Mlékojedy

Poslední lednovou sobotu, tedy 27. ledna, budou v mlékojedské hasičárně, která nedávno prošla velkou zásadní rekonstrukcí, vonět opravdické gulášky. Občanské sdružení Rotunda tam totiž pořádá už sedmý ročník oblíbeného kuchařského klání Guláš open 2018. Soutěž, do které se může přihlásit každý zájemce, začíná v šestnáct hodin. O šedesát minut později následuje degustace všech jídel a ve dvacet hodin potom vyhlášení vítězů. Ti se mohou těšit na soudek, který je opět hlavní cenou. Večer patří slavnosti s muzikou.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech DeníkuNa stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Mělník

Výstava šemánovického malíře Petra Pěnkavy ve velkém sále mělnického Regionálního muzea potrvá až do 18. února. Jeho olejomalby opět návštěvníky rozesmějí, vtipné jsou ve spojení s pohledem na obrazy i jejich názvy.

Mělník

Věže a věžičky stověžaté matičky Prahy se staly zájmem žáků výtvarného oboru základní umělecké školy. Jejich tvorbu představuje až do 4. února Regionální muzeum Mělník. Půvabná dílka vznikla pod vedením Ireny Wenkeové.

Mělník

Týden hokeje, který se koná na sklonku ledna, je příležitostí pro děti ve věku od 4 do 8 let vyzkoušet si sport na ledě a přitom zažít spoustu zábavy. HC Junior Mělník zve děti z okolí na místní zimní stadion v Klášterní ulici dnes od 16 hodin. Pokud nemají vybavení, jako jsou brusle, helma a rukavice, mohou si je půjčit na místě.

Neratovice

S ornitology se můžeme v sobotu vydat na sedmikilometrovou procházku. Pozorování a určování vodních ptáků s dalekohledem se uskuteční v rámci Světového dne mokřadů, který připadá na 2. února. Sraz je u železničního mostu na pravé straně Labe v 9 hodin.

Mělník

Návštěvníci mělnického Regionálního muzea, které sídlí na náměstí Míru v historickém centru města, mají ještě téměř měsíc příležitost zhlédnout výstavu, pořádanou u příležitosti sto čtyřicátého výročí narození Viktora Dyka. Expozici v malém sále připravili místní muzejníci ve spolupráci se sběratelem Milanem Honzíkem. Výstava nazvaná Dykův kraj na historických pohlednicích se koná v rámci oslav výročí 100 let od vzniku Československa a od skončení 1. světové války. Představuje život a zejména literární dílo zdejšího významného rodáka, básníka, žurnalisty a politika Viktora Dyka. Historické pohlednice návštěvníkům přibližují bývalou podobu a postupnou proměnu Dykova rodného kraje. Vystaveny jsou tam také předměty z Dykovy pozůstalosti, včetně rukopisných konceptů a korespondence jeho manželky, a některá z básníkových publikovaných děl. Výstava končí 11. února.

Mělník

Ředitelka Regionálního muzea Miloslava Havlíčková se těší velké oblibě účastníků cestopisných přednášek, kterých během roku absolvuje po Mělnicku celou řadu. Svoje cestování zároveň důsledně zaznamenává. Tentokrát se představuje v jedné ze svých rolí fotografky. Expozice, která představuje její zdařilé fotografie z cesty po Kubě, se stala po zásluze magnetem návštěvníků muzea. Ve zdejší kavárně proběhne navíc cestopisná přednáška. Na tu se můžeme těšit ve čtvrtek 1. února od 17 hodin. Výstava pak potrvá do 4. února.

Neratovice

Městská knihovna připravila na pátek zajímavé putování po 16 pamětních kamenech tragicky zesnulých obětí holocaustu, které jsou umístěny na jejich domech, v nichž naposledy žili. Sraz účastníků je před knihovnou v 17 hodin.