Kralupy

Město Kralupy nad Vltavou vyhlásilo na památku básníka Jaroslava Seiferta autorskou literární soutěž v rámci třiadvacátého ročníku festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy. Soutěž je určena všem autorům bez omezení věku, kteří se mohou zapojit ve dvou kategoriích. První kategorie je pro děti ve věku od čtrnácti do osmnácti let věku, druhá kategorie zahrnuje dospělé starší osmnácti let. Do soutěže je možné přihlásit vlastní básně i cykly. Podmínkou je zaslat nejméně 200 původních, dosud nepublikovaných česky psaných veršů, elektronicky nebo vytištěné ve čtyřech exemplářích. Jedna z básní musí mít formu sonetu. Soutěž je anonymní, proto práce nesmí být podepsány ani jinak označeny. Uzávěrka je do posledního květnového dne letošního roku. Vítězné práce nakonec vybere odborná porota. Vyhlášení proběhne v rámci festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy v průběhu letošního září.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Mělník

Mělnická městská policie si letos připomíná pětadvacet let od svého vzniku. V prvním patře radnice na náměstí Míru je připravena výstava k tomuto výročí. Návštěvníci ji mohou zhlédnout až do posledního únorového dne.

Neratovice

Společenský dům v Neratovicích a taneční škola manželů Vojtěchových oznamují, že ve vstupní hale kina se uskuteční zápis do tanečních kurzů na následující rok. Zápis bude probíhat ve dvou termínech, v úterý 13. února a středu 14. února od 17 do 19 hodin.

Kralupy

Ewa Farna 10: Neznámá známá je název dokumentu o česko-polské zpěvačce, která poslední dva roky strávila s kamerou v zádech. Dokument je možné zhlédnout v kralupském kině v sobotu 17. února od 17 hodin. Film ukáže zpěvačku na výsluní i ve stresu.

Mělnické Vtelno

Kulturní centrum Kostel pořádá ode dneška výstavu fotografií z cesty po Kubě. Autorkou je ředitelka Regionálního muzea v Mělníku a cestovatelka Miloslava Havlíčková. Výstava je přístupná v době provozu kavárny nebo po telefonické domluvě.

Mělník

V rámci doprovodného programu k výstavě Štěpánky Jislové, která je k vidění v galerii Ve Věži, je až do konce února k dispozici knižní koutek. Ten nabízí nejen knihy, ale i výroční pexeso a samolepky. Pro zručné návštěvníky je připraveno Papírové Pepíno, kniha odhalující výrobu origami skládaček, které je možné vyrobit si přímo na místě. Navíc probíhá soutěž Pátrání po literárních dvojicích, která končí ve středu 28. února vylosováním tří výherců.

Neratovice

Divadelní soubor Havlíček Neratovice pozval na scénu divadla Lípa ochotníky z Louňovic. Ti se tam ve čtvrtek 1. března od 19 hodin představí s komedií Ryba ve čtyřech.

Neratovice

Známý písničkář František Nedvěd se svou kapelou Tie Break pořádá koncert Velkej flám ke svým sedmdesátým narozeninám, které oslavil už v září minulého roku. Koncert se uskuteční ve velkém sále Společenského domu v Neratovicích dnes od půl osmé večer.

Neratovice

Besedu s cestovatelem Miroslavem Švejnohou pořádá neratovický Dům Kněžny Emmy v úterý 27. února od čtrnácti hodin. Cestovatel provede všechny zájemce po španělských ostrovech kanárského souostroví Tenerife a La Gomera.

Kojetice

Obec Kojetice v rámci blahopřání jubilantům zve na zábavně hudební odpoledne s tancem nazvané Tancuj se mnou dnes. Písničky pro uši i duši zazní ve čtvrtek 15. února od čtrnácti hodin v jídelně neratovického učiliště v Kojetické ulici. Pořadem provede moderátor Zdeněk Kaňka a k tanci a poslechu zahraje hudební skupina Duo Adamis ve složení Adéla a Milan. Ti spolu vystupují už od roku 1995. Autobus pro návštěvníky na taneční akci je zajištěn, stejně jako občerstvení. Účast na akci je nutné potvrdit na Obecním úřadě v Kojeticích.