Mělník

Dětský karneval slavnostně ukončí šestačtyřicátý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů s názvem Divadlo dětem v mělnickém Masarykově kulturním domě v neděli 11. února od patnácti hodin. Během akce budou vyhlášeni všichni vítězové dětské výtvarné soutěže, která probíhala po celou dobu přehlídky a nejhezčí karnevalové masky. Vítěze vyhlásí na místě rozhlasový moderátor a DJ Olda Burda.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete vTipech DeníkuNa stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Mělník

V kavárně regionálního muzea bude od úterý 6. února instalována výstava obrázků mandal Jany Heidenreichové, kterou bude možné zhlédnout až do neděle 25. února. K expozici patří i doprovodný program, Kurz malování mandal v úterý 13. února od sedmnácti hodin. Účastníci kurzu se dozvědí, jak tvořit mandaly i jaký mají účinek.

Mělník

Křížem krážem oceánem je název interaktivního pořadu Divadélka Ondřej, který se odehraje v pátek 9. února od 10 hodin v hudebním sále mělnického Masarykova kulturního domu. Diváci se budou moci ve společnosti kapitána Nema a jeho posádky podívat na mořské dno v bájné ponorce Nautilus a být svědky zápasu s nebezpečným pirátem Černovousem.

Každý oddíl, spolek nebo sportovní klub ve městě nominoval své tři absolutně nejúspěšnější sportovce za minulý rok, kteří dostali čestnou plaketu a diplom.
Mělník ocenil nejúspěšnější sportovce loňského roku

Velvary

Trénování paměti se těší oblibě nejen u seniorů. S kurzem přichází i velvarská městská knihovna, která pro zájemce z řad registrovaných čtenářů pořádá podobný trénink v úterý 13. února. Zúčastnit se ho však mohou i zájemci ze široké veřejnosti, kteří mají možnost se před jeho začátkem registrovat. Trénink povede lektorka Anna Kratochvílová. Začátek je v šestnáct hodin.

Neratovice

O princezně, která se nebála je název pohádky, která je pro děti připravena v malém sále Společenského domu Neratovice v sobotu 10. února od patnácti hodin. Pohádku o princezně, která vše vyřeší, přináší divadlo T. Novotného.

Kralupy

Egypt a tajemství faraonů je název tradiční a tajemné nocovky pro děti už od sedmi let, kterou pořádá Dům dětí a mládeže v Kralupech nad Vltavou, který sídlí ve Smetanově ulici. Uskuteční se v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února. Začátek je v pátek v osmnáct hodin a končit se bude následující den v devět hodin dopoledne.

Mělník

Literární klub Pegas, který slaví třicet let od svého založení, svolává své členy do mělnického domu kultury. V úterý 13. února tam proběhne pravidelné setkání, na němž zazní zbrusu nové verše některých básnířek a básníků. Tentokrát ho ozvláštní vyprávění o kulturních památkách Magdaleny Pokorné, které bude navíc doplněno promítáním. Začíná se od sedmnácti hodin.

Kapitán Mšena Roman Kolumpek (zcela vpravo) je na hřišti pověstný svým férovým chováním. I on ale občas vypění a zde si ujasňuje situaci s protihráčem Petrem Literou z Obříství.
Přiznání se a pomoc ubývají. Zaspala fair play dobu?

Veltrusy

Sdružení rodičů a přátel Mateřské školy Veltrusy zve na svůj ples, který se uskuteční v sobotu 10. února od 20 hodin v restauraci Na Závisti. O dobrou zábavu tam bude postaráno. K tanci i poslechu bude hrát skupina Jebuto. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení roztleskávaček, noční překvapení a půlnoční losování o ceny.

Mělník

Až do 11. února mají návštěvníci mělnického regionálního muzea příležitost zhlédnout výstavu pořádanou u příležitosti sto čtyřicátého výročí narození místního rodáka Viktora Dyka. Expozic i v malém sále připravili místní muzejníci ve spolupráci se sběratelem Milanem Honzíkem. Výstava nazvaná Dykův kraj na historických pohlednicích se koná v rámci oslav výročí 100 let od vzniku Československa a od skončení 1. světové války. Představuje život a zejména literární dílo zdejšího básníka, žurnalisty a politika Viktora Dyka.

Neratovice

Populární anketa Nejúspěšnější sportovec roku slaví kulaté narozeniny. Ve spolupráci Deníku, České unie sportu, krajů a měst pod pořadatelskou taktovkou agentury Sport action s.r.o. se letos koná už podvacáté. Mělničtí sportovci budou vyznamenání v neratovickém společenském domě v pondělí 26. února od 18 hodin. Smyslem celé ankety je poukázat na úsilí sportovců, kteří se nedostávají na obrazovky ani na titulní strany celostátních novin, a přesto svému sportu dávají stejně jako ti, kteří jsou známí. Moderátorem galavečera bude jako v minulých letech Radek Šilhan.

Umělecký lakýrník a pozlacovač Ivan Vondráček nám ukázal, jak se zlatí číslice hodin ze Staroměstské radnice.
Číslice z hodin na Staroměstskou radnici se zlatí ve Zbožíčku

Kralupy

Zimní výstavu drobného zvířectva s rozsáhlou expozicí okrasného ptactva a morčat plánuji kralupští chovatelé na sobotu a neděli 10. a 11. února. Konat se bude jako obvykle v kralupské čtvrti Lobeček v areálu Dřevák v ulici Ke Koupališti. Otevřeno bude v sobotu od osmi do sedmnácti hodin a v neděli mezi osmou a třináctou hodinou. Děti do patnácti let věku budou mít vstup zdarma. Vystaveno bude několik set živých zvířat především králíků, holubů, drůbeže a ptactva. V areálu výstavy se budou prodávat vedle tradičních chovných zvířat, jako jsou králíci, drůbež nebo holubi, také morčata nebo papouškové.

Mladá Boleslav

Umělec Martin Patřičný z Debrna u Kralup vystavuje v Mladé Boleslavi. Jeho aktuální výstavu dřevěných obrazů a objektů v Galerii pod do věží je možné navštívit do 17. února. Expozice může změnit návštěvníkům život, protože jejich cesta lesem nebo sadem už nikdy nebude jako dřív.

Mělník

Mělnické kulturní centrum uvádí směšně neveselý a vesele směšný příběh krále komiků v podání Městského divadla Mladá Boleslav. Představení Chaplin se odehraje ve čtvrtek 8. února od devatenácti hodin v kulturním domě.

Kralupy

Kralupská sportovní hala na Cukrovaru bude hostit unikátní mezinárodní basketbalový zápas. Na palubovku proti sobě nastoupí výběr České republiky a ty nejlepší košíkářky z Německa. Basketbalové utkání je naplánováno na úterý 13. února, kdy začíná v šestnáct hodin. Českou republiku budou reprezentovat juniorky do osmnácti let.

Kralupy

Ewa Farna 10: Neznámá známá je dokument o populární česko-polské zpěvačce, která poslední dva roky strávila s kamerou v zádech. Dokument je hodinovou zpovědí, ze které ji nikdo nevystřihne, je možné shlédnout v kralupském kině v sobotu 17. února od 17 hodin.

Byly to závody, kde rozhoduje každá vteřina, nebo snad i desetina vteřiny. Kromě hlavní soutěže bylo přichystáno také doprovodné soutěžení ve vázání uzlů na čas se zavázanýma očima.
Uzlařská regata slaví dvaadvacet let