Senioři vyrábějí dekorace

Libiš – V úterý 21. března se pečovatelský dům sv. Jakuba promění v tvořivou dílnu. Místní spolek Libiš tam v rámci projektu Generace bez bariér chystá velikonoční tvoření pro seniory i všechny ostatní věkové kategorie. Malí i velcí si tam mohou v 16 hodin přijít vlastnoručně vyrobit velikonoční dekoraci.

Večer bude patřit Hance

Mšeno – Příjemné podvečerní setkání herců, zpěváků i muzikantů si užijí lidé, kteří poslední březnový den zamíří do mšenské sokolovny. Úderem devatenácté hodiny tam moderátoři Václav Novák a Adéla Kummerová zahájí Večer pro Hanku. Na benefičním setkání se vedle dětí z místních škol představí mšenští a mělničtí divadelníci, smíšený pěvecký sbor Intermezzo, režisér Jaroslav Vízner s přáteli, B&D Classic, zpěvačka Zdeňka Prchlá nebo improvizovaná kapela Fanta (je) Bidlo. Výtěžek z dobrovolného vstupného pořadatelé věnují své kamarádce a člence mšenského divadelního souboru Hance Hrubé, která prožívá těžké období života.

Čtěte také: Židovský hřbitov hlídají bezpečnostní kamery i v noci

Beřkovice navštíví pražští divadelníci

Horní Beřkovice – Divadelní adaptace literárního bestselleru Tři v háji od Michaela Viewegha, Haliny Pawlowské a Ivy Hercíkové se v podání Divadla Artur dočkají návštěvníci multifunkčního centra běřkovické psychiatrické nemocnice. Pražští herci, mezi nimiž bude například Bořek Slezáček, Jindra Kriegel nebo Lucie Linhartová, se na tamním podiu představí 21. března od 19.30 hodin.

Den vody nabídne rozbor zdarma

Mělnicko – Na příští středu 22. března připadá Světový den vody. Při té příležitosti si budou moci zájemci prohlédnout techniku a zařízení Středočeských vodáren. Mezi osmou a sedmnáctou hodinou bude možné navštívit například čistírnu odpadních vod v Kralupech, která se nachází mezi koupalištěm a statkem Strachov, čistírnu odpadních vod v mělnických Mlazicích v Českolipské ulici nebo čerpací stanici v Mělnické Vrutici nedaleko Hostína. V laboratoři pitných a odpadních vod v Kladně si pak zájemci mohou nechat zdarma udělat zkrácený rozbor vody například z domácí studny.

Rodina cestovatelů vypráví

Kralupy – Na západní pobřeží Spojených států amerických a na Havaj se ve středu 22. března podívají návštěvníci místní knihovny. Rodina Márových v čele s autorem cestopisných knih tatínkem Jiřím tam totiž od 17 hodin chystá cestovatelskou přednášku, v jejímž průběhu příchozí zavede do nejznámějších národních parků severoamerického kontinentu, do Las Vegas, Hollywoodu, na vyhlášené havajské pláže s korálovými útesy i k tamním vulkánům. Součástí přednášky bude samozřejmě také promítání fotografií a videoukázek z cest.

Čtěte také: Firmy marně shánějí dělníky, elektrikáře a instalatéry

Kluci a holky budou kouzlit

Líbeznice – Děti mohou v neděli vyrazit do Divadla Kouzel Pavla Kožíška, kde na ně bude dvě hodiny po poledni čekat Hra kouzel a magie, představení známého iluzionisty plné neuvěřitelných kouzel a skvělé zábavy. „Pojďte si hrát na kouzelníky, naučíte se opravdová kouzla," láká malé čaroděje Pavel Kožíšek. Po představení následuje autogramiáda a prohlídka starých kouzelnických rekvizit.

V kulturním domě se střílí

Kralupy – Tuto sobotu se v místním kulturním domě koná závod družstev ve střelbě z praku. Zúčastnit se mohou jak děti, tak i jejich rodiče nebo prarodiče. Zájemci musí být na místě už v 9 hodin, kdy začíná prezentace, samotná soutěž odstartuje hodinu nato. Střílet se bude na papírový terč ve vzdálenosti deseti metrů, každý závodník bude střílet čtyřikrát deset ran ocelovou nebo olověnou municí. Na ceny se mohou těšit všichni zúčastnění. Startovné je stokoruna pro dospělé, děti mají účast zdarma.

Děti vynesou symbol zimy

Mšeno – Kluci a holky z města a blízkých vesnic budou už brzy vítat jaro. Okrašlovací spolek pro Mšeno a okolí chystá na první dubnovou neděli tradiční Vítání jara s vynášením Morany, symbolu zimy. Děti i dospělí se sejdou dvě hodiny po poledni u kostela svatého Martina, odkud za zpěvu písniček vyrazí na průvod městem.

Oldies zahrají ve Staré mydlárně

Mělník – Ve Staré mydlárně dnes večer od 21 hodin vystoupí skupina Dany & Torpéda. Nářez čtyřčlenné mělnicko-pražské kapely v čele se skvělou frontmankou a zpěvačkou Zdenkou Motyčákovou přinese směs rock-and-rollové hudby a oldies. Za bubny usedne Pepa Karas, na baskytaru zahraje Michal Tvrdý a Pepa Plevák vezme do ruky kytaru. Deny & Torpéda patří mezi hudebně mladší uskupení, které vzniklo začátkem roku 2014. Naprostou většinu skladeb budou posluchači znát z minulého století, zpívat se bude převážně česky.

Čtěte také: V Neratovicích ještě nezačali s územním plánem