Vltava pořádá dílničku

Kralupy – Kulturní dům Vltava pořádá v úterý 22. srpna od 9.30 hodin Výtvarnou dílničku pro děti. V zahradě kulturního domu budou děti malovat a tisknout veselé obrázky na textil, na trička nebo na tašky. Z kapacitních důvodů je nutná rezervace předem. 

Hostem bude Pavel Nový

Region – Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po šestnácté hodině herec Pavel Nový. Celou hodinu mohou posluchači rozhodovat o tom, kdo je bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Patrikem Rozehnalem jim Pavel Nový nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se mohou i na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Humoriádu je možné naladit na frekvenci 100,7 FM. 

Ilustrační foto.
Komisař vyhodí od zkoušek jen tři ze sta řidičů

Možná přijde i kouzelník

Tišice – Obec pořádá v sobotu 26. srpna v areálu fotbalového hřiště v Chrástu kulturní akci Den obce Tišice. Akci zahájí ve 12 hodin vystoupení dětí z místní mateřské a základní školy. Návštěvníci se mohou těšit i na vystoupení zdejšího Klubka, vystoupení zpěváka Martina Maxy a Marcely Holanové. Na slavnosti je připravena řezbářská show, Agility – sportování pejsků a večer otevře vystoupení hudební skupiny Plus a ohňostroj. Možná přijde i kouzelník. Během akce bude rovněž probíhat prezentace činnosti tradičních spolků. Od 13 do 18 hodin bude projíždět vesnicí výletní vláček a pro děti je připraven skákací hrad, soutěže a pouťové atrakce. 

Ve Věži vystavuje Damcová

Mělník – V galerii Ve Věži pokračuje až do pondělí 4. září výstava Terezy Damcové, která patří k nepřehlédnutelným osobnostem české výtvarné scény. Malířka představuje svůj cyklus kreseb Frida Kakao, Matrix a Kozelkonoviny, které dělala ve spolupráci s básníkem Milanem Kozelkou. 

Mělnické kulturní léto nabídlo divákům divadlo pod širým nebem Happy Hour. V hlavních rolích se představili Lukáš Houdek, Robert Janč a Roman Horák pod taktovkou režisérky Squadra Sua.
Mělník prožil divadelní šťastnou hodinku

Do města míří kinematograf

Mělník – Známý Kinematograf bratří Čadíků je společnost s pětadvacetiletou tradicí, která už má vybudovanou pověst oblíbeného kulturně – filmového charitativního projektu, navštíví v srpnu i město Mělník. Na místním náměstí Míru vždy po setmění budou moci diváci zhlédnout v pondělí 14. srpna pohádku Řachanda, v úterý 15. srpna Trabantem do posledního dechu, ve středu 16. srpna snímek Všechno nebo nic. Mělnickou zastávku uzavře kinematograf ve čtvrtek 17. srpna filmovým představením Lucie. 

Naučná stezka patří k létu

Kadlín – Muzeum, které sídlí v budově u obecního úřadu, je možné v turistické sezóně navštívit od úterý do pátku od 13 do 15.30 hodin a v sobotu a neděli pak od 13 do 15 hodin. Muzeum je součástí sedmi Kadlínských zastavení a je v něm připravena Expozice venkovského kováře, staré selské techniky a další. Součástí místního muzea je i nová naučná stezka, která je věnována zdejším polním plodinám a je zaměřena na poznávání vesnické krajiny a přírody. 

Ilustrační foto.
Mělník rozhodl o vybudování další školky