Jazzman dnes nevystoupí

Mělník - Koncert slovenského jazzmana Petera Lipy s názvem Kde bolo, tam bolo, který se měl uskutečnit dnes v podvečer v mělnickém kulturním domě, byl zrušen. O možnosti vrácení vstupného a důvodu zrušení koncertu bude kulturní dům diváky informovat.

V klubovně začínají Vánoce

Nelahozeves - Kurz aranžování na téma Vánoční inspirace pořádá nelahozeveská obecní knihovna v neděli 12. listopadu od devíti do dvanácti hodin. Kurz pod vedením zkušené aranžérky Moniky Křišťánové se uskuteční v klubovně volnočasového centra v Zagarolské ulici. Počet míst je omezen, proto je nutné se přihlásit už nyní. Bližší informace o přihlášení jsou k dispozici na webových stránkách obce. Kurz bude zdarma, doplatek bude pouze za přízdoby navíc. Účastníci si přinesou nůžky a tavnou pistoli. 

Průvod zakončí ohňostroj

Hostín u Vojkovic - Svatomartinský lampionový průvod vyjde v pátek 10. listopadu v 17 hodin od hostínské základní školy. Za svitu lampionů pojede v čele svatý Martin na bílém koni. Průvod projde celou obcí až na fotbalové hřiště, kde bude slavnostně zakončen ohňostrojem. 

Hitmakers opět na scéně

Turnov - V pátek 10. listopadu se v Kulturním centru Turnov uskuteční od 20 hodin koncert písničkáře a básníka Mr Fraše, žijícího v Turnově, a znovu obnovené původně turnovské rockové skupiny Hitmakers. Na programu budou písně z nově připravovaného CD z autorské dílny básníkovy a posléze výběr známých i méně známých skladeb Hitmakers. Večer je pojatý i jako vzpomínka na Kláru Šafrovou. Z tohoto důvodu bude výtěžek z dobrovolného vstupného poskytnutý Nadaci na léčbu rakoviny prsu.

Výstava nabídne papírové modely

Neratovice - Neratovický společenský dům se stane místem setkání stavitelů papírových modelů. Výstava Neratovický papír se uskuteční ve velkém sále v sobotu 11. listopadu od devíti hodin. 

Na Chloumku voní mýdla

Mělník - Rodinné centrum Chloumek ve spolupráci se Studiem Eko-Logika pořádá v sobotu 11. listopadu od deseti hodin kurz Předvánočního dárkování. Výtvarné dílničky pro děti povede lektorka Jana Volková. Vyrábět se budou dárečky v mýdlové a keramické dílně. Děti si mohou také vyrobit vlněnou panenku nebo se naučí zdobit slaměné věnečky. Zájemci se mohou už nyní registrovat na mailové adrese rodinného centra.

Exkurze není určena dětem

Kostelec - Až do úterý 14. listopadu se mohou zájemci hlásit na exkurzi do televizního zákulisí České televize, kterou pořádá kostelecký městský úřad. Exkurze je naplánována na pátek 15. prosince. Prohlídková trasa České televize nabídne stálou prohlídkovou expozici, pozvání do kina, prohlídku pohádkových kostýmů, filmových zbraní nebo paruk. Exkurze není určena pro děti do šesti let.

Průvod uzavře ohnivá show

Všetaty - Lampionový průvod v čele se svatým Martinem vyrazí v pátek 10. listopadu v 17 hodin z parku v ulici U Parku. Návštěvníky přivítá nejen svatý Martin, ale i park plný trpaslíků a pohádkových bytostí. Průvod zakončí na náměstí ohnivá show. Pořadatelem akce je rodinné centrum Všetaty-Přívory. 

Diváky čeká dobrodružství

Lužec - Kulturní a společenské středisko Lužec nad Vltavou promítá v místním kině v pátek 10. listopadu od devatenácti hodin americký dobrodružný film ze série Marvelovek Strážci galaxie Vol. 2. Třetí pokračování oblíbené animované komedie pro děti Já, Padouch 3 je pak na programu v neděli 12. listopadu od šestnácti hodin.