Top Dream Company se představí na náměstí

Mělník – Koncert Top Dream Company rozproudí posluchače už dnes (19.7.) od 20 hodin na mělnickém náměstí Míru. V rámci Mělnického kulturního léta vystoupí na pódiu tato funky soulová kapela. Tato desetičlenná energická formace vznikla v roce 2004 a pod vedením trumpetisty Petra “Harmyho“ Harmáčka šíří funk a soul po mnoha klubech, festivalech a slavnostech. Za tuto dobu si již vydobyla silnou pozici na funkové scéně v celé střední Evropě. Spolupracovala s řadou interpretů z české i mezinárodní scény a účinkovala také v několika televizních hudebních show.

Diváky čeká romantika

Kralupy – Místní kino Vltava promítne v úterý 1. srpna od 20 hodin americko – britské romantické drama Tulipánová horečka. Příběh je zasazen do sedmnáctého století v Nizozemsku do doby tulipánové mánie. Pod taktovkou režiséra Justina Chadwicka se v hlavních rolích představí švédská herečka Alicia Vikander, Christoph Waltz nebo Dane DeHaan. 

Dopolední workshop pro děti a rodiče v Rodinném centru Chloumek zavedl všechny účastníky do blízkého lesa za Lesními skřítky.
OBRAZEM: Děti postavily skřítkům nové domečky

Hroch odpovídá na dotazy

Mělnicko – Každý všední den po 20. hodině vysílá Český rozhlas Region Střední Čechy pořad Kontakt. Hosté z různých oborů v něm odpovídají v živém vysílání na dotazy posluchačů. Dnes bude hostem psycholog Petr Hroch. Moderátorka Dita Vojnarová s ním probere výhody a úskalí života na psí knížku. Do Kontaktu se můžete se svými dotazy zapojit i vy – už dnes večer na frekvenci 100,7 FM. 

V kostele zazní skladby na přání

Chorušice - Návštěvníci Chorušické pouti a především tradičního nedělního koncertu varhanní a duchovní hudby mají možnost požádat o konkrétní skladby, které by měly na koncertu zaznít. Koncert se uskuteční v neděli 6. srpna v kostele Nanebevzetí Panny Marie od 19.30 hodin. Kdo má zájem využít této možnosti, může své návrhy posílat do čtvrtka 20. července na emailovou adresu obce. Do předmětu zprávy je nutné uvést návrh skladby koncertu. Ty pak zahrají skvělí interpreti a sólisté. Na varhany se představí Petr Strakoš, na trubku David Skařupa, na housle Veronika Střálková a zpívat bude Lenka Hniličková.

Kašpárek se představuje

Mělník - Mělnické kulturní léto představuje ve středu 2. srpna od 9.30 do 11.30 hodin v Letním parku před Masarykovým kulturním domem Kašpárkovu hernu pod širým nebem aneb Kašpárek se představuje. Nejen pro děti je připravena zábava, relaxace, tvoření i vzdělávání.

Ilustrační foto.
Zemědělci se před sklizní modlí za nebe bez mraků

Návštěvníky přivítá pouť i pivní slavnosti

Byšice - Místní pouť přivítá návštěvníky od pátku 18. srpna do neděle 20. srpna od 13 do 22 hodin na fotbalovém hřišti. Na děti čeká spoustu atrakcí jako řetízkový kolotoč, nafukovací skluzavka, střelnice, houpačky, vláček. V sobotu 19. srpna současně s poutí se uskuteční druhé pivní slavnosti Byšic. Zájemci mohou ochutnat pivo z malých pivovarů a večer od 19 hodin zahraje DJ Míwa. 

Věž u kostela je otevřena déle

Mělník - Věž a kostnice chrámu sv. Petra a Pavla bude otevřena v době letních prázdnin každý den od 9.30 do 18 hodin s přestávkou na oběd v době od 12.30 do 13.15 hodin. Každou sobotu v červenci je na věži otvírací doba prodloužena až do 21 hodin. 

Bude se hrát pro motýlí křídla

Hostín - Hostínský park ožije ve čtvrtek 17. srpna v 19 hodin Letním koncertem v parku. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení skupiny Tomáš Homuta Trio. Představí se mělnický rythm bluesový pianista Tomáš Homuta, přední český jazzový saxofonista David Fárek a zpěvačka Vlaďka Svobodová známá z uskupení Laura a její tygři. Výtěžek ze vstupného bude věnován Petře Koudelkové, která žije od narození s vzácným onemocněním známým jako nemoc motýlích křídel. 

Charita pomůže Nikolce

Lhotka – Místní sbor dobrovolných hasičů pořádá v sobotu 22. července od 17.30 hodin druhý ročník Dobročinného festu 2017, který se uskuteční na hřišti v obci Lhotka u Mělníka. Výtěžek z dobrovolného vstupného a z občerstvení poputuje do nestátní neziskové organizace Fokus Mělník a pro Nikolku Čížkovou ze Lhotky, která trpí spinální svalovou atrofií. Účinkující a vystupující kapely zahrají bez nároku na honorář ve prospěch charitativní akce. Návštěvníci se mohou těšit na muzikálové písně v podání Radka Šlangala, na vystoupení kapel Baťa a Kalábůf něžný beat, Paravize a další. 

Ilustrační foto.
Kam za plážovým volejbalem? Inspirujte se našimi tipy!