Obříství

Posvícení zahájí v sobotu v 10 hodin dopoledne proslov starostky. Odpoledne pak zazpívá největší hity Waldemara Matušky Jaromír Adamec. Vystoupí například i skupina Rangers band a zpěvák Luboš Pospíšil. Pro děti jsou připravena divadelní představení a tvořivé dílny. Posvícení zároveň oživí výstava dětských kočárků. Slavnost bude zakončena taneční zábavou a večerní diskotékou.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Mělník

Zdejší strážníci letos slaví 25 let od založení městské policie. Na úterý 10. října proto připravili obsáhlou debatu pro veřejnost s názvem Mělničáci, pojďme si pomáhat! Pozvání do místního kulturního domu na povídání, které začíná od 17 hodin, přijali takové osobnosti, jako například farář Miroslav Erdinger, který léta působil v psychiatrické léčebně. Svůj příběh před veřejností vypoví i zaléčený klient s psychickou poruchou, který byl několikrát odsouzen za závažné trestné činy. Pomoc bude potřebovat i dívenka z Mělnicka, která trpí vzácným, ale přesto velmi závažných onemocněním motýlích křídel, nebo například muž s amputovanou dolní končetinou. O svém utrpení bude vypovídat i seniorka, která dlouhodobě pečuje o manžela s demencí.

Fernando Saunders.
Americká hvězda zazáří ve společenském domě

Mělník

Mělnické kulturní centrum zve dnes od deseti hodin do divadelního sálu na hranou komedii Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej. Divadelní představení je určeno pro žáky druhého stupně základních škol, středoškolské studenty ale i širokou veřejnost. Herci Michaela Dolinová a Ladislav Ondřej dokáží, že pravidla slušného chování platí všude. Diváci se dozví, jak se chovat v kině, na rautu, v autě či jak se seznámit s dívkou.

Nelahozeves

Skvělá zábava pro děti i dospělé, to je zámecké dýňování. Nádvoří zámku se již poněkolikáté zabarví oranžovou barvou těchto podzimních plodů. Zámecké dýňování začíná v sobotu 7. října v devět hodin. Hlavním bodem celého programu bude vyřezávání a zdobení dýní a soutěž o nejoriginálnější kreativní dílo vyrobené jak jinak než z dýně. Sobota přinese i divadelní představení pro ty nejmenší ve zdejším rytířském sále, kreativní dílničky v Arkádové hale a nebude chybět ani dobrodružná hra pro děti, která nese název Zakleté sklepení. Na přilehlém parkovišti pak odpoledne odstartuje dýňová olympiáda. Na nádvoří budou postaveny řemeslné stánky. Je připraven i hudební DJ a moderátor akce. Dýně je pochopitelně možné zakoupit přímo na zámku.

Netradiční předvolební debata Deníku: s politiky na cestě autobusem.
V Deník busu vládla přátelská nálada, přesto to mezi politiky občas zaskřípalo