VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam na Mělnicku za zábavou? Vyberte si!

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

19.10.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

MĚLNÍK

Neuvěřitelných celkem 257 kartonových modelů vytvořil modelář Marek Suchý, který právě vystavuje svá neskutečná díla v malém sále Regionálního muzea v Mělníku. Modely dělá Marek, který je přímo z Mělníka, již od svých čtyř let a s tímto koníčkem byl už v roce 2012 zapsán do České knihy rekordů. Teď je mu čtrnáct let a jeho tvorba se přesunula do trochu jiné oblasti: „S modely jsem už dávno skončil, teď se věnuji už jen klasickému animovanému filmu, který chci i studovat. Mým snem je totiž animovat loutky,“ říká modelář Marek Suchý. Muzejní výstava, která nese název Markův svět zpět je vlastně ohlédnutím za celou jeho desetiletou tvorbou od prvopočátků až k dnešním rekvizitám k filmům a animačním loutkám.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

VTELNO

Tradiční českou pohádku Obušku, z pytle ven, mohou diváci zhlédnout už v pátek 20. října v kulturním centru Kostel v Mělnickém Vtelně. Film promítá od osmnácti hodin Martin Plitz. V rámci symbolického vstupného dvaceti korun dostanou všechny děti čaj a malou dobrotu.

LIBĚCHOV

Liběchov pořádá přednášku Houby Mělnicka. Mykolog Jaroslav Malý tuto sobotu od 17.30 hodin v prostorách městského úřadu vysvětlí nejnovější informace a poznatky o bedlách a dalších potenciálně nebezpečných houbách. Na přednášku je možné přinést houby k určení.

KOSTELEC

Letošní pětasedmdesáté výročí operace Anthropoid atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha připomíná právě probíhající putovní výstava se stejnojmenným názvem. Ta byla instalována v tomto týdnu na náměstí v Kostelci nad Labem. Expozice je zároveň vzpomínkou na všechny kostelecké občany, kteří byli umučeni v tehdejších koncentračních táborech. Výstavu v prostorách zdejšího informačního centra na Komenského náměstí zahájili slavnostní vernisáží, kde návštěvníky čekala zároveň zajímavá beseda s historikem Vlastislavem Janíkem. Výstava bude ukončena až v pondělí 23. října.

KRALUPY

Jedna z nejlepších českých šansoniérek Radka Fišarová se představí v celorepublikové premiéře svého pořadu Madamme de Paris. České a francouzské šansony i francouzské filmové melodie zazní v kulturním domě Vltava příští pondělí od 19 hodin.

MĚLNÍK

Na středu 25. října od 19 hodin je v novém divadelním sále mělnického kulturního domu připraveno vystoupení Ondřeje Havelky a jeho známé kapely Melody Makers s názvem Bude to jinak. Sálem budou znít všechny známé i neznámé swingové melodie.

TUPADLY

V regionu začíná období tančení v maskách. Očekávaný Karnevalový rej si děti i rodiče užijí v Tupadlech při plánovaném Velkém pohádkovém karnevalu v sobotu 21. října od patnácti hodin. Akci pořádá obec Tupadly v prostorách místní restaurace.

MĚLNÍK

Mezinárodní den archeologie oslaví letos Regionální muzeum Mělník komentovanou prohlídkou archeologického naleziště Hradsko v katastrálním území Sedlec u Mšena. Hradsko je raně středověké hradiště, které bylo před časem vyhlášeno kulturní památkou. O tamním hradišti a výzkumu pořádaném Archeologickým ústavem v sedmdesátých letech minulého století na Hradsku vypráví známá archeoložka Alena Veselá. Sraz účastníků je plánován na sobotu 21. října od deseti hodin přímo na Hradsku. Parkování je možné na návsi. Mezinárodní den archeologie je oslavou vykopávek a nadšení z objevování. Každoročně třetí sobotu v říjnu různé archeologické organizace napříč celým světem nabízejí archeologický program a aktivity návštěvníkům všeho věku a všech zájmů.

MĚLNÍK

Výstavu třiceti vítězných snímků soutěže Jazz World Photo bude možné zhlédnout v Masarykově kulturním domě příští úterý od 18 hodin. Po zahájení výstavy fotografií následuje koncert skupiny Tomáš Homuta Trio. Výstava potrvá do pondělí 18. prosince.

KRALUPY

Koncert Dvořákova klavírního kvarteta se uskuteční v kulturním domě Vltava dnes od 19 hodin. Skladby W.A. Mozarta, J. Brahmse a K. Janovického zazní v podání Slávky Vernerové Pěchočové klavír, na housle hraje Štěpán Pražák, Petr Verner na violu a na cello Jan Žďánský.

MĚLNÍK

Dokumentární film Červená představí život, kariéru a osobnost světově proslulé operní pěvkyně Soni Červené pohledem dokumentaristky Olgy Sommerové. Snímek je možné zhlédnout dnes od 19 hodin v hudebním sále Masarykova kulturního domu.

KRALUPY

Kralupský dům dětí a mládeže chystá na dnešní den Halloweenskou party ve strašidelných kostýmech. Před budovou domu dětí a ve vnitřních prostorách se rozproudí zábava od šestnácti hodin. Spoustu zábavy přinesou především soutěže, hry a diskotéka.

VELKÝ BOREK

Borecký Strašidlákov startuje ve středu 25. října. Strašidelná stezka je připravena u fotbalového hřiště Na Pastvách od 17 hodin. Pro malé hrdiny je připraveno občerstvení a odměny za odvahu. Akci pořádá základní škola v čele s novou ředitelkou Janou Basařovou.

Autor: Redakce

19.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sanitář, sanitářka, zdravotnický 12 200 Kč

Sanitáři Sanitář, sanitářka (NZP) na oddělení NIP. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 18420 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: 10 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -náborový příspěvek 7000,-, -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie, -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek ve směnném provozu, -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), , 5 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -sanitářský kurz, -zájem o práci v příjemném prostředí, -pečlivost a preciznost, -empatie ve vztahu k pacientům, -rádi přivítáme i čerstvé absolventy, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 21 200 Kč

Sestry pro intenzivní péči (včetně pediatrie a neonatologie) Perioperační sestra. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21200 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: 12 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -náborový příspěvek až do 20 000,-Kč, -příplatek na znevýhodněné pracoviště ve výši 3 000,-Kč, -směnný příplatek 2 000,-Kč, -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie, -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek ve směnném provozu, -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), , 5 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -odborná způsobilost dle zákona 96/2004 sb., -zájem o práci v příjemném prostředí, -pečlivost a preciznost, -empatie ve vztahu k pacientům, -rádi přivítáme i čerstvé absolventy, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Praktický lékař 32 549 Kč

Praktičtí lékaři pro dospělé Lékař na ambulanci léčby bolesti. Požadované vzdělání: doktorské (vědecká výchova). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 32549 kč, mzda max. 49544 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 10 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie, -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek , -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), -práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renovované mezinárodní společnosti, , 5 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, -zájem o práci v příjemném prostředí, -odpovědnost a rozhodnost, -vstřícný přístup k pacientům, -ochota podílet se na chodu a prestiži nemocnice, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Logistik 18 000 Kč

Specialisté v oblasti logistiky Logistik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Okay je nejúspěšnější společností na trhu s elektrospotřebiči a stylovým nábytkem. Může se pochlubit pozicí stabilní české firmy s téměř čtvrt století dlouhou historií. Svých úspěchů by nedosáhla bez týmu šikovných pracovníků na svých prodejnách, mezi které se nyní můžete zařadit i vy. Náplň práce:, , příjem zboží, kontrola kompletnosti dodávky, ukládání zboží na prodejně na určená místa, vydání prodaného zboží zákazníkovi, kontrola kompletnosti, vyřizování reklamací, Požadujeme:, , znalost práce na PC, ŘP sk. B, fyzickou zdatnost (manipulace s břemeny nad 15 kg), zodpovědnost a spolehlivost, ochotu učit se novým věcem, trestní bezúhonnost. Pracoviště: Okay s.r.o - neratovice, Kostelecká, č.p. 265, 277 11 Neratovice. Informace: Radka Pospíšilová, +420 724 661 593.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Minulý týden se narodila dvě mláďata zubrů.
10

Zubrů už je na pláních u Milovic přes dvacet!

Fortuna je novým hlavním sponzorem nejvyšší fotbalové ligy. Na snímku generální ředitel Fortuny David Vaněk.
10

Nejvyšší fotbalová liga má nového partnera. Fortunu. Logo rozpoutá debaty

Dvě nuly pod Hradem a strašidelná perníková ruina: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 19. června 2018.

AKTUALIZOVÁNO

Pět let za pobodání souseda? Platí, řekl soud

Střední Čechy – Za pokus o vraždu o dvě generace mladšího souseda si má 62letý Karol B. z Kolína odsedět pět let ve věznici s ostrahou. Vrchní soud v Praze v úterý zamítl jeho odvolání proti lednovému verdiktu krajského soudu, a tak platí i další ustanovení původního rozsudku: rozhodnutí o povinnosti zaplatit stotisícové odškodnění a zdravotní pojišťovně uhradit náklady léčení vyčíslené na 45 073 Kč.

Trenérský rekordman či největší karetní hříšníci. Nabízíme fakta o MS v Rusku

Boje v základních skupinách fotbalového mistrovství světa v Rusku jsou v plném proudu, v akci se už stihly představit desítky světových hvězd. Šampionát je vrcholnou událostí, kterou sleduje takřka celý svět. Přečtěte si největší zajímavosti o tomto mimořádném sportovním svátku. 

Kralupané viděli souboj nejlepších strongmanů

Kralupy nad Vltavou - Před kralupským kulturním domem Vltava se uskutečnila soutěž Strongman a Strongwomen. Jednalo se již o VI. ročník závodu siláků. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT