Mělník

V sobotu 12. srpna se od 16 hodin koná již 11. ročník Mělnického koštu. Tato tradiční svatovavřinecká oslava vína proběhne na náměstí Míru, Svatováclavské ulici a na zámku Mělník. Pořadatelé akce slibují pestrou gastronomickou nabídku a Zámek Mělník představí svá vína ze svých sklepů. Letošní novinkou je ochutnávka na radničním dvoře. Pohodovou atmosféru doplní hudební vystoupení na náměstí Míru.

Mělník

Ve Státním okresním archivu Mělník se koná výstava členky Sdružení výtvarníků České republiky Martiny Pokorné. Ta se zabývá oděvní a textilní tvorbou, v níž uplatňuje malbu přímo na látku nebo tisk z kolorované perokresby, které jsou návrhem pro tisk už hotových oděvů i látek k dalšímu zpracování. Věnuje se ale i linorytu a dalším technikám. Její umělecké školení je všestranné, a tak jej nejen výtvarnicí, ale i divadelnicí jistě s radostí ocení. Martina Pokorná si totiž sama ke svému divadélku pro děti zhotovuje loutkya kostýmy. Její kreativní práce tak může být pro spoustu dalších lidí z různých odvětví velmi vítanou inspirací. Výstava potrvá až do 21. srpna.

Mšeno

V pořadí už sedmé tradiční Setkání motocyklů československé výroby ve Mšeně se uskutečnív sobotu 19. srpna. Sraz je mezi 9. a 10. hodinou na náměstí Míru ve Mšeně. Připraveny jsou trasy odlišné pro velké i malé motocykly. Startovné na této motocyklové akci je stokoruna. Ze Mšena ve Středočeském kraji pochází řada známých motoristických závodníků, kteří naši vlast reprezentovali doma i ve světě.

Štětí

Na své si tento víkend přijdou milovníci sportu,a to především cyklisté. Už devátý ročník vyjížďky na kolech po Štětsku Tour de Texas se koná tuto sobotu 12. srpna od 14 hodin. Start je z Nového náměstí ve Štětí. Pro zúčastněné závodníky jsou připraveny tři různě dlouhé tratě podle obtížnosti. Nejkratší trať měří 15 kilometrů a nejdelší 50 kilometrů. Startovné na Tour de Texas se neplatí.

Roudnice

Ve středu 16. srpna od sedmnácti hodin se v Podřipském muzeu v Roudnici nad Labem uskuteční komentovaná prohlídka výstavy Fragmenty z dějin Roudnice. Návštěvníci se dozvědí zajímavé širší souvislosti o vystavených předmětech, dokumentech nebo dobových fotografiích. Také budou moci nahlédnout do městských kronik nebo pamětních knih pocházejících z minulého století.

Litoměřice

Tisknu, tiskneš, tiskneme, to je heslo litoměřické Dílny ručního papíru na tento měsíc. Tvůrčí pondělky pro veřejnost se tam budou konat vždy dopoledne. „Budeme používat válcový grafický lis, vytvářet vlastní návrhy a tisknout je na vlastní ruční papír. Workshopu se mohou účastnit všechny věkové kategorie, od dětí až po prarodiče. Tvoření přizpůsobíme věku účastníků,“ uvedla informace pro návštěvníky lektorka a vedoucí projektu Irena Štyrandová. Zájemci si mohou vybrat jakékoli srpnové pondělí a registrovat se telefonicky na čísle 724 092 279, nebo e-mailem: irena.styrandova@seznam.cz. Lekce budou probíhat vždy od 10 do 12 hodin.