Kurzy učí dějiny umění

Mělník - Výtvarně-vzdělávací kurzy Pompidou aneb od Venuše ke street artu pořádá mělnický Masarykův kulturní dům každé dva týdny. Jde o zážitkové seznámení s dějinami umění pro děti. V listopadu budou kurzy věnovány Egyptu a Mezopotámii. Každý devadesátiminutový blok je rozdělen na dvě části, poznávací a praktickou. V poznávací části si děti prohlížejí umělecká díla daného období a potom tvoří v ateliéru z předem připraveného materiálu. V praxi tak využijí nově získané znalosti.

Večerní park bude plný dýní

Mělník - Mělnický dům dětí a mládeže připravil na první listopadový pátek halloweenskou večerní akci Putování za dýňovým duchem. Začátek je plánován na 17.30 hodin. Tradiční podzimní akce nabídne strašidelnou cestu parkem se šesti stanovišti, dlabání dýní, taneční merendu i losování vstupenek, opékání buřtů a na závěr taneční ohnivou show. Děti čeká i jízda výletním vláčkem přes město.

Festival nabízí tři kapely

Kralupy - Sedmnáctý ročník hudebního festivalu Musicfest startuje v pátek 3. listopadu v hospodě U Krkavce v kralupské části Minice. Festival zahájí v devatenáct hodin kapela Vocal Band Markéty Aptové, pro kterou je typický čtyřhlasý vokální projev. Druhé vystoupení patří další místní skupině Made in Garage. Jako hlavní hvězda večera se představí parta ze severu, liberečtí Nobody knows, kteří nabídnou fanouškům rockovou muziku. 

Scénky vybírá herečka

Region - Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po šestnácté hodině herečka a spisovatelka Ivanka Devátá. Celou hodinu mohou posluchači rozhodovat o tom, kdo je bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Patrikem Rozehnalem jim Ivanka Devátá nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se mohou rovněž na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Humoriádu je možné naladit na frekvenci 100,7 FM.

Výstava patří pohřebnictví

Lysá nad Labem - Mezinárodní veletrh pohřebnictví a důstojného umírání je novinkou v dramaturgii výstav a veletrhů v Lysé nad Labem. Výstaviště ji zařadilo v souvislosti s novelou zákona o pohřebnictví. Nosným tématem především pro návštěvníky bude hospicová péče. Veletrhu se zúčastní i zástupci církve, kteří zájemce seznámí s různými podobami náboženství a odhalí rituály spojené s posledním rozloučením se zesnulým. Veletrh se koná 3. a 4. listopadu.