Kino čeká filmový maraton

Kralupy – Kino Vltava pořádá v sobotu filmový maraton. Film Hurvínek a kouzelné muzeum se bude promítat od 14.30 hodin. Legendární a známí hrdinové přicházejí v animované komedii pro celou rodinu a nabízí zcela nové původní dobrodružství. Filmová sobota bude od 17 hodin pokračovat promítáním snímku Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta. Oblíbení hrdinové v podání Johny Deppa a Orlando Blooma se vracejí v pátém pokračování úspěšné série. Večer zakončí od 20 hodin film na motivy stejnojmenného románu Stephena Kinga To. 

Na náměstí cvičí na hrazdě

Mělník – Na hlavní scéně v centru města na náměstí Míru vystoupí v rámci Mělnického vinobraní v pátek od 17.55 hodin místní streetworkoutový tým Workout Mělník pod vedením Tomáše Vágnera. Při krátké freestylové exhibici předvedou divákům na přenosné hrazdě, co všechno dovedou s vlastní váhou těla.

Ilustrační foto.
Mělník získal krajskou dotaci na vinobraní

Preventivní vlak učí dětí

Kralupy – Preventivní vlak přijede na nádraží dnes a setrvá až do zítřka. Tato souprava Českých drah si klade za cíl přispět k omezení zbytečných tragických úrazů na železnici. Ve vlaku je nachystáno vždy devět cyklů a délka jednoho činí 100 až 120 minut. Prezentace je určena pro druhý ročník základních škol, střední školy a učiliště.

V kinovoze se bude promítat hraný film To nedáš! S ohledem na věk návštěvníků jsou vždy vybírány odpovídající fotografické záběry. Nakonec drážní hasiči předvedou ukázku své práce a děti si zkusí poskytování první pomoci.

Hostem je Uršula Kluková

Region – Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po 16. hodině herečka Uršula Kluková. Celou hodinu mohou posluchači rozhodovat o tom, kdo je bude bavit. Spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem jim Uršula Kluková nabídne dvě scénky. Ta, která získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se mohou i na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Humoriádu je možné naladit na frekvenci 100,7 FM. 

Autokino promítne Stážistu

Ředhošť – Autokino v areálu zdejších tradičních trhů promítá v sobotu přibližně od 20.45 hodin americkou dramatickou komedii Stážista s Robertem De Nirem v hlavní roli. Čas promítání je ovšem jen orientační, snímek se spustí, jakmile se setmí. Proto pořadatelé doporučují přijet na místo s dostatečným předstihem.

První třída v Základní škole Lužec nad Vltavou paní učitelky Jany Vaňkové.
Představujeme prvňáčky ze Základní školy Lužec nad Vltavou

Festival je k poctě básníka

Kralupy – Po dvaadvacáté se koná ve Vltavě, městském muzeu i domě dětí a mládeže, festival poezie a přednesu zasvěcený básníku Jaroslavu Seifertovi. V pátek 22. září začne každoroční přehlídka „Seifertovy Kralupy“ v 15.30 hodin v místním kulturním domě. Následující den, v sobotu 23. září se koná na kralupském hřbitově od 14.45 hodin pietní zastavení u hrobu J. Seiferta, recitovat zde bude herečka Valérie Zawadská. Hudební doprovod zajistí instrumentalisté zdejší ZUŠ. Vrcholem festivalu tradičně bývá v městském muzeu od 16.00 hodin vyhlášení výsledků autorské literární soutěže.

Turisté běží půl kilometru

Kralupy – Běh u Komendy startuje v pátek 22. září v 15.30 hodin z chodníčku za nemocnicí. Akci, kterou pořádá Základní škola Komenského ve spolupráci s turisty, je součástí místní běžecké tour. Trasa je dlouhá 500 metrů. Pro účastníky běhu je připravena odměna a účastnický list.

Kyberprostor bude v muzeu

Mělník – V Regionálním muzeu vznikne kyberprostor. Slavnostní zahájení další výstavy z cyklu sociálně preventivních výstav se koná 21. září od 17 hodin ve velkém sále muzea. Tentokrát bude tématem problematika a rizika virtuálního světa a kyberšikany. V rolích lektorů budou žáky provádět profesionální preventisté z regionu a muzejní pedagožka Jitka Králová.

Přehlídka historických a retro kočárků opět nezklamala. Konala se pod rozzářeným sobotním slunkem u kralupské radnice.
OBRAZEM: Defilé historických kočárků i něco navíc