Neratovice

Výstavu Evangelíci na Neratovicku zahájila vernisáž. Expozice je v těchto dnech vystavena v prvním patře neratovického společenského domu. Výstavu mohou zájemci navštívit až do čtvrtka 30. listopadu v době otevření společenského domu.

Kralupy

Večer plný rytmů, který nese název Tančíme! se koná v kralupském kulturním domě už dnes od 19 hodin. Pro všechny milovníky tance se původní pořad Tančíme latinu změnil. Teď totiž kurzy nabízí dokonce i další druhy tanečních rytmů.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Kralupy

Ještě pět divadelních představení čeká v listopadu a prosinci letošního roku všechny fanoušky kralupské podzimní přehlídky Tyjátjátra. Ochotníci z místního souboru Scéna uvedou už dnes večer svou hereckou novinku v podobě hry od Otty Ornesta nazvané Já měla hezkej život. Maraton tří děl pak zahrají společně s pražským divadlem v sobotu 2. prosince. V plánu je následně i černá komedie z dublinského prostředí s názvem Made in China od 18.30 hodin, potom je na programu představení Básník od 20.30 hodin a nakonec úžasná bláznivá komedie Derek z prostředí módních přehlídkových mol o tom, že být mužským modelem není jen práce, ale spíše poslání. Komedie Derek je pak na programu od dvaadvaceti hodin. Kralupský festival uzavře nakonec 16. prosince hra Valérie a týden divů, temný kabaret na námět Vítězslava Nezvala v podání divadla V. A. D. Kladno.

Neratovice

Pohádkový čtvrtek pořádá pro všechny děti i jejich rodiče městská knihovna v Neratovicích. Odpolední čtení pro všechny předškoláky začíná v oddělení pro děti dnes od šestnácti hodin. Na všechny děti čeká čtení pohádek i zábavné tvoření.

Mělník

Výstava obrazů Radka Habelta s názvem Snové krajiny je k vidění v mělnické Kavárně Marlen v ulici Legionářů až do 4. prosince. Výstava je otevřena od pondělí do čtvrtka od 8 do 18 hodin, v pátek o hodinu déle, v sobotu od 9 do 19 a v neděli od 13 do 18 hodin.

Mělník

Do mělnické mateřské školy Zvoneček zavítá odbornice na předškolní pedagogiku Soňa Koťátková, která si přichystala besedu s názvem Aby bylo spokojené. S rodiči malých dětí tak probere, jak mají se svými ratolestmi nakládat, aby byly spokojené, jak si s nimi vzájemně porozumět a navzájem si vyhovět. Soňa Koťátková poradí rodičům, jak nepřetěžovat dítě ani sebe a jak se domluvit na jednotné a funkční výchově. Setkání s pedagožkou, která zároveň působí na fakultě Univerzity Karlovy, se uskuteční ve středu 22. listopadu od 16 hodin v budově školky. Její specializací je pedagogika a výchova předškolního věku, zaměřuje se také na diagnostiku v pedagogické práci. Zároveň je autorkou publikací, zabývajících se dětmi v předškolním věku. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vypsalo program Šablony, ve kterém je zapojena i mělnická škola. Díky projektu bude setkání se Soňou Koťátkovou pro zájemce zdarma.

Mělník

Výstavu obrazů Robina Kaloče Příběhy duše je možné zhlédnout v galerii Ve Věži do 7. ledna. Ústředním motivem jeho tvorby je téma krajiny, přírodních motivů a průhledů lesem. Postupně se krajina vnější proměňuje v krajinu vnitřní, v krajinu pocitů, nálad a emocí.

Kralupy

Kralupský kulturní dům zve v pátek 17. listopadu na Ochutnávku vín s cimbálovkou. Degustovat se bude od 17 hodin a pro návštěvníky je připraveno přes 60 vzorků přívlastkových i mladých moravských, ale i místních vín. Písničky pak zahraje cimbálovka Žandár.

Neratovice

V neratovické městské knihovně se uskuteční ve středu 22. listopadu od sedmnácti hodin Burza nápadů líčení se známou vizážistkou Danou Beranovou. Rezervace v knihovně je nutná předem, k dispozici je totiž pro zájemkyně pouze dvacet míst.

Libiš

Nebojte se lesa nic aneb Dobrodružství s lampiony se chystá pro odvážné návštěvníky libišské hasičárny už dnes. Dobrodružství začíná v 18 hodin na Libušině náměstí. V cíli pak čeká na odvážlivce teplý čaj a děti dostanou drobné odměny.

Mělník

Pozoruhodné představení Novecento v podání divadla Viola s Emilem Viklickým a Davidem Prachařem se koná v mělnickém kulturním domě v úterý 21. listopadu od devatenácti hodin. Divadlo přiblíží divákům příběh geniálního klavíristy. Hru napsal Ital Alessandro Baricco. Některé jeho romány vyšly dokonce i v České republice, ale primát uvést jeho dramatické dílo patří Viole. Inscenace je koncertem pro dva muže, který se odehrává na lodi, brázdící oceán mezi Evropou a Amerikou. Už teď je o hru velký zájem a kulturní dům navýšil počet míst a vstupenky jsou stále v prodeji.

Mělník

Výstavu třiceti vítězných snímků soutěže Jazz World Photo, které jsou součástí stejnojmenné putovní výstavy, je možné vidět v Masarykově kulturním domě. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 213 soutěžících z 31 zemí. Výstava potrvá do pondělí 18. prosince.

Mělník

Podzimní mělnický jarmark nabídne jako tradičně originální řemeslné výrobky, tradiční pochutiny a samozřejmě skvělou atmosféru. Jarmark začíná na mělnickém náměstí Míru už tuto sobotu 18. listopadu v devět hodin a potrvá až do poledne.

Neratovice

Obrazovou výstavu s názvem Neratovická 201 ve fotografii mohou návštěvníci vidět ve foyer neratovického společenského domu až do čtvrtka 30. listopadu letošního roku. Fotografie v expozici dokumentují zdejší tradiční soutěž v běhu do schodů.

Postřižín

Děti budou malovat s pedagožkou a výtvarnicí Monikou Píchovou na obecním úřadě v pátek 24. listopadu od 16.30 hodin. Akce je určena pro děti školního věku. Přihlášky jsou přijímány až do pondělí 20. listopadu. Počet míst je omezen na patnáct.

Mělník

Komentovaná prohlídla právě probíhající výstavy obrazů Příběhy duše výtvarníka a grafika Robina Kaloče se uskuteční v mělnické galerii Ve Věži už dnes od 17.30 hodin. Výstavou provede zdejší lektorka Silvia Gajdošíková Belis. Workshop pro děti, nazvaný Svět lesních bytostí, potom následuje v sobotu 18. listopadu od patnácti hodin. Tvoření z plodů podzimní přírody je vhodné pro všechny děti od čtyř let věku. Na dětský workshop je nutné se přihlásit nejpozději den před konáním akce, tedy ve sváteční pátek. Vstup na tyto galerijní akce je pro všechny zájemce zdarma.