Čechomor se vydal na Tour 2017  

Mělník - Koncert kapely, která se téměř třicet let pohybuje na výsluní tuzemské world music, se připravuje v MKD Mělník. Seskupení představí české a moravské lidovky v originálních folkrockových aranžích. Kapela, která je jako doma na nádražích i ve vyprodaných halách, vystoupí v Mělníku v rámci svého Vánočního turné v pátek 8. prosince od 19 hodin. Hostem bude zpěvačka Martina Pártlová. 

Přijďte se podívat na betlém z proutí  

Neratovice - Prostranství před zdejším Společenským domem už zanedlouho ozdobí evropský unikát - betlém z vrbového proutí autorů Zuzany Tilajcsikové a Miroslava Krále. Dílo známých košíkářů bude teprve podruhé představeno veřejnosti při slavnostní vernisáži na náměstí Republiky v neděli 10. prosince v 16. 30 hodin. V doprovodném programu vystoupí Karlštejnští pozounéři, herečka Martina Hudečková, Richard Trsťan a další.

Irena Budweiserová se chystá do Neratovic 

Neratovice – Společenský dům Neratovice připravil pro svoje příznivce na čtvrtek 14. prosince opravdovou lahůdku. Tou je Vánoční koncert Ireny Budweiserové, někdejší dlouholeté členky legendárního Spirituál kvintetu, která posluchačům nabídne ochutnávku písní z nejrůznějších koutů světa. Nejvýraznější zpěvačka slavného kvintetu vystoupí v doprovodu kytaristy Jakuba Racka ve 20 hodin. 

Autorské čtení s programem  

Mělník - Na společné tvoření z papíru, zpívání koled, venkovní hra, pouštění svíček po vodě a zejména autorské čtení Anny Burdové z její nově vydané knihy Bětka a Vojtíšek: Jak se těšili na Ježíška, se můžeme vydat do Městské knihovny Mělník ve středu 20. prosince od 13 hodin. Komu by to i bylo málo, může si vybrat z doprovodného programu v knihovní zahradě.

Vánoční výstava pokračuje  

Mělník - Až do 7.ledna můžeme v Regionálním muzeum Mělník zhlédnout tradiční vánoční výstavu věnovanou fenoménu zdobení vánočního stromečku v dějinách, k vidění jsou skleněné i tradiční lidové vánoční ozdoby z přírodních materiálů. Od 8 do 13 hodin probíhají na výstavě projekty pro školy. Individuální návštěva je možná i během programu.

Jedovaté houby ovládnou kavárnu  

Mělník - Jedovaté houby a typy otrav je námět zajímavé přednášku, která se uskuteční ve středu 13. prosince v Regionálním muzeu Mělník. Na zvídavé dotazy bude po jejím skončení odpovídat známý mykolog Ivo Novotný. Začátek je v 17 hodin

Besídka podle skautů  

Brandýs Labem – Stará Boleslav – Místní skauti připravují Vánoční besídku pro rodiče. Ta proběhne v pátek 8. prosince od 17 hodin v jejich klubovně v Kralupské ulici. Pokud chcete vidět, jak taková správná skautská besídka vypadá, přijďte se podívat.

Za přírodou stačí vystoupat do věže  

Mělník – Známý český výtvarník Robin Kaloč v Galerii Ve věži až do 7. ledna představuje svoje grafiky a malbu. Expozice je zastoupena cyklem maleb a klasických grafických technik (akvatinta, mezzotinta, suchá jehla, monotyp a strukturální grafika na papíře). Robin Kaloč měl už od dětství hluboký vztah k přírodě a trávil v ní mnoho času. Byla jeho největším zdrojem inspirace a poznání. Téma krajiny, přírodních motivů a průhledů lesem se proto stalo ústředním motivem v jeho tvorbě. Pracuje různými výtvarnými technikami. Nejčastěji však olejem, akvarelem, pastelem a tradičními grafickými technikami.

Advent v pozměněném hávu  

Mělník - Do Divadelního sálu mělnického MKD si žáci a pedagogové Základní umělecké školy Mělník pozvali hosty. Pro ně na neděli 17. prosince připravili Adventní koncert v poněkud pozměněné dramaturgii. Od 15 hodin na jeho pódiu vystřídá řada účinkujících, kteří pozvaným zpříjemní předvánoční atmosféru. Těšit se můžeme na vystoupení Komorního sboru, pěveckého seskupení Červánek nebo skupiny Fox X. Organizátoři slibují tentokrát programovou změnu. Celým koncertem budou totiž znít populární vánoční melodie.

Na oslavu na radnici  

Kralupy nad Vltavou – Kralupský úřad ve spolupráci se společností AVE pozvali občany k návštěvě radnice. Chtějí tak společně oslavit advent. Setkání, během kterého budou hrát, zpívat a tančit děti ze zdejších ZŠ, DDM a ZUŠ proběhne ve středu 20. prosince od 9 do 17 hodin.

Lepší místo slouží lidem  

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav – Zdejší radnice zná způsob jak usnadnit svým občanům kontakt s úřadem. Tou je mobilní aplikace, která už pár týdnů umožňuje upozornit na problémy ve městě, aniž se kvůli tomu musejí vydat za zodpovědným úředníkem. Stačí si ji stáhnout do svého mobilního zařízení a je téměř hotovo. Pokud na cestě městem narazíte například na porušenou dlažbu v chodníku, nefunkční osvětlení nebo prohřešky v údržbě zeleně, stačí zmáčknout spoušť, přidat stručný popis a snímek jednoduše odeslat. Problému se bude poté věnovat konkrétní zaměstnanec úřadu. Průběh řešení vašeho tipu můžete sledovat a komentovat prostřednictvím mobilního telefonu. Jak se zdá, s chozením na úřad a psaním žádostí je konec. Více na www.lepsimisto.cz

Pegas se představuje u anděla  

Mělník – Tvorbu členů mělnického Pegasu představí herečka Miriam Kantorková. Umělkyně, která se chlubí cenou Františka Filipovského za dabing, přijede ve čtvrtek 14. prosince do města propagovat verše místních básníků a básnířek z úspěšného Pegasu. V jejím podání tak zazní ukázky z tvorby některých zdejších tvůrců, ale dojde i na hereččiny oblíbené verše z pera Jaroslava Seiferta a dalších poetů. Program připravila poetická kavárna Pohodovej anděl, kde se setkání také uskuteční. Začátek je v 16. 30 hodin.

Do Velvarské Kostky na poslední chvíli  

Velvary – Klub seniorů ve spolupráci se sdružením Javory Černuc zvou všechny, kteří stále nemají dárky pod stromeček. Právě těm je určena adventní dílna. Uskuteční se v zařízení Velvarská Kostka v sobotu 9. prosince od 13 hodin. Přijít mohou děti, mámy a tátové, ale i babičky i dědové, zkrátka všichni, kteří chtějí vyrobit originální dárek pro svoje blízké přesně podle svého gusta.