Kralupy nad Vltavou

Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby nabídne kralupská základní umělecká škola společně se spolkem Artuš návštěvníkům místního kostela Nanebevzetí panny Marie a svatého Václava na Palackého náměstí ve čtvrtek 21. prosince od osmnácti hodin. Zpívají sopranistka Marie Lulková, altistka Pavla Kšicová, tenorista Jan Kostelanský a basový part zpívá Roman Klimt. Na varhany hraje Dušana Vojnová. Orchestr a sbor složený z žáků a učitelů Základní umělecké školy v Kralupech nad Vltavou i jejich přátel řídí Luboš Harazin. Těsně před vánočními svátky se představí rovněž žáci literárně dramatického oboru stejné školy, kteří budou bavit své příbuzné a další hosty v kulturním domě Vltava na Seifertově náměstí v sobotu 23. prosince. Nabídnou jim představení nazvané Noc před štědrým večerem, které začíná v osmnáct hodin.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Mělnicko

Neratovičtí skauti ze skupin Lišák a Přístav budou rozdávat betlémské světýlko. Zájemci si budou moci přijít pro plamínek z Betléma v sobotu od 16 do 18 hodin na náměstí Republiky. A o Štědrém dni mohou od 10 do 13 hodin navštívit klubovnu Lišáků na dopravním hřišti u II základní školy. Pokud někdo nemá doma lucerničku nebo lampičku, ani to není problém. Zájemci tam obdrží sklenici s čajovou svíčkou. Betlémské světlo je možné získat den před Štědrým dnem i v Kralupech od místních skautek. Před radnicí se bude rozdávat od 10 do 11 hodin, od 11.15 potom v domě s pečovatelskou službou a od 15.30 v kostele. Kostelečtí získají betlémský plamínek také v sobotu od 10 hodin u místního hřbitova a potom na náměstí u vánočního stromu od 14 hodin. Přímo na Štědrý den potom mohou opozdilci světlo zapálit v Nelahozevsi u kostela od 11 hodin.

Kralupy

Štědrý den je možné strávit neobvyklým způsobem. Startuje totiž běh s René Kujanem, v 8 hodin před kralupskou radnicí. Startovné bude věnováno Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha. Povinná výbava je vánoční výzdoba. Na konci se bude volit královna a král Vánoc.

Dřínov

Dětský Silvestr začíná už v pátek 29. prosince od šestnácti hodin na zdejším fotbalovém hřišti procházkou lesem se svítícími lampionky. Od sedmnácti hodin se mohou účastníci těšit na čerstvý a teplý ovárek a další dobroty k zakousnutí.

Kralupy

Kino Vltava dnes od 20 hodin promítá českou komedii Špindl. Zítra jsou na řadě další dva filmy, od 17 hodin americká komedie Ladíme 3 a od 20 hodin americký sci-fi snímek Star wars: Poslední z Jediů. V sobotu před Štědrým dnem nabídne kralupské kino divákům od 14.30 hodin americký animovaný film Ferdinand, od 17 hodin opět pokračování ságy rodu Skywalkerů Star wars: Poslední z Jediů a od 20 hodin kreslený příběh o přátelství děvčátka a býka nazvaný Ferdinand. Na Štědrý den a první svátek vánoční kino nepromítá, na druhý svátek vánoční už je v provozu.

Veltrusy

Dlouhé čekání na Ježíška a štědrovečerní večeři si mohou všichni zájemci zkrátit ve Veltrusích na zdejším náměstí při zpívání tradičních koled. Vánoční písně tam zazní v neděli 24. prosince od čtrnácti do patnácti hodin.

Mělník

Vánoční koledy budou znít na Boží hod v chrámu sv. Petra a Pavla od 16 hodin. Za varhanního doprovodu tam vystoupí Vlasta Šamanová – soprán a Jana Grossová – alt. Návštěvníci obdrží text zpívaných písní a mohou zpívat s umělkyněmi.

Dolní Beřkovice

Pod záštitou starosty se v úterý 26. prosince odehraje vánoční turnaj ve stolním tenise pro všechny neregistrované hráče. Turnaj startuje v 9 hodin ráno v tělocvičně ve sportovním areálu. Pro první tři vítěze je připraven pohár a diplom.