Betlémské světlo budou rozdávat skauti  

Mělník – Do Mělníka míří Betlémské světlo. Do města dorazí v neděli 17. prosince přesně v 10.21 hodin. Na zdejším vlakovém nádraží ho letos již počtrnácté převezmou zástupci mělnických oddílů skautů a skautek. Odtud se vydá do chrámu sv. Petra a Pavla, ale i na mělnickou radnici, Obecní úřad Kly a na další místa Mělnicka. Plamínek, zažehnutý v místě narození Ježíše Krista Betlémě, dopraví do České republiky skautská delegace, díky níž se posléze rozšíří do našich měst a obcí. Zpravidla osvítí zejména evangelické a katolické kostely, radost však udělá například i klientům v domovech seniorů, nemocničních zařízení nebo dětem v mateřských školách. Pro skauty je Betlémské světlo symbolem míru a přátelství. Potěší i širokou veřejnost. Do Mělníka si pro něj mohou zajet lidé na Štědrý den v době od 10 do 12 hodin. Skauti jej budou vydávat na stanovišti před hřbitovem, na němž si lze také vybrat ze širokého sortimentu jejich výrobků. Výtěžek z prodeje zpříjemní pobyt opuštěným zvířatům v místním psím útulku.

Vánoční koncert přinese hudební zážitky  

Kralupy nad Vltavou - Vánoční koncert se uskuteční i v kralupském kulturním domě Vltava v podání Markéty Wagnerové a jejího pěveckého sboru s hudebním doprovodem skupiny Mikoláše Nopa. Avšak chybět nebudou ani další hosté. Zpěvák Petr Kolář od svých osmnácti let zpíval s řadou rockových kapel, jako například Precedens či Arakain, a věnoval se nejrůznějším hudebním projektům. Několikrát se umístil na druhém místě v anketě Český Slavík Mattoni, a je rovněž znám z řady muzikálů. Dále se představí herečka a zpěvačka Míša Břízová, která rovněž přispěje k neopakovatelné předvánoční atmosféře. Úterní večer 12. prosince tak bude určitě plný skvělých hudební zážitků. Začíná se v 19.30 hodin.

Živý betlém na cestě k Jezulátku  

Veltrusy - Jako každoročně, tak i letos se vydá živý betlém k Jezulátku. Předposlední adventní neděli 17. prosince vyjdou dokonce hned dva průvody. Ten první se vydá od Holandského domu a další s hudbou bude přicházet od hlavní zámecké brány. Oba se shledají před zámkem, kde na ně bude čekat Panna Marie s Ježíškem a svatým Josefem. Ke zpříjemnění vánoční atmosféry přispěje i občerstvení, kde chybět nebudou různé dobroty i něco pro zahřátí.

Sbor Intermezzo uvede pastýřské písně  

Lobeč - Tradiční adventní koncert smíšeného pěveckého sboru Intermezzo ze Mšena zazní ve zdejším kostele Povýšení sv. Kříže v sobotu 16. prosince od 14 hodin. V programu zazní skladby věnované adventnímu období. Návštěvníci si poslechnou například Mšenskou pastorelu“ Dr. Josefa Šebesty a pastorelu „Ovečky“ Antonína Ptáčka. Spoluúčinkuje soubor komorních sólistů. 

Vodolka v proměnách času  

Odolena Voda - Ve čtvrtek 7. prosince se ve zdejší Minigalerii uskutečnila vernisáž výstavy, jež přibližuje historii města Odolena Vody. Výstava nese název „Vodolka v proměnách času“ a je pořádána u příležitosti vydání knihy dlouholetého pedagoga a bývalého ředitele zdejší školy Mgr. Františka Vejvody „Náš domov Vodolka“. Text této výpravné publikace, která popisuje mnohdy pohnuté osudy zdejších obyvatel, provází na 200 unikátních fotografiích a kopiích archivní i obrazové dokumenty. Na výstavě, která potrvá do 23. prosince, bude možné zakoupit nejen knihu, ale i kalendář s dobovými fotografiemi.

Vánoční koncert v podání Jarošáčku  

Mělník – Dětský folklorní soubor Jarošáček spolu s Folklorním souborem Jarošovci chystají Vánoční koncert. Uskuteční se v sobotu 16. prosince v 17.00 hodin v MKD Mělník. Jako hosté vystoupí žáci Tanečního studia JK. Členové obou seskupení po představení zvou publikum k posezení v předsálí kulturního domu.