Velikonoční dekorace si vyrobí na úřadě

Tuhaň - Velikonoční dekorace budou vytvářet lidé, kteří se první dubnovou neděli sejdou ve společenské místnosti obecního úřadu. Radnice tam totiž od 14 hodin pořádá Velikonoční zdobení.

Šperkařka naučí drátkování

Velký Borek – Kurz drátkování a výrobu korálkových šperků s Hanou Chaloupkovou pořádá místní volnočasové centrum Volnočásek v sobotu od devíti hodin dopoledne. Dekorační předměty budou zruční návštěvníci vyrábět z červeného a jemného drátu s použitím barevných korálků. Pro budoucí nadšené šperkaře si lektorka připravila úplně novou techniku výroby šperků.

Čtěte také: Cyklostezka spojující Kly s Mělníkem začne růst v létě

Na plese přivítají jaro

Liběchov – Třetí ročník plesu na téma vítání jara bude v sobotu od 20 hodin v místním společenském sále v areálu Rašínky. K tanci a poslechu zahraje mělnická kapela Pavla Pilaře Bonus. V ceně vstupenky je pro návštěvníky přichystané drobné občerstvení a bohatá tombola.

Studenti připravují svůj ples

Mělník – První reprezentační ples Integrované střední školy technické v Mělníku začne v sobotu od dvaceti hodin večer v místním kulturním domě. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina PLUSáci z Neratovic. Návštěvníci si užijí nejen tradiční ples, ale i bohatý raut, tombolu a především předtančení samotných středoškoláků.

V knihovně si vyrobí vlastní záložky

Mělník – V knihovně je na programu další výtvarná dílna. Lekce jsou v plánu ve čtvrtek od 15 do 19 hodin. Tentokrát se kurzisté zaměří na výrobu knižních záložek a obalů na knihy. Nutná rezervace na mailu gajdosikova@mekuc.cz.

Lužecký kulturák roztančí svaz žen

Lužec – Místní kulturní dům se v pátek večer vrátí zpět do minulosti do dob, kdy ještě existovala jednotná zemědělská družstva. Právě ta totiž budou tématem tradičního plesu, který začíná ve 20 hodin. Předtančením ho zahájí místní svaz žen, další taneční překvapení pak na návštěvníky čeká před půlnocí. O hudební doprovod se postará Shakers Band a Ewa Farna Tribute, chybět nebude ani fotokoutek.

Dílnička patří bylinkám

Mělnické Vtelno – V pátek v podvečer provoní místní kulturní centrum Kostel čerstvé i sušené bylinky. V rámci celoročního cyklu tvořivých dílen z bylinkového světa tam totiž od 18 hodin pokračují bylinková praktika s Biankou. Příchozí se naučí, jak a s čím zacházet v bylinkovém jarním období před blížícími se Velikonocemi, tedy které bylinky je nyní vhodné vysadit, jak se o ně starat a jak je následně využít.

Komedie představí politiku

Mělník – V kulturním domě představí ve čtvrtek od 19 hodin divadlo ABC představení Listopad. Diváci uvidí v hlavní roli Michala Dlouhého v příběhu o nekorektní politické frašce a amerických prezidentských volbách. Komedie vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme. Inscenaci připravil pro Divadlo ABC režisér Petr Svojtka. V roce 2015 na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích získal Listopad cenu za nejoblíbenější inscenaci publika – Komedie diváků a Michal Dlouhý obdržel Cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

Studenti oživí náměstí

Neratovice – Spolek Piána na ulici chystá na úterý 28. března veřejné setkání na téma živé náměstí. Podle ředitelky spolku Michaely Hečkové se ve městě v červnu na několik dní usadí studenti architektury a místního gymnázia a pokusí se veřejné prostranství oživit. „Rádi by uspořádali několikadenní oživení náměstí v modelové situaci, proto je zajímá, co probudí k životu prostor mezi paneláky a železnicí," vysvětlila s tím, že v rámci plánované diskuze chtějí studenti probrat problémy a potenciál náměstí i aktivity, které by se na něm daly uspořádat. Setkání začíná v 17 hodin v malém sále Společenského domu. Výsledky poslouží jako podklad pro červnový workshop.

Rodiče se naučí zachránit tonoucí se dítě

Neratovice – Rodiče, kteří vychovávají děti od jednoho do osmi let věku, se mohou zúčastnit kurzu plavání pro děti zaměřeného na záchranu dítěte při pádu do vody. Jako každý rok ho pořádá místní rodinné centrum Myšák, součástí budou i lekce aktivní sebezáchrany, kdy si účastníci vyzkouší pohybovat se ve vodě kompletně oblečení. Zájemci se mohou přihlásit na mailu info@rcmysak.cz nebo na čísle 723 589 614, kurz startuje v dubnu.

Čtěte také: Lávka v Lužci? Obec čeká, zda získá dotaci