Po řece plují lampiony

Kralupy - Centrum D8 Kralupy, bývalé AZ centrum pořádá ve čtvrtek 9. listopadu od 16.30 hodin tradiční Svatomartinský lampionový průvod. Podvečer plný zábavy nabídne výrobu skřítků Podzimníčků, jejich uspávání a zamykání zahrady. Pro návštěvníky jsou připraveny ke koupi lampiony. Průvod se vypraví k řece, kde se uskuteční vypouštění lampionů po vodě. V případě nepříznivého počasí se akce konat nebude.

K tanci hraje Adamis

Olovnice - Čtvrtý díl hudebně zábavného pořadu nejen pro seniory s názvem Supr děda, Supr babča se koná v sále olovnické restaurace v pátek 3. listopadu od 16 hodin. K tanci a poslechu bude hrát skupina Adamis, známá ze šlágrového televizního programu.

Na podzimním zámku straší

Mělník - Strašidelná cesta zámeckými sklepy s mapou a stanoviště se strašidly i sladkostmi čeká na děti na mělnickém zámku v pátek 3. listopadu od 17.30 hodin. Pro rodiče je připravena vinná cesta zámeckými sklepy s degustací vzorků vín. Po absolvování všech stanovišť dostane každé dítě dýni. Autoři tří nejlépe vyřezaných budou odměněni. Na zahřátí je pro rodiče připraveno svařené víno a pro děti čaj. 

Přednášet bude teoložka

Neratovice - Výstavu Evangelíci na Neratovicku zahájí vernisáž v místním společenském domě v pátek 3. listopadu v osmnáct hodin. Expozice bude vystavena v prvním patře. Součástí vernisáže bude také přednáška české evangelické teoložky a historičky Evy Malmukové. Výstavu bude možné navštívit až do čtvrtka 30. listopadu.

Výstava představí exotiku

Cítov - Největší výstava králíků, drůbeže a holubů na Mělnicku začíná už tuto sobotu v osm hodin ráno. V areálu citovských chovatelů bude dále pokračovat ještě v neděli. V hlavních expozicích bude předvedeno více než 750 čistokrevných zvířat. Návštěvníci budou moci zhlédnout rovněž ukázkové expozice exotického ptactva, teraristiky a selského dvora. V areálu cítovských chovatelů se budou dokonce prodávat i živí kapři i pstruzi. Děti si budou moci na výstavě domácích zvířat vyzkoušet svou manuální zručnost v dílničkách nebo si nechat pomalovat obličej.