Odpolední férii zahájí vystoupení hudební skupiny s texty pro děti, komponovanými do příběhu, hraného mezi písničkami. Divadlo 100 opic uvede hru Chytej ušima. Také další představení od 15.30 do 16 hodin je určeno rodičům s dětmi. Studio Damúza z Prahy se následně bude prezentovat poetickou inscenací Ptáček a lev. Bude to hra o vzájemné blízkosti dvou na první pohled odlišných bytostí.

Od 16.30 hodin pražská Divadelní společnost Kejklíř představí loutkovou pohádkou Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Ústaf - Voiceband.cz, poměrně častý účastník kralupského divadelního festivalu, si připravil na 18. hodinu hru, která je extraktem z 12 erbenovských balad. Brněnské voicebandové těleso své vystoupení, jehož náplní je sborová recitace, nazvalo Ky-ky-ti-ce-ce.

Od 20.30 hodin se uvede opět pražské Divadlo 100 opic hrou Saframorte!. Černý humor v mezích mravnosti je určený i pro rodinné publikum. Série divadelních vystoupení se uzavře ve 22 hodin hrou Harila v podání V.A.D. Kladno. Bude to scénické čtení hry Helmuta Kuhla, pojednávající o čtveřici německých punkerů.  O finále devatenáctého ročníku divadelního festivalu se postará od 23.30 hodin diskžokej Psycho.

„Na letošní ročník festivalu se nám podařilo pozvat divadla pro nejmenší ratolesti. Podobných představení pro batolata od deseti měsíců mnoho není - a třeba na lístky Damúzy v Praze se stojí fronty. Jsme rádi, že přijedou do Kralup, aby s námi mohli být Za vodou. Festival je prvoplánovitě určen dospělým. Kromě osvědčeného Ústafu -Voicebandu z Brna a Divadla 100 opic zveme na punkové představení skvělého souboru V.A.D. Kladno, které náš festival fakticky uzavře,“ sdělila Tereza Libichová z Divadelního souboru Scéna Kralupy.