Jeviště na ně čekala na malé scéně v klubovně souboru, v kulturním domě i pod širým nebem. Po sobotním divadelním jarmarku a pohádce A pak se to stalo v podání pražského souboru Damúza, provázeli diváci průvod kejklířů k vinotéce Na Paloučku, kde následovalo Teatro Tyjátjátro s neobyčejným představením. Děti i dospělí se s herci z kralupského souboru scéna vrátili do časů, kdy kočovné společnosti bavily překvapené diváky nevídanými kousky.

Tentokrát všichni se smíchem místo napětí sledovali například muže s obří hlavou, jak se statečnými dobrovolníky z hlediště soutěží v pojídání chleba. A vyhrál, do jeho hlavy z papírové krabice padaly krajíce příliš rychle. Ohebná Šňůrka Zauzlovski předváděla akrobatické kousky a ostrá lady Chuanita Čikita házela nabroušenými noži z kartonu.

Do většiny kousků zapojili kralupští herci i děti. Své, které už k souboru patří, i malé diváky. O to víc je představení bavilo, když se mohly přetahovat se silákem nebo si od vědkyně Marie Kyrie nechat na hlavu posadit plechový nočník na čtení myšlenek.

Festival Za vodou si užívali i dospělí na četných představeních, která uzavíral noční muzikál Šakalí léta v podání divadelního souboru Tyl z Rakovníka. Přestože začal o třicet minut později a končil až před půlnocí, sál, ve kterém se sešlo sotva čtyřicet diváků, dlouho nadšeně tleskal.