Film představí zpěvačku

Kralupy - Ewa Farna 10: Neznámá známá je název dokumentu o populární česko-polské zpěvačce, která poslední dva roky strávila s kamerou v zádech. Dokument, který je hodinovou zpovědí, jak říká sama zpěvačka, ze které ji nikdo nevystřihne, je možné shlédnout v kralupském kině v sobotu 17. února od 17 hodin. Film ukáže nejen zpěvačku na výsluní, ale i normální ženu bez make-upu, naštvanou, nebo ve stresu.

Přednáší Čeněk Hlavatý

Mělník - První přednáška z cyklu výtvarných přednášek se uskuteční v pondělí 12. února v 18 hodin v hudebním sále Masarykova kulturního domu. Přednáška z dějin výtvarného umění s názvem Abeceda umělců A-D se bude týkat autorů světového umění začínající na A-D a s dějinami zájemce seznámí Čeněk Hlavatý, ředitel Základní umělecké školy Mšeno. Z kulturního dědictví lidstva bude představeno ve výtvarném cyklu více než 20180 uměleckých děl z netradičních zorných úhlů a souvislostí a 212 osobností světového umění v oborech malířství, sochařství, fotografie, grafiky a instalace.

Začíná čas karnevalů

Lužec - Kulturní a společenské středisko Lužec nad Vltavou zve na Zimní karneval. Karneval nejen pro děti nabídne tancování, soutěže, dobrůtky a i taneční vystoupení. Karnevalový rej začíná v sobotu 10. února od 15 hodin.

Část silnice je v současné době zavřená kvůli špatnému stavu povrchu po stavbě kanalizace.
Místostarosta jedná s lidmi přímo v ulicích města

Tancuj se mnou dnes

Kojetice - Obec Kojetice v rámci blahopřání jubilantům zve na zábavně hudební odpoledne s tancem s názvem Tancuj se mnou dnes. Písničky pro uši i duši zazní ve čtvrtek 15. února od 14 hodin v jídelně učiliště Neratovice v Kojetické ulici. Pořadem provede moderátor Zdeněk Kaňka a k tanci a poslechu zahraje Duo Adamis. Autobus na akci je zajištěn, stejně jako občerstvení. Účast na akci je nutné potvrdit na obecním úřadě Kojetice. 

Velikonoce klepou na dveře

Libiš - Vrtané husí kraslice se budou vytvářet při jarním tvoření v sobotu 10. února ve 13 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Libiš. Účast je nutné nahlásit předem. Počet účastníků je omezen počtem vrtaček. Na únorovém kurzu se budou kraslice pouze vrtat, zdobení krajkou nebo ubrouskovou technikou bude probíhat až na březnovém workshopu.

Galerie uvede koncert žáků

Kralupy - Kralupská Galerie VK37 na Purkyňově náměstí 228 v kralupské čtvrti Lobči uvádí ve čtvrtek 15. února od patnácti hodin Pololetní koncert žáků zdejší základní umělecké školy. Účinkovat zde budou žáci pana učitele Gombose. Současně s koncertem je možné si prohlédnout prodejní výstavu grafik známého českého umělce Martina Manojlína, která je prodloužena do konce února. 

Deset let v mělnickém Literárním klubu Pegas působí Martin Burda z Neratovic.
Martin Burda: Po dokončení básně mě pokaždé hřeje u srdce

Narozeninový flám začíná

Neratovice - František Nedvěd s kapelou Tie Break pořádá Velkej flám ke svým 70. narozeninám. Koncert se uskuteční ve velkém sále Společenského domu Neratovice ve čtvrtek 15. února v 19.30 hodin. 

U Hřiště se má plesat

Hořín - Kulturní komise obce Hořín zve na Valentýnský ples ve stylu dvacátých a třicátých let, které byly ve znamení charlestonu, mafie a prohibice. Plesat se bude v sobotu 10. února od 20 hodin v sále hostince U Hřiště. K tanci a poslechu hraje skupina Bonus. Informace o rezervaci vstupenek jsou k dispozici na webových stránkách obce. 

Tančit se bude až do rána

Kralupy - Kulturní a společenské středisko Kralupy nad Vltavou zve na akci Tančíme. Skvělý večer plný krásných rytmů a melodií v podání Markéty Wagnerové a Tomáše Vejvody se uskuteční ve středu 7. února od 19 hodin.

Spisovatel František Frolík se představuje v galerii

Velvary - Sběratel rukopisů a spisovatel v jedné osobě František Frolík ve spolupráci s Městským muzeem Velvary představí výstavu Osobnosti Velvarska, Slánska a Kralupska. Vernisáž se uskuteční ve zdejší galerii ve čtvrtek 8. února od osmnácti hodin. Úvodní slovo zajistí Jitka Kůrková, hudebně poetický doprovod Jan Paulík a Václav Fikrle. Zajímavou expozici lze navštívit až do 27. dubna.

Ilustrační foto.
Horní Počaply čekají dvě vzrušené debaty. Hlavně jednání o spalovně

Maškary rejdí na zámku

Lobkovice - Zdejší zámecký areál se v sobotu 10. února stane dějištěm pravého staročeského masopustu. Jeho pořadatelé z občanského sdružení Lobkovice přichytali pro návštěvníky bohatý doprovodný program. Svoje umění předvedou šermíři Armatus, k vidění budou obrazy Jožo Sokola i polní kuchyně. Na dobrou zábavu se mohou těšit zejména děti, pro něž budou jezdit koníci, poníci, velbloudi, ale i kolotoč. A co by to bylo za masopust, kdyby na něm chyběla pravá zabijačka, a tak budou moci ochutnat nějakou tu dobrotu od Pixů. Začíná se v 10 hodin.

Jiří Šlupka míří do Mělníka se skupinou muzikantů

Mělník - Mělnická kulturní veřejnost se má na co těšit. Už ve středu do mělnického kulturního domu totiž zavítá Jiří Šlupka Svěrák s Volným sdružením muzikantů, aby odehráli koncert ve stylu rhythm and blues, blues a rock and roll. Svěrák nejenom s touto partou vynikajících hudebníků koncertuje, ale vyučuje i na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka a také na pražské DAMU. Začátek vystoupení je v 19. 30 hodin.

Přednáška představí Kubu

Mělnické Vtelno - Kulturní centrum Kostel pořádá od čtvrtka 15. února výstavu fotografií z cesty po Kubě. Autorkou fotografií je ředitelka Regionálního muzea Mělník a cestovatelka Miloslava Havlíčková. Výstava je přístupná v době provozu kavárny, v jiném čase je to možné na základě telefonické domluvy.

S Tomášem Kučerou ochutnají kubánský rum

Tuhaň - Obecní úřad Tuhaň zve na přednášku s názvem Kuba. Přednášející Tomáš Kučera prozradí, jak se jezdí na srazy spolužáků na ostrov svobody s ochutnávkou kubánského rumu. Přednáška se uskuteční v neděli 11. února od sedmnácti hodin ve společenské místnosti obecního úřadu.

Literární klub Pegas Mělník, který letos slaví svoje třicátiny, si pozval do poetické kavárny Pohodovej anděl ve Svatováclavské ulici známou pražskou herečku Miriam Kantorkovou.
Mělnický Pegas zazáří letos již počtyřiadvacáté