Dixieland zazní na Staré Štaci

Libiš – V sobotu 9. června od 19 hodin zahraje v Jazzové zahradě v Libiši dixielandová kapela Brass Band Rakovník. Muzikanti jsou zaměřeni je na ortodoxní dixieland, nebo-li neworleánský jazz, který se hrával ve dvacátých a třicátých letech v kolébce jazzu. Diváci si poslechnou a zatancují na tóny v nástrojovém obsazení trumpety, trombonu, klarinetu, banja, tuby a historické bicí soupravy. Repertoár tvoří největší dobové šlágry hrané po vzoru starých mistrů. 

Autorské čtení členů mělnického literárního klubu Pegas Mělník

Mělník – Setkání literárního klubu Pegas se uskuteční 12. června od 17 hodin v hudebním sále místního kulturního domu. Literární klub Pegas vznikl v Mělníku v roce 1987. Dnes má literární klub Pegas Mělník padesát jedna členů nejen z Mělníka a celého regionu, ale i z nejrůznějších koutů Čech a Moravy. Členové z Mělníka, blízkého okolí a z Prahy se pravidelně jednou měsíčně setkávají na poetických schůzkách, kde hovoří o poezii, předčítají si své básně a plánují další činnost. 

Pochodujte Kokořínskem

Kokořín – Pochodnický spolek pořádá 16. června od 7 hodin ráno akci Pochod mezi hrady. Trasa pochodu bude vedena od Autocampu Kokořín. Turisté se projdou v romantickém údolí Kokořínska, kraji Karla Hynka Máchy. Organizátoři tímto projektem nabízí aktivní oddech od každodenních povinností. Zajištěna je strava, pamětní medaile s dekretem za absolvování dvanácti nebo dvaceti pěti kilometrové trasy. 

Western ovládne Polabí

Mělník – V Domě dětí a mládeže mohou děti s rodiči v neděli 17. června od 14 hodin zažít westernová dobrodružství. Organizátoři připravili program ve westernovém městečku Šutr city, kde bude i western shop a saloon. Návštěvníci se mohou těšit na stylová stanoviště s elektrickým býkem, obřími bublifuky nebo obláčkovou pěnou. Zatancovat a zaposlouchat se mohou i do country hudby nebo se projet výletním vláčkem Union Pacifik.