VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam za letní zábavou?

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

3.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Bílek Michal

Mělník

Ve Staré mydlárně v baru Díra na místním náměstí Karla IV. je možné si poslechnout v pátek 4. srpna od 21 hodin skupinu Petra Börnerová duo. Vznik této alternativní komornější verze mezinárodní skupiny Petra Börnerová band se datuje už od listopadu roku 2010. Repertoár dua, kde post kytaristy tentokrát zaujal bubeník a zároveň manžel Petry Börnerové Tomáš Bobrovniczky, tvoří kromě bluesových písniček i skladby s moderním a současným zvukem. Samotné blues tak zpestřují i například folkové prvky. Upřímný a něžný projev zpěvačky vytváří příjemnou atmosféru, kterou kytarista umocňuje. Česká zpěvačka Petra Börnerová působí na evropské scéně od roku 2005. Koncem roku 2012 vydala s Tomášem Bobrovniczkým CD pod názvem Acoustic session, kde hostují různí muzikanti. V roce 2015 pak vydala další CD pod názvem Acoustic session 2., které se nese ve stejném duchu jako předešlé.

Mělník

Mělnické kulturní léto je nejen ve znamení koncertů, divadel, ale i výstav různých výtvarných děl. V Galerii Ve Věži probíhá až do pondělí 4. září výstava děl české autorky Terezy Damcové, která patří k nepřehlédnutelným osobnostem české výtvarné scény. Na výstavě malířka představuje svůj cyklus kreseb Frida Kakao, Matrix a Kozelkonoviny – kresby ve spolupráci s básníkem Milanem Kozelkou. Hlavním inspiračním zdrojem zůstává u Terezy Damcové sen v širokém slova smyslu – tedy včetně denního snění, volné imaginace a nakládání z jinými artefkaty, jako jsou například pohádky, mýty a legendy. Pohroužení do světa snu pak činí její dílo vnitřně rozrůzněné, bohaté a plné neotřelé fantastiky. Zároveň umožňuje, aby se v něm přirozeně prolínala éteričnost se syrovostí, naléhavost s lehkostí, vážnost s humorem. Některé své projekty ponechává Damcová samostatně, jiné sdružuje do tematických cyklů.

Loučeň

Na zámku začalo České pohádkové léto, které potrvá celý srpen. Na návštěvníky tam čekají oblíbené pohádkové postavičky, Rumcajs, Křemílek a Vochomůrka a další. Děti se setkají s pohádkovými hrdiny, budou plnit soutěžní úkoly a nemine je odměna.

Zlonice

Železniční muzeum Zlonice má otevřeno také přes prázdniny. Veřejnosti je přístupné každý den kromě pondělí a to od 9 do 15 hodin. K vidění jsou zde mašiny, vagóny, nádraží, depa, návěstidla, závory, koleje, výhybky a vše ostatní co se životem na železnici souvisí.

Jince

Rockeři se mohou vyřádit při Rock Festu Jince, který se koná v sobotu 5. srpna od 13 hodin v Sokolské zahradě, kde je kryté sezení. Na pódiu se objeví kapely Arakain, Rybičky 48, Doga, Debill Heads, Tango, Kabát revival Plzeň, Rocksana. Vstupné je 350 korun.

Mělník

Radniční dvůr představí ve středu 9. srpna ve 20 hodin francouzskou komedii o společném dvorku, velkém přátelství, polévce, mimozemšťanovi a nebi plném hvězd Zelňačka. V divadelním představení účinkují mimo jiné Otakar Brousek ml. a Oldřich Vízner.

Olovnice

První srpnovou sobotu se olovnické fotbalové hřiště změní v letní kino. Hned po setmění, což je asi od 21.30 hodin začne promítání nové české komedie Špunti na vodě s Jiřím Langmajerem v hlavní roli. Do kina pod širým nebem si mají diváci přinést vlastní deky na sezení.

Kadlín

Muzeum, které sídlí v prostorách obecního úřadu, je možné v turistické sezoně navštívit kdykoliv od úterý do pátku od třinácti do 15.30 hodin a v sobotu a neděli od třinácti do patnácti hodin. Muzeum, které je součástí sedmi Kadlínských zastavení, nabízí například expozici venkovského kováře a staré selské techniky. Návštěvníci si mohou prohlédnout i expozici starých motyček na půdě ve vedlejší budově obecního úřadu. Mezi kadlínská zastavení patří i kostel nebo naučná stezka s domácími polními plodinami, která je zaměřena na poznávání vesnické krajiny a přírody.

Točník

V sobotu 5. srpna ve 20 hodin zavítá na hrad Točník nejslavnější milenecký pár Romeo a Julie. Inscenace v překladu Martina Hilského pohlíží na tragické vyvrcholení osudového vztahu současným pohledem. V hlavních rolích se představí Samuel Toman a Anežka Šťastná.

Mělník

Výstavu Člověče, nezlob se! v Regionálním muzeu Mělník je možné navštívit až do 24. září. Téměř stovka exponátů nabízí návštěvníkům ucelený pohled do historie hry. Soubor historických her a stavebnic z let 1880 až 1980 zapůjčili sběratelé manželé Pecháčkovi.

Klokočka

Kaple svatého Stapina pořádá vždy první sobotu v měsíci shromážděními desítek věřících. Místo uprostřed lesů je dějištěm poutní mše svaté, kterou celebrují hostující kněží. Nejbližší pobožnost bude 5. srpna a mši bude sloužit Rudolf Repka. Začátek je ve 14 hodin.

Koněprusy

Ochránci přírody připravili na 5. srpna mykologickou exkurzi. Sraz bude v 10.15 hodin u zděné budky na parkovišti u Koněpruských jeskyní. Hledání a určování hub bude probíhat v Přírodní rezervaci Kobyla a v prostoru Národní přírodní památky Zlatý kůň.

Mělník

V Regionálním muzeu je do 27. srpna k vidění výstava s příznačným názvem Kam s ním? Do muzea! Expozice ukazuje nejzajímavější přírůstky do sbírky za posledních deset let. V interaktivních zónách si mohou děti i rodiče vyzkoušet, co vše čeká muzejníky při práci.

Dětenice

Na opékané divoké čuně, krevety, jehněčí klobásky, chobotnice, ústřice, uzeného kapra nebo domácí koláčky si můžete zajít v sobotu 5. srpna na zámek Dětenice, kde se bude konat středověký food festival. Ten se ponese v duchu Francké říše a Barbarského severu.

Mělník

V kulturním domě uvidí diváci ve čtvrtek 3. srpna od 16 hodin na animovaný film Malý princ, který je natočen podle známé předlohy knihy Antoine de Saint Exupéryho. Je to první celovečerní adaptace slavného díla. Od 20 hodin se bude promítat americký film Paterson.

Řepín

Tradiční letní Koncert varhanní a duchovní hudby zazní už v neděli 6. srpna od čtrnácti hodin ve zdejším kostele Panny Marie Vítězné v Řepíně. Skladby slavných mistrů představí takové hvězdy jako Jana Kůrečková, která je zároveň sólistkou opery Národního divadla moravskoslezského. Dále se při koncertě představí pěvkyně Lenka Hniličková, na housle zahraje Veronika Střálková, na trumpetu zahraje David Škařupa a na varhany se představí Petr Strakoš. Celou tuto akci pořádá obec Řepín spolu s místní Římskokatolickou farností.

Autor: Redakce

3.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Ve Lhotce volilo skoro tři čtvrtě lidí

Mělnicko – Nejvyšší volební účast měly při letošních parlamentních volbách na Mělnicku opět menší vesnice.

Výsledkový servis: Záryby obraly favorita

Mělnicko - Jak hrál o víkendu váš oblíbený tým?

AKTUALIZOVÁNO

KRÁTCE: Vysoká účast byla překvapením

Mělnicko - Přečtěte si krátké zprávy z volebního dění v regionu!

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení