Podle Radky Kareisové, ředitelky Mělnického kulturního centra, které scénář letošního vinobraní dlouhé měsíce pilovalo, najdou o posledním zářijovém víkendu fanoušci muziky ve městě dvě hudební scény.

Hlavní hudební scéna na náměstí Míru nabídne například páteční koncert hvězdy teenagerů Adama Mišíka nebo koncert kapely Mňága a žďorp. Sobotní polední pohoda s muzikou pro děti patří skupině Pískomil se vrací, následují například Czech Philharmonic Jazz band, UDG nebo večerní hity kapel Mig 21 a Wohnout. Ani neděle, kterou se město s vinobraním loučí, nebude na hlavní scéně bez dobré muziky, se kterou dorazí například skupina The Tap Tap.

Country scéna

Druhá scéna na Palackého náměstí, v jejímž názvu je slovo country, slibuje žánrovou rozmanitost. „Jak říká jeden známý český country zpěvák, country je to, co se mi líbí. A tak i naše scéna ukáže, co všechno může být country," poznamenala Radka Kareisová.
Na Palackého náměstí se bude tančit na dvou country bálech, pátečním s kapelou Bryčka a sobotním s Netřeskem. Návštěvníci se tam během tří dnů slavností setkají například se swingem, country, rapem a rockem kapely Nadoraz, slovenskými Funny Fellows, Bárou Hrzánovou a její skupinou Condurango, blues rockou legendou Krausberry, Ivanem Hlasem nebo americkou country s Danielem T. Coantesem.
Na obou scénách, hlavní i country, přitom dostanou prostor i místní muzikanti.

Další dvě scény

Pořadatelé letošního vinobraní ale nesázejí jen na muziku. Snažili se připravit program pro návštěvníky různého věku i zájmů. Ti se tak mohou bavit i na dalších dvou scénách, dobové na zámku a malé dětské v blízkém parku u chrámu svatých Petra a Pavla.
„Na malé dětské scéně čeká děti v každém dni slavností jedna loutková pohádka, bavit se mohou i ve výtvarných dílnách spolu s herci a dalšími umělci ze souborů, které se tam představí," připomněla ředitelka Mělnického kulturního centra.
Dětem patří i sobotní odpoledne na dobové scéně, kde je čeká pohádkový zážitek. A stejně jako dospělé návštěvníky i cestování v čase prostřednictvím tance i hudby.
Ani na letošním vinobraní samozřejmě nebude scházet průvod Karla IV. s jeho družinou a ohňostroj.

Jednodenní vstupné

Třídenní vstupné na vinobraní je sto padesát korun. Po letech se navíc návštěvníci mohou radovat z možnosti koupit si pouze jednodenní vstupné, v sobotu za stokorunu, v pátek a neděli za osmdesát korun. Děti, které ještě nedosáhly sto čtyřiceti centimetrů výšky, mají volný vstup.