MĚLNÍK

Neuvěřitelných celkem 257 kartonových modelů vytvořil modelář Marek Suchý, který právě vystavuje svá neskutečná díla v malém sále Regionálního muzea v Mělníku. Modely dělá Marek, který je přímo z Mělníka, již od svých čtyř let a s tímto koníčkem byl už v roce 2012 zapsán do České knihy rekordů. Teď je mu čtrnáct let a jeho tvorba se přesunula do trochu jiné oblasti: „S modely jsem už dávno skončil, teď se věnuji už jen klasickému animovanému filmu, který chci i studovat. Mým snem je totiž animovat loutky,“ říká modelář Marek Suchý. Muzejní výstava, která nese název Markův svět zpět je vlastně ohlédnutím za celou jeho desetiletou tvorbou od prvopočátků až k dnešním rekvizitám k filmům a animačním loutkám.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

VTELNO

Tradiční českou pohádku Obušku, z pytle ven, mohou diváci zhlédnout už v pátek 20. října v kulturním centru Kostel v Mělnickém Vtelně. Film promítá od osmnácti hodin Martin Plitz. V rámci symbolického vstupného dvaceti korun dostanou všechny děti čaj a malou dobrotu.

LIBĚCHOV

Liběchov pořádá přednášku Houby Mělnicka. Mykolog Jaroslav Malý tuto sobotu od 17.30 hodin v prostorách městského úřadu vysvětlí nejnovější informace a poznatky o bedlách a dalších potenciálně nebezpečných houbách. Na přednášku je možné přinést houby k určení.

KOSTELEC

Letošní pětasedmdesáté výročí operace Anthropoid atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha připomíná právě probíhající putovní výstava se stejnojmenným názvem. Ta byla instalována v tomto týdnu na náměstí v Kostelci nad Labem. Expozice je zároveň vzpomínkou na všechny kostelecké občany, kteří byli umučeni v tehdejších koncentračních táborech. Výstavu v prostorách zdejšího informačního centra na Komenského náměstí zahájili slavnostní vernisáží, kde návštěvníky čekala zároveň zajímavá beseda s historikem Vlastislavem Janíkem. Výstava bude ukončena až v pondělí 23. října.

KRALUPY

Jedna z nejlepších českých šansoniérek Radka Fišarová se představí v celorepublikové premiéře svého pořadu Madamme de Paris. České a francouzské šansony i francouzské filmové melodie zazní v kulturním domě Vltava příští pondělí od 19 hodin.

MĚLNÍK

Na středu 25. října od 19 hodin je v novém divadelním sále mělnického kulturního domu připraveno vystoupení Ondřeje Havelky a jeho známé kapely Melody Makers s názvem Bude to jinak. Sálem budou znít všechny známé i neznámé swingové melodie.

TUPADLY

V regionu začíná období tančení v maskách. Očekávaný Karnevalový rej si děti i rodiče užijí v Tupadlech při plánovaném Velkém pohádkovém karnevalu v sobotu 21. října od patnácti hodin. Akci pořádá obec Tupadly v prostorách místní restaurace.

MĚLNÍK

Mezinárodní den archeologie oslaví letos Regionální muzeum Mělník komentovanou prohlídkou archeologického naleziště Hradsko v katastrálním území Sedlec u Mšena. Hradsko je raně středověké hradiště, které bylo před časem vyhlášeno kulturní památkou. O tamním hradišti a výzkumu pořádaném Archeologickým ústavem v sedmdesátých letech minulého století na Hradsku vypráví známá archeoložka Alena Veselá. Sraz účastníků je plánován na sobotu 21. října od deseti hodin přímo na Hradsku. Parkování je možné na návsi. Mezinárodní den archeologie je oslavou vykopávek a nadšení z objevování. Každoročně třetí sobotu v říjnu různé archeologické organizace napříč celým světem nabízejí archeologický program a aktivity návštěvníkům všeho věku a všech zájmů.

MĚLNÍK

Výstavu třiceti vítězných snímků soutěže Jazz World Photo bude možné zhlédnout v Masarykově kulturním domě příští úterý od 18 hodin. Po zahájení výstavy fotografií následuje koncert skupiny Tomáš Homuta Trio. Výstava potrvá do pondělí 18. prosince.

KRALUPY

Koncert Dvořákova klavírního kvarteta se uskuteční v kulturním domě Vltava dnes od 19 hodin. Skladby W.A. Mozarta, J. Brahmse a K. Janovického zazní v podání Slávky Vernerové Pěchočové klavír, na housle hraje Štěpán Pražák, Petr Verner na violu a na cello Jan Žďánský.

MĚLNÍK

Dokumentární film Červená představí život, kariéru a osobnost světově proslulé operní pěvkyně Soni Červené pohledem dokumentaristky Olgy Sommerové. Snímek je možné zhlédnout dnes od 19 hodin v hudebním sále Masarykova kulturního domu.

KRALUPY

Kralupský dům dětí a mládeže chystá na dnešní den Halloweenskou party ve strašidelných kostýmech. Před budovou domu dětí a ve vnitřních prostorách se rozproudí zábava od šestnácti hodin. Spoustu zábavy přinesou především soutěže, hry a diskotéka.

VELKÝ BOREK

Borecký Strašidlákov startuje ve středu 25. října. Strašidelná stezka je připravena u fotbalového hřiště Na Pastvách od 17 hodin. Pro malé hrdiny je připraveno občerstvení a odměny za odvahu. Akci pořádá základní škola v čele s novou ředitelkou Janou Basařovou.