Mlékojedy patří pro svou polohu v blízkosti Prahy mezi místa vyhledávaná fanoušky hudebních akcí. Oproti obřímu letišti, které v Milovicích navštěvující desetitisíce fanoušků, skýtá bar na pláži u vody intimnější atmosféru, díky které mají návštěvníci šanci přijít do bližšího kontaktu se všemi vystupujícími. Ocení také možnost vykoupat se ve festivalovém areálu nebo se za horkého počasí skrýt ve stínu přilehlého lesíku.

V Mlékojedech se odehraje už třetí ročník akce, která se poprvé konala v roce 2020 jako reakce na pandemickou situaci, která nedovolovala pořádání hromadných akcí v rozsahu, na který byli organizátoři i fanouškové Let It Roll zvyklí.

Štěpánský most v Obříství slaví 110. výročí
Foto: Štěpánský most v Obříství slaví 110 let. Původně měl stát v Chorvatsku

Původního průvodce akcí, robota Renegade, vystřídala nová dekorace vesmírné cestovatelky Eve, která měla premiéru už na festivalu Let It Roll 2022.

Fanoušky neurofunku potěší v Mlékojedech přítomnost žánrových legend, jako jsou Audio, State Of Mind nebo The Upbeats, milovníci euforických melodií si vychutnají muziku Luude, The Prototypes nebo Blooom. Posledně jmenovaný holandský producent vystoupí na české půdě vůbec poprvé. Zkrátka nepřijdou ani fanouškové letních melodií, které jim naservírují Pola & Bryson nebo Riya.

Přehlídkou prvotřídního DJského umění pak budou sety, které odehrají Calyx & TeeBee, Krakota či René LaVice. Chybět nebudou ani přední čeští i slovenští producenti a DJs v čele s Drawn Moon, L Plus, Matzet a Ripple.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.