Kly

První březnovou neděli se koná ve Klích Setkání starších ročníků a pamětníků obce, které začíná v kulturním domě hodinu po poledni. Návštěvníkům se tam představí se svým vystoupením děti z místní školky, zhlédnou krátký film věnovaný historii vesnice a seznámí se prostřednictvím ukázky s tím, jak se kdysi předlo na kolovrátcích. K poslechu i k tanci jim zahraje Duo Petra Štamfesta. Největším zážitkem ale bude zřejmě vystoupení dvou stálic české populární nebo dechové hudby Ivety Simonové a Josefa Zímy. Kly, ke kterým patří ještě pět místních částí, Dolní Vinice, Hoření Vinice, Krauzovna, Lom a Větrušice, nabízejí svým občanům po celý rok řadu akcí. Nejbližší z nich je ve čtvrtek 8. března vernisáž výstavy Psí tlapky v místní škole. V dubnu následuje například zájezd do divadla, Velikonoce se zvířátky, Běh pro Markétku nebo další školní akce, historický vojenský den.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete vTipech DeníkuNa stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Kralupy

Kino Vltava v Lobečku nabídne dnes od 20 hodin divákům americký film Rudá volavka. Zítra od 17 hodin následuje romantické drama Padesát odstínů svobody a od 20 hodin děsivý příběh příšerných bytostí v Kalifornii Winchester: Sídlo démonů. Sobota nabídne divákům tři filmy, od 14.30 hodin se u plátna budou bavit děti při muzice animovaného filmu Coco, od 17 hodin promítá kino Vltava americký film Noční hra, ve které hrdinové ani diváci dlouho netuší, zda vražda, lupiči i detektivové patří do reálného světa, nebo jsou součástí hry. Od 20 hodin čeká diváky česká komedie Prezident Blaník.

Lysá nad Labem

TK Slovan zve své příznivce na tradiční fotbalový společenský ples, který se bude konat v sobotu 3. března od dvaceti hodin na Výstavišti v Lysé nad Labem. Hlavním tématem plesu bude tentokrát World cup 2018. Na plese zahraje tanečníkům Pražský taneční orchestr Jindřicha Váchy, po půlnoci bude následovat diskotéka plná oblíbených hitů s DJ Jiřím Štěpo Štěpánkem. Hlavním hudebním hostem večera bude Vašo Patejdl z legendární slovenské skupiny Elán, dále se představí rovněž sportovní hosté, nebude chybět zábavná obálková soutěž ani tradiční předtančení.

Cítov

Kapela Fonotest bude hrát návštěvníkům Mateřinkového plesu, který se odehraje v sále kulturního domu v pátek 9. března od 20 hodin. V jednadvacet hodin se budou návštěvníci bálu, pořádaného místní školkou, bavit při předtančení Lužeckých ladies.

Postřižín

Divadlo Kůzle přiveze postřižínským dětem pohádku O princezně, která chtěla všechno hned. Představení se koná v prostorách obecního úřadu v pátek 9. března od 16.30 hodin. Kdo chce všechno hned a myslí jen na sebe, nevšimne si, že ho má někdo rád.

Mělník

Rodinné centrum Chloumek chystá tradiční karnevalový rej na neděli 4. března od 15 hodin. Zábava bude připravena pro princezny, piráty, vodníky a další postavičky z pohádkové a zvířecí říše. Každý maskovaný návštěvník obdrží malý dáreček.

Mělník

Regionální muzeum v Mělníku představí v malém sále tvorbu mělnického rodáka Petra Soukupa, který prožil mnoho let v Kanadě. Expozice obrazů kanadských i českých krajin nebo indiánských motivů lze navštívit až do neděle 18. března.

Tišice

Členové divadelního souboru Luno z Tišic nastudovali ke stému výročí vzniku Československa klasické divadelní představení Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka, ovšem v netradičním pojetí. Místním divákům ji představí v pátek 9. března od 18.30 hodin ve společenském sále U Hřiště. Místní ochotníci při představení rovněž zpívají, někteří dokonce i za doprovodu živé hudby. Místní diváci, kteří nestihnou páteční termín nebo už se na ně nedostanou vstupenky, mají na stejném místě další příležitost hned o den později, v sobotu 10. března rovněž od 18.30 hodin nebo následující neděli 11. března od 15 hodin. Tylova divadelní hra Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka byla poprvé uvedena na konci roku 1834 v pražském Stavovském divadle. Ve hře tehdy zazněla píseň Kde domov můj, složená Františkem Škroupem, která se později stala českou hymnou.

Olovnice

Diskotéka, hry a soutěže čekají děti z Olovnice a okolí v neděli 4. března, kdy pro ně místní sportovci společně s radnicí pořádají veselý karneval. Zábava v sále hospůdky U Nás v Kladenské ulici začíná dvě hodiny po poledni. Vstupné je dobrovolné.

Odolena Voda

V klubu Santa na Dolním náměstí v Odoleně Vodě budou první březnovou sobotu řádit kovbojové, zvířátka, princezny a další bytosti z pohádkového světa. Zimní dětský karneval plný tance a soutěží začíná v patnáct hodin. Vstupné na akci je dobrovolné.

Dolany u Prahy

Restaurace U Macharů patří v pátek 9. března od 18 hodin pouze dámám, slaví tam totiž Mezinárodní den žen. A mužům je jako každý rok vstup zakázán! Tématem letošního svátečního večírku jsou paruky a příčesky. Vstupné na akci je dobrovolné.

Hořín

Karneval pro děti z Hořína, Brozánek a Zelčína pořádá místní kulturní komise první březnovou sobotu odpoledne. Malí návštěvníci v nápaditých převlecích mají sraz v sále hořínské restaurace U Hřiště v patnáct hodin. Mohou se těšit na muziku a veselou zábavu.

Mělník

Horor plný existenční úzkosti a bezvýchodnosti, oko za oko, srdce za srdce, tak by se dal pár slovy popsat nový film řeckého režiséra Yorgose Lathimose Zabití posvátného jelena. Režisér je hlavním představitelem takzvané řecké divné vlny, což předznamenává záměrnou divnost, bizarnost a ujetost jeho filmů. Film Zabití posvátného jelena je možné zhlédnout v úterý 6. března od devatenácti hodin v tanečním sále Masarykova kulturního domu. Snímek v původním znění s českými titulky je přístupný od patnácti let věku. V hlavních rolích diváci uvidí Nicole Kidman a Colina Farrella.

Žebrák

Obyvatelé města Žebrák se chystají na oslavu výročí narození prvního československého prezidenta. Výročí narození T. G. Masaryka bude město slavit ve středu 7. března. Akce se uskuteční od 16 hodin v zasedací místnosti Kulturního klubu v Žebráku. Pro návštěvníky se tam budou promítat dobové fotografie se slovním doprovodem, v programu vystoupí také žáci místní základní školy. Během vzpomínkové akce uslyší návštěvníci také písničky, které si první prezident Československa Tomáš Garrigue Masaryk oblíbil, Ach synku, synku, která je známou českou lidovou písní, a Teče, voda teče.