Kralupy

Poslední, pro někoho možná úplně první proběhnutí roku 2017 startuje v neděli 31. prosince. Sraz na akci Silvestrovské kolečko je mezi 13.50 a 14. hodinou na turistické základně. Běžecký okruh je dlouhý 1500 metrů a počet absolvovaných kol je na rozhodnutí každého. V případě sněhu je možné vyběhnout i na běžkách.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Hostín

Povídání o kávě, ukázky stylů pražení a degustace kávy nabízí Hostínská degustace kávy. Káva se bude ochutnávat v sobotu 6. ledna příštího roku od čtrnácti hodin v obecním sále vedle hospůdky. Kapacita je omezena, proto je rezervace nutná už nyní na obecním úřadě. Ochutnávkou bude provázet Alexandr Atanasov.

Neratovice

Až do 6. ledna je možné zhlédnout výstavu vánočních stromků v zahradě neratovického Domu kněžny Emmy. Ta se koná letos už pojedenácté. Stromky tam ozdobili zástupci 20 organizací města, od těch nejmenších ze školek až po ty nejstarší klienty z domova pro seniory. Expozice je veřejnosti přístupná denně od 10 do 17 hodin.

Vidět při práci mělnické zvoníky je opravdový zážitek.
Fortelná práce zvoníků po zásluze přitahuje pozornost veřejnosti

Dřínov

Oslavu konce roku nazvanou Dětský Silvestr připravila obec Dřínov pro všechny děti na pátek 29. prosince, kdy mají sraz v šestnáct hodin na fotbalovém hřišti. Čeká je procházka lesem se svítícími lampiony. Účastníci akce se mohou od sedmnácti hodin těšit na čerstvý a teplý ovárek a další dobroty.

Kralupy

Do Nového roku mohou zájemci vstoupit během. Novoroční sprintduatlon zahajuje už devatenáctý ročník. Startuje se v pondělí 1. ledna ve 13.30 hodin od zdejší turistické základny. Pokud bude příznivé počasí, bude zvolena tradiční trasa, 1500 metrů na kole nebo 330 metrů běhu. Kdo může, přijede na kole, případně si ho zapůjčí.

Ilustrační foto
Zubní pohotovost v Mělníku zahájí provoz za čtyři dny

Kly

Čtvrtý ročník Kelského biatlonu startuje v sobotu 30. prosince v deset hodin dopoledne. Délka závodu je 6,8 kilometru a běžci povinně absolvují dvě zastávky ve střelnici s jednou střelbou vleže a druhou ve stoje. Pro všechny účastníky je připraveno teplé zázemí.

Veltrusy

Výstavu oblíbeného kresleného humoru výtvarníka Pavla Rychtaříka je možné vidět ve Výstavní síni Ladislava Čepeláka na veltruském městském úřadě až do pátku 19. ledna. Kralupský karikaturista Pavel Rychtařík je členem České unie karikaturistů, a jak sám přiznává, nejraději má humor beze slov.

Kralupy

Novoroční ohňostroj přivítá v Kralupech Nový rok 1. ledna 2018 v 0.30 hodin. Ohňostroj se tradičně uskuteční nad řekou Vltavou u mostu T. G. Masaryka. V případě nepříznivého počasí se akce odehraje až v devatenáct hodin večer na Nový rok.

Hasiči zachránili téměř dvoumetrového leguána Oscara.
Trosečníkovi hasiči pohlídali majetek i sušili prádlo