Žáci vystavují svoje práce

Veltrusy - Od včerejška až do konce února si můžeme prohlédnout expozici prací žáků zdejší základní školy Rodino vyprávěj aneb 100 let Československa v naší škole, která byla slavnostně otevřena ve Výstavní síni Ladislava Čepeláka. Výstava je pořádána ve spolupráci s Městským úřadem Veltrusy.

Trabantem pojedou stezkou

Mělník - Cestopisná přednáška Trabantem Hedvábnou stezkou aneb Skoč, křídla si připneš později, se po sedmi letech vrací do divadelního sálu Masarykova kulturního domu. Poutavé vyprávění o cestě legendárním „bakeliťákem“ napříč zeměmi, kam se málokdo podívá, bude doplněno unikátními fotografiemi a filmovými záběry. Setkání s cestovateli se uskuteční v pondělí 5. února od 18 hodin. 

Prázdniny jsou v knihovně

Neratovice - Městská knihovna v Neratovicích připravila pro děti v období prázdnin od pondělí 19. února do pátku 23. února akci Jarní prázdniny v knihovně. Ta je určena především pro žáky prvního stupně a místa je nutné rezervovat již nyní. Na každý den je připraven jiný program. Prázdniny v knihovně uzavře v pátek Komiksový den. S sebou potřebují pohodlné oblečení a obuv, vlastní jídlo a pití.

Na malování bez talentu

Velvary - Velvarská Kostka na sobotu 10. února připravuje Antistresové malování s Martinou Kusákovou. Půjde o psychoenergetický workshop s malováním. Jeho účastníci získají návod jak se sebeovládat a vnitřně obohacovat. Podle pořadatelů má podpořit proces změn a aktivní přístup k vlastnímu životu a také navodit psychickou pohodu, emoce a energii. Zájemci nemusejí mít žádné výtvarné nadání. Začíná se v 9.30 hodin.

Divadlo hraje na zabíjačce

Lobkovice - U zámku v Lobkovicích startuje masopustní veselí v sobotu 10. února od deseti hodin. Kromě tradičních zabijačkových specialit, které k masopustu patří, čeká na návštěvníky představení rodinného loutkového divadla, vystoupení šermířů Armatus, otevřené výstavní expozice na zámku a výstava obrazů Jožo Sokola. Pro děti jsou připravení koně, poníci, velbloudi, tradiční kolotoč a soutěže. Odpoledne bude možné se zahřát či opéct si buřty u ohniště. Masky jsou vítány a všechny budou odměněny. Akci pořádá již po šesté občanské sdružení Lobkovice.

Muzejní exponáty se představují

Kralupy - Kralupské městské muzeum ve čtvrtek 1. února otevře výstavu s názvem Z galerie Dolního Povltaví. Představí se v ní výběr exponátů z celé muzejní umělecké sbírky. Slavnostní vernisáž se koná právě ve čtvrtek od sedmnácti hodin. Úvodní slovo přednese ředitel muzea Jan Racek, v doprovodném programu zároveň vystoupí žáci zdejší základní umělecké školy. Výstava potrvá až do soboty 24. března letošního roku. Otevřeno je vždy v úterý, středu a pátek od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Ve čtvrtek se otevírací doba prodlužuje až do 19 hodin a v sobotu je možno výstavu navštívit od 13 do 17 hodin.