Neratovice

Hodinová projekce představující dvaadvacet extrémních sportů a dvaadvacet sportovců je projektem dvou zlínských produkcí. Je zaměřen na podporu a rozvoj sportovců a představí v šedesáti minutách sportovní vycházející hvězdy, tváře známé i neznámé. Premiéra této projekce se uskuteční v úterý 14. listopadu od 19.30 hodin v divadelním sále neratovického společenského domu. Součástí bude i beseda s autorem filmu Janem Tomečkem o všem kolem adrenalinových sportů. Ve filmu se objeví například sporty snowboarding, freestyle motocross nebo rogalo.

Neratovice

Den veteránů připomene v pátek od 9 hodin pietní akt s položením květin u pomníků. Zahájen bude v Kostomlatského sadech a bude pokračovat u pomníku v Byškovicích u zdejší školy, přes Mlékojedy až před kostele Nanebevzetí Panny Marie v Lobkovicích.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Mělník

Tradiční Průvod sv. Martina letos vyjde v pátek v 17.15 hodin od školy Jungmannovy sady. Součástí akce je vystoupení šermířské skupiny Akvilo a Bohemia Sanguis. Výtěžek z prodeje výrobků žáků bude věnován na konto Stonožka a další charitativní projekty.

Mělník

Výstava obrazů Radka Habelta s názvem Snové krajiny je k vidění v mělnické Kavárně Marlen v ulici Legionářů až do 4. prosince. Výstava je otevřena od pondělí do čtvrtka od 8 do 18 hodin, v pátek o hodinu déle, v sobotu od 9 do 19 a v neděli od 13 do 18 hodin.

Kralupy

Ještě pět divadelních představení čeká v listopadu a prosinci letošního roku všechny fanoušky kralupské podzimní přehlídky Tyjátjátra. Ochotníci z místního souboru Scéna uvedou 16. listopadu svou hereckou novinku v podobě hry od Otty Ornesta nazvané Já měla hezkej život. Maraton tří děl pak zahrají společně s pražským divadlem v sobotu 2. prosince. V plánu je černá komedie z dublinského prostředí s názvem Made in China od 18.30 hodin, potom následuje představení Básník od 20.30 hodin a nakonec bláznivá komedie Derek z prostředí přehlídkových mol o tom, že být mužským modelem není jen práce, ale spíše poslání. Komedie Derek je na programu od dvaadvaceti hodin. Kralupský festival uzavře 16. prosince hra Valérie a týden divů, temný kabaret na námět Vítězslava Nezval v podání divadla V. A. D. Kladno.

Mělník

Mělnické gymnazisty čeká charitativní turnaj ve volejbalu a přehazované. Už posedmé. Tentokrát budou hrát pro Nikolku Čížkovou, která trpí spinální svalovou atrofií. Dobročinný turnaj pořádaný profesorkou Zdeňkou Sekulovou a třídou kvintánů začne v pátek v dopoledních hodinách. „Do turnaje se zapojí všechny třídy vyššího gymnázia a jedno družstvo složené z žáků nižšího gymnázia,“ vysvětluje Tereza Drápalová Šajtarová z gymnázia. Pomoci může každý, kdo si koupí skleničku pečeného čaje z kuchyně Zdeňky Sekulové. Získaný obnos bude předán do rukou Nikolčiny maminky. „Charitativní turnaj je druhým letošním projektovým dnem, při němž studenti sportují pro dobrou věc a také absolvují přednášku z biologie a genetiky,“ uvedla Drápalová Šajtarová a připomněla, že se na besedě se známým sportovním komentátorem a volejbalistou Jiřím Rejmanem dozvědí i zajímavosti ze zákulisí sportovního zpravodajství.

Veltrusy

Ve veltruském parčíku u místní základní školy je nově otevřena putovní výstava o úctě k domovu a odpovědnosti za svůj kraj Má vlast cestami proměn. Pokračuje až do neděle 19. listopadu. Kolekce snímků a informačních textů ukazuje projekty ze Středočeského, Královéhradeckého a Pardubického kraje, ale také z Vysočiny. Výstava tak přináší unikátní svědectví o neuvěřitelných proměnách chátrajících staveb v České republice v důstojné objekty, o zkrášlených náměstích a návsích, o rekonstruovaných nádražích, zachráněných sakrálních stavbách a znovuoživené přírodě.

Nelahozeves

Svatomartinská taneční zábava začíná v sobotu od 19 hodin. Tančit se bude ve společenském domě. Návštěvníci se mohou těšit na Kralupanku, Big Band Kralupy či KralupSwing. Připravena je ochutnávka mladých svatomartinských vín a péct se bude i husa.

Hradiště

Už nyní je třeba myslet na 9. prosinec. V sále hospody v Klášteře u Mnichova Hradiště se koná taneční zábava, na které se objeví dvě hvězdné regionální kapely – Seven s Filipem Šubrem s Tomášem Karglem a kapela Luboše Odháněla. Začátek je ve 21 hodin.

Milovice

Výstava fotografií Bohumíra Kráčmara nazvaná Barvy moře pokračuje na milovické radnice. Autor je profesionální fotograf, několikanásobný mistr ČR ve fotografování pod vodou, zabývající se reklamní a podvodní fotografií. Výstava trvá do 30. listopadu.

Mělník

Cestopisná přednáška Od Karibiku k mayským pyramidám povede návštěvníky od moderních měst přes močály a pralesy až k tisíce let starým památkám. Přednášku se koná v kulturním centru příští pondělí od 18 hodin pod vedením Petra Kvardy a Pavla Chluma.

Neratovice

Výstavu Evangelíci na Neratovicku zahájila vernisáž v neratovickém společenském domě. Expozice je nyní vystavena v prvním patře až do čtvrtka 30. listopadu. Výstavu pořádá historická společnost Veritas pro aktualizaci odkazu české reformace.

Mšeno

Svatomartinský koncert pro Světlušku zazní v kostele sv. Martina v sobotu od 18 hodin. Účinkující jsou z Konzervatoře Jana Deyla pro zrakově postižené v Praze, zpívat bude Eva Blažková, na klarinet hraje Milan Arner a na klavír Radomíra Šlégrová.

Mělník

Výstavu třiceti vítězných snímků soutěže Jazz World Photo, které jsou součástí stejnojmenné putovní výstavy, je možné zhlédnout v Masarykově kulturním domě. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 213 soutěžících z 31 zemí. Výstava potrvá do pondělí 18. prosince.

Neratovice

Vernisáž zahájila výstavu s názvem Neratovická 201 ve fotografii ve foyer neratovického společenského domu. Všechny vystavené fotografie dokumentují soutěž v běhu do schodů. Expozici je možné shlédnout až do posledního listopadového dne.

Mělník

Výstava obrazů a grafik Robina Kaloče s názvem Příběhy duše je k vidění v galerii Ve Věži do neděle 7. ledna. Ústředním motivem tvorby autora je téma krajiny, přírodních motivů a průhledů lesem. Malíř pracuje různými výtvarnými technikami, nejčastěji olejem či akvarelem.