MĚLNÍK

Téměř tři stovky kartonových modelů vytvořil Marek Suchý, který právě vystavuje všechna svá díla v malém sále Regionálního muzea v Mělníku na náměstí Míru. Modely dělá mělnický modelář Marek už od svých čtyř let a s tímto koníčkem byl v roce 2012 zapsán do České knihy rekordů. Teď je mu čtrnáct let a jeho tvorba se přesunula do jiné oblasti: „S modely jsem skončil, teď se věnuji klasickému animovanému filmu, který chci i studovat. Můj sen je animovat loutky,“ říká Marek Suchý. Výstava Markův svět zpět je vlastně ohlédnutím za jeho desetiletou tvorbou od prvopočátků až k dnešním rekvizitám k filmům a animačním loutkám. Výstavu mohou návštěvníci vidět denně od úterý do neděle od 9 do 12 hodin a po přestávce od 12.30 do 17 hodin.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

MĚLNÍK

Regionální muzeum na náměstí Míru hostí v sobotu 28. října Den středočeského kraje. Po celý den od 9 do 17 hodin budou pro návštěvníky všechny výstavy a expozice přístupné se vstupenkou v hodnotě jedné koruny. Muzejní kavárna navíc nabídne padesát druhů českých vín. Zájemci o ovocné stromy vyslechnou přednášku zahradníka Jaroslava Hobíka a jeho hostů o starých ovocných odrůdách Staré odrůdy a podzimní ikebana, kam si mohou přinést například vlastní jablko k přesnému určení odrůdy. Přednáška začíná 14.30 hodin. V podvečeru zavede milovníky historie další přednáška do dob raného novověku. Miroslav Lír přiblíží historickou osobnost Ignáce z Loyoly i atmosféru první poloviny šestnáctého století v 17 hodin v muzejní kavárně.

MĚLNÍK

Třetí ročník galavečera bojových sportů se připravuje na sobotu 4. listopadu. Nejlepší boxeři a thaiboxeři z Mělnicka se představí mezi šestnácti provazy přímo na pódiu místního Masarykova kulturního domu. Na galavečeru diváci uvidí borce ze všech tří mělnických oddílů, kteří reprezentují SK BOX Mělník Kryštofa Marounka, SK Boxing Mělník olympionika Rudolfa Kraje a Muay Thai Sokol Mělník Bohuslava Bubníka. Přestávky vyplní ukázky dalších bojových sportů. Vstupenky jsou už nyní v předprodeji v mělnickém turistickém informačním centru. V kulturním domě budou lístky v prodeji až v den konání galavečera.

NOVÁ VES

Podzimní bazar dětského oblečení, bot, hraček a sportovních potřeb se uskuteční v sále novoveského obecního úřadu v pátek 27. října od osmnácti do dvaceti hodin. Potom bude otevřen ještě ve sváteční sobotu 28. října mezi devátou a jedenáctou hodinou.

MĚLNÍK

Ve vstupních prostorách regionálního muzea bude možné zhlédnout od úterý 31. října výstavu Jak se žije v terénních třídách? Výstava prezentuje aktivity mělnických terénních tříd. Prezentaci aktivit žáků základních škol je možné vidět až do neděle 19. listopadu.

KRALUPY

Fantastické záhady přinese čtvrteční večer v 17.30 hodin v kralupské knihovně. Beseda s Arnoštem Vašíčkem, autorem řady knih o tajemnu a televizních seriálů Ďáblova lest, Ztracená brána, Strážce duší a Planeta záhad přiblíží nejzajímavější objevy i nevysvětlitelné archeologické nálezy.

MĚLNÍK

Výstavu třiceti vítězných snímků soutěže Jazz World Photo, které jsou součástí stejnojmenné putovní výstavy, je možné zhlédnout v Masarykově kulturním domě. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 213 soutěžících z 31 zemí. Výstava potrvá do pondělí 18. prosince.

MĚLNÍK

Mělničané si připomenou sváteční den vzniku samostatného československého státu o den dříve položením květin k soše Tomáše Garrigue Masaryka v kulturním domě a u památníku před Tyršovým domem. Sraz j v pátek třicet minut po poledni před radnicí.

MĚLNÍK

Obnovený jevištní muzikál Balada pro banditu příběh loupežníka Nikoly Šuhaje přijede do Masarykova kulturního domu dnes od 19 hodin. Příběh bandity, inspirovaný románem Ivana Olbrachta, představí příbramské divadlo A. Dvořáka. Režie se ujal Milan Schejbal.

MĚLNÍK

Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrací do Česka, aby prostředníctvím projektu LiStOVáNí představit svou novou knihu Opravář osudu. Akční scénické čtení z knihy Co jsem to proboha udělal se odehraje v divadelním sále Masarykova kulturního domu v úterý 31. října od 20.30 hodin.

KRALUPY

Ekologické centrum Kralupy vyhlašuje další ročník Vánoční soutěže. Díky této akci se mohou proměnit nepotřebné věci v nádherné vánoční dekorace. Úkol soutěže je vyrobit nejkrásnější vánoční motiv z odpadového materiálu od 1. listopadu do 1. prosince.

MĚLNÍK

V mělnickém domě dětí a mládeže začnou první listopadový čtvrtek pět minut po devatenácté hodině kurzy latinskoamerické salsy. Lektorka Anna Fabíková nabídne kurzy vhodné pro začátečníky i pokročilé. Tančit mohou nejen páry ale i jednotlivci.

DEBŘ

Závod v přespolním běhu Běh Debří se uskuteční v sobotu 28. října u příležitosti výročí založení Československé republiky. Běh je určen pro všechny věkové kategorie a poběží se v přírodním prostředí lesoparku. Prezentace závodníků je od 9 hodin.