Děti nás zavedou na věže

Mělník - Věže a věžičky stověžaté matičky Prahy se staly zájmem žáků výtvarného oboru zdejší Základní umělecké školy. Jejich tvorbu nyní představuje až do 4. února Regionální muzeum Mělník. Půvabná dílka, která vznikla pod vedením Ireny Wenkeové, jistě zpříjemní návštěvníkům Mělníka zimní vycházku po městě. 

Koncert se vrací do baroka

Kralupy - Kralupský kulturní dům Vltava zve všechny příznivce klasické hudby na koncert nazvaný Mistři italského baroka pocta A. Vivaldimu. Koncert se uskuteční v podání komorního sdružení sólistů Lyra Da Camera v úterý 23. ledna od 19 hodin. Představí se tam sopranistka Johana Rosická, cembalistka Jitka Navrátilová, flétnistka Kateřina Chudobová a violoncellista Bledar Zajmi.

Do Neratovic míří Dobeš

Neratovice - Ostravský písničkář, textař a skladatel Pavel Dobeš se představí návštěvníkům neratovického společenského domu ve čtvrtek 25. ledna od 19.30 hodin. Dobeš patří k nejznámějším folkovým interpretům, jeho charakteristická ostravština se už nesmazatelně zapsala do povědomí posluchačů. Dominuje vlastní tvorba interpretovaná za doprovodu převážně dvanáctistrunné akustické kytary. Dobeš klade v písničkách důraz na text. 

V sobotu 20. ledna se v rodných Všetatech vzpomínalo na Jana Palacha. Společnost Jana Palacha zde pořádala tradiční pietní akt k uctění jeho památky.
Poctu Janu Palachovi letos poosmadvacáté uspořádala ve Všetatech jeho společnost
Elektrárna Mělník objektivem Deníku.
Elektrárna Mělník nabízí industriální turistiku