Pořadatelé z obou spřátelených obcí si letos dali záležet a časy všech vystoupení jsou zaokrouhlené na celé hodiny. Zahájení se ujme Markéta Wagnerová se svým sborem, jenž je tvořen žáky kralupské “lidušky”. Krátce po tom si na veltruské straně přijdou na své ti nejmenší, na zahradě u Libuše totiž vystoupí divadelní spolek Formela s představením Mořský svět.

V rámci nadmíru bohaté hudební produkce vystoupí například kapela Baťa & Kalábůf Něžný Beat, česko-americká bluesová formace David Murphy Band, svérázný písničkář Xavier Baumaxa, folk-funková parta Yo Soi Indigo soustředěná kolem americké zpěvačky, kytaristky a skladatelky Emily Thiel nebo Lee Davison Quartet, kteří jsou pověstní svojí jazzovou show s prvky latinské a tradiční gospelové hudby.

Miřejovický most na Vltavě po roce opět ožije. V sobotu 7. září 2019 se totiž již popáté spojí oba břehy v souvislosti s akcí Happening na starém mostě 2019, při které se budou na dvou pódiích ve Veltrusích a v Nelahozevsi střídat hudebníci mnoha žánrů.

Návštěvníky samozřejmě čeká i bohatý doprovodný program. „Letos jsme se rozhodli skoncovat s horou plastového odpadu, která po každém Happeningu zůstane, a prosíme tedy návštěvníky, aby si s sebou vzali vlastní kelímky. Pro ty, kdo tak neučiní, máme připravenu novinku – trvanlivé kelímky a skleněné džbánky s logem akce, které si bude moci každý zakoupit a popíjet z nich po celé odpoledne a večer," řekla Barbora Bělková z pořadatelského týmu.