Mělník

Téměř tři stovky kartonových modelů vytvořil Marek Suchý, který právě vystavuje všechna svá díla v malém sále Regionálního muzea v Mělníku na náměstí Míru. Modely dělá zdejší modelář Marek už od svých čtyř let a s tímto koníčkem byl v roce 2012 zapsán do České knihy rekordů. Teď je mu čtrnáct let a jeho tvorba se přesunula do jiné oblasti: „S modely jsem skončil, teď se věnuji klasickému animovanému filmu, který chci i studovat. Můj sen je animovat loutky,“ říká Marek Suchý. Výstava Markův svět zpět je vlastně ohlédnutím za jeho desetiletou tvorbou od prvopočátků až k dnešním rekvizitám k filmům a seriálům, ale také animačním loutkám. Návštěvníci tak uvidí model například přední části auta z oblíbeného filmu Pomáda. Výstavu mohou návštěvníci vidět denně od úterý do neděle od 9 do 12 hodin a po přestávce od 12.30 do 17 hodin.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Mělník

Třetí ročník galavečera bojových sportů se připravuje na tuto sobotu. Nejlepší boxeři a thai boxeři z Mělnicka se představí mezi šestnácti provazy přímo na pódiu kulturního domu. Na galavečeru diváci uvidí borce ze všech tří mělnických oddílů, kteří reprezentují SK BOX Mělník Kryštofa Marounka, SK Boxing Mělník olympionika Rudolfa Kraje a Muay Thai Sokol Mělník Bohuslava Bubníka. Přestávky vyplní ukázky dalších bojových sportů. Vstupenky jsou v předprodeji v turistickém informačním centru. V rámci akce nastoupí za domácí týmy osm mělnických borců šest boxerů a dva thai boxeři. K vidění budou jak amatérské zápasy mladých boxerů, tak zápasy v boxu i thai boxu bez ochranných helem či dalších chráničů. Souboje domácích reprezentantů doplní vložené zápasy špičkových hostujících borců jak v boxu, kde se představí současní mistři republiky v těžké a supertěžké váze, tak v profesionálním thai boxu.

Veltrusy

Dušičková vzpomínka na veltruském zámku je zaměřena na dvě velmi významné osobnosti regionu, jejichž život a smrt jsou spojeny právě s tímto místem. Kníže Ferdinand Kinský zemřel právě ve Veltrusích po pádu z koně, hrabě Rudolf Chotek je výraznou osobností tohoto rodu a zároveň druhým zakladatelem zámku. Vzpomínka se koná v pátek 3. listopadu od osmnácti hodin u zdejší kaple, která byla postavena na místě tragické smrti knížete Kinského. Vzpomínat se bude potom v místním kostele Narození Jana Křtitele, kde je pohřben hrabě Rudolf Chotek.

Kralupy

Turistický závod o Pohár Středočeského kraje a veřejný závod se uskuteční tuto sobotu. Veřejnost si může vyzkoušet sport, ve kterém místní závodníci patří k nejlepším v Česku. Prezentace pro neorganizované zájemce včetně rodičů s dětmi začíná v 9 hodin.

Kralupy

Centrum D8 Kralupy pořádá ve čtvrtek 9. listopadu od 16.30 hodin Svatomartinský lampionový průvod. Podvečer nabídne výrobu skřítků Podzimníčků, jejich uspávání a zamykání zahrady. Průvod se vypraví k řece, kde se uskuteční vypouštění lampionů po vodě.

Lužec

Přednáška cestovatele Jiřího Kolbaby, známého z rozhlasového vysílání, Cesta napříč USA ukradená země se koná v lužeckém kulturním domě Vltavan v neděli od 18 hodin. Cestovatel zavede účastníky do národních parků jihozápadu Spojených států.

Mělník

Výstavu třiceti vítězných snímků soutěže Jazz World Photo, které jsou součástí stejnojmenné putovní výstavy, je možné zhlédnout v Masarykově kulturním domě. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 213 soutěžících z 31 zemí. Výstava potrvá do pondělí 18. prosince.

Mělník

Mělnické kulturní centrum a Hudební společnost Úštěk uvádějí koncert slovenského zpěváka Petra Lipy, nejvýznamnější osobnosti slovenské jazzové scény. Vystoupení hudební legendy s názvem Kde bolo, tam bolo začíná ve středu 8. listopadu od 19.30 hodin.

Olovnice

Čtvrtý díl hudebně zábavného pořadu nejen pro seniory s názvem Supr děda, Supr babča se koná v sále olovnické restaurace v pátek 3. listopadu od 16 hodin. K tanci a poslechu bude hrát skupina Adamis, známá ze šlágrového televizního programu.

Neratovice

Ve velkém sále neratovického společenského domu vystoupí dnes večer od 20 hodin Petr Kolář. Zpěvákův koncert nazvaný Jednou nebe zavolá patří do jeho letošního akustického komorního turné, se kterým jezdí po sálech v celé republice.

Liblice

Liblický kostel Svatého Václava pořádá podzimní koncert smíšeného pěveckého sboru Intermezzo, který pochází ze Mšena. Začátek hudebního koncertu je v sobotu 4. listopadu v sedmnáct hodin. Vstupné na koncert bude dobrovolné.

Mělník

Dům dětí a mládeže připravil na pátek halloweenskou večerní akci Putování za dýňovým duchem. Začátek bude v 17.30 hodin. Tradiční podzimní akce nabídne strašidelnou cestu parkem se šesti stanovišti, dlabání dýní a na závěr taneční ohnivou show.

Neratovice

Výstavu Evangelíci na Neratovicku zahájí vernisáž ve společenském domě v pátek od 18 hodin. Expozice bude vystavena v prvním patře. Součástí vernisáže bude také přednáška evangelické teoložky Evy Malmukové. Výstava budek vidění do 30. listopadu.

Mělník

Pásmo nejlepších světových filmů o geocachingu v rámci festivalu Giff 2017 budou promítat v kavárně mělnického regionálního muzea v pátek 3. listopadu od osmnácti hodin. Mezinárodní festival filmů věnovaných tématice geocachingu se pořádá pravidelně už od roku 2013 ve Spojených státech. O rok později se rozšířil do mnoha zemí po celém světě. Návštěvníci kavárny v muzeu na náměstí Míru se tak mohou těšit na ukázky této oblíbené turistické geohry, při které účastníci hledají nejrůznější ukryté poklady, takzvané „kešky“. Po celém světě je téměř 3 miliony aktivních keší a více než 6 milionů hráčů.

Kralupy

Sedmnáctý ročník hudebního festivalu Musicfest startuje v pátek v hospodě U Krkavce v Minicích. Festival zahájí kapela Vocal Band Markéty Aptové, druhé vystoupení patří místní skupině Made in Garage. Hlavní hvězdou večera budou liberečtí Nobody knows.

Cítov

Největší výstava králíků, drůbeže a holubů začíná už tuto sobotu v 8 hodin ráno. V areálu citovských chovatelů bude dále pokračovat ještě v neděli. V hlavních expozicích bude předvedeno více než 750 čistokrevných zvířat. Návštěvníci uvidí expozice exotického ptactva.