čteme třeba o mašince Tomovi.

Míša, 6 let
Moje oblíbená pohádka jsou příběhy o Rákosníčkovi. Pohádky si doma i čteme, naposledy jsme si četli třeba o Krysácích.

Eliška, 7 let
Já mám nejraději večerníček o Rákosníčkovi. Doma už nečteme pohádky, ale dobrodružné knížky od pana Foglara.

Kristýnka, 9 let
Já mám ráda všechny pohádky, nemám žádnou oblíbenou. Taky hodně čtu, naposledy třeba knížku Luisa a Lotka.

Michal, 7 let
Mně se nejvíc líbí Transformers, z českých pohádek pak Madla a Ťap. Doma čteme řecké báje a pověsti a velký atlas ryb.

Veronika, 7 let
Ráda se koukám na večerníčky, třeba Boba a Bobka. Mám ráda pohádky o zvířátkách, čtu si o nich i knížky.

Míša, 6 let
Mám ráda Medvídka Pú, o něm si doma čteme i knížky. Jinak si doma hodně čteme pohádky, ale spíš jen ty české.

Verča, 4 roky
Já mám nejraději pohádky o princeznách. A taky se ráda koukám na večerníčky, nedávno třeba dávali příběhy o myšce.