Nestor českých výtvarníků slaví devadesátiny  

Kralupy nad Vltavou - Na konci února oslaví životní jubileum 90 let akademický malíř Otakar Čemus. Tento významný výtvarník žijící v tomto regionu se po celý život věnuje volné tvorbě, které dominují tři tematické okruhy. Tím hlavním je žena a krása jejího těla a ducha. Druhým okruhem je krajina, a konečně tím třetím jsou kytice a zátiší. Má za sebou stovky výstav jak u nás, tak v zahraničí a jeho práce jsou ve státních i soukromých sbírkách. Řadu výstav měl i v kralupském městském muzeu. A právě zde se uskuteční 1. února vernisáž výstavy jeho prací. Výstava potrvá do konce března.

Masopustní průvod projde městem  

Mělník – Tradiční masopust se chystá v Mělníku. Za jeho přípravou stojí Folklorní soubor Jarošovci a Rodinné centrum Kašpárek, které mají s podobným druhem zábavy velké zkušenosti. V neděli 11. února se jeho účastníci sejdou ve 14 hodin před kašnou na náměstí Míru a poté vyrazí po městě. Obvyklé masky i ty méně tradiční jsou vítány.

Swingový večer s muzikantskou legendou 

Mělník – I druhé letošní hudební setkání pravidelného cyklu bude patřit skvělému hudebníkovi. Zahraje zde Jiří Šlupka Svěrák s Volným sdružením muzikantů. To tentokrát doplní kontrabasista Pavel Hradil a za bicími usedne Vráťa Plachetka. S kapelou Nejenblues je častým hostem v pražských jazzových a bluesových klubech. Svým pěveckým cítěním zapadá stylově do projevu rhythm and bluesových zpěváků, ale zpíval i se skupinou C&K Vocal. Je pravidelným hostem na vystoupeních Pavla Sedláčka a občas si zahraje a zazpívá také s Ivanem Hlasem. Parta vynikajících muzikantů se představí mělnickému publiku ve středu 7. února od 19.30 v Masarykově kulturním domě.

Trénink paměti v knihovně  

Neratovice – Další lekce trénování paměti pod vedením certifikované trenérky Hany Tůmové se uskuteční od 15 hodin v městské knihovně. Kurz je přístupný všem seniorům nad 60 let zdarma. Zájemci přitom nemusejí být registrovanými čtenáři. Přijít mohou i noví frekventanti, kteří se nezúčastnili předchozích lekcí. Přihlásit se lze na telefonu 315 682 307 nebo prostřednictvím e-mailu tumova@knihovnaneratovice.cz. Další kurz proběhne 14. února.

Cestování po Kubě v muzejní kavárně  

Mělník - Cestopisná přednáška ředitelky Regionálního muzea Mělník Miloslavy Havlíčkové provede posluchače po Kubě. Uskuteční se ve čtvrtek 1. února od 17 hodin v muzejní kavárně. Právě zde jsou k vidění i fotografie, které pořídila na jedné ze svých cest. Expozice je otevřena ještě do 4. února.

Velkej flám s Nedvědem 

Neratovice - Velký sál Společenského domu se ve čtvrtek 15. února stane dějištěm oslavy kulatých narozenin zpěváka Františka Nedvěda. Ten si sem přiveze kapelu Tie Break, která čerstvého sedmdesátníka doprovodí. Začátek koncertu, který nese příznačný název Velkej flám, je v 19. 30 hodin

V Dolínku začíná ples v Opeře  

Odolena Voda – Společenský sál Restaurace Opera v Dolínku v sobotu 3. února přivítá tancechtivou veřejnost. Městský ples, jehož součástí bude předtančení a bohatá tombola, začne přesně v 19 hodin. K tanci i poslechu bude hrát taneční orchestr Color Club. Pořadatelé slibují kyvadlovou dopravu.