Kapela Jeff Biograf se představí v Mělníku  

Mělník - Téměř přesně po dvou letech do mělnického klubu Stará Mydlárna přijíždí další skvělá kapela, která prakticky patří do klasiky českého bigbítu. Skupina Jeff Biograf vznikla zásluhou jejího pozdějšího hlavního protagonisty, skladatele, textaře, zpěváka a trumpetisty Jeffa, vlastním jménem Vladislava Roda v devadesátých letech minulého století. Za dobu své existence kapela odehrála mnoho koncertů a našla tak početnou posluchačskou základnu především v pražských klubech. V roce 1995 tato formace vyhrává soutěž rockových kapel Marlboro rock - in. Skupina nadále vystupuje po dalších pražských i mimopražských klubech a v Mydlárně se představí v pátek 8. prosince od 21 hodin.

V Mělníku zazní svižný swing  

Mělník - Již dnes v hudebním sále MKD vystoupí pravděpodobně nejmladší dixielandová skupina u nás, přesto, že někteří z hudebníků patří k těm vůbec nejstarším dosud aktivním jazzovým muzikantům na české scéně. The Dixieland Messengers Praha má stálé angažmá v předním pražském jazzovém klubu Reduta a Jazz Dock Praha. S úspěchem vystupoval na mezinárodních jazzových festivalech, např. Dixieland Festival Dresden, Dixieland Fesztival Salgotarjan a na mnohých jiných. Nyní jeho kvality posoudí mělnická kulturní veřejnost. Začíná se v 21 hodin. 

Zaprášené kytary zvou na večírek  

Cítov - Tradiční vánoční setkání kamarádů trampů a příznivců dobré country muziky se uskuteční v sobotu 9. prosince v sále místní hospůdky U Ládi. Začátek a vyvěšení osadní vlajky proběhne od 14 hodin. Po celý den a večer až do pozdních nočních hodin bude tak slyšet plno trampské a country muziky. Organizátoři pro účastníky připravují novinku - někteří si budou moci vyzkoušet, jaké je to vystupovat na pódium před diváky. 

Chystá se víkend vánoční pohody  

Liběchov - Ve zdejší restauraci Rašínky se o druhém adventním víkendu uskuteční akce, která určitě navodí tu správnou vánoční atmosféru. V sobotu 9. prosince zde proběhne přátelské posezení pro dříve narozené místní občany. K příjemné pohodě plné vzpomínání přispěje i živá hudba, jež zahraje k poslechu i tanci. Chybět nebude ani malé pohoštění. A následující den budou zdejší prostory patřit zase naopak té nejmladší generaci. Skauti z přístavu Modrá kotva pořádají Mikulášskou besídku. Od 15 hodin tak proběhne odpoledne plné her a soutěží, které vyvrcholí příchodem Mikuláše s doprovodem a následnou nadílkou.

Bluegrass Advent již podvacáté  

Kralupy nad Vltavou - Již 20. ročník tohoto festivalu se uskuteční v sobotu 9. prosince v prostorách KD Vltava. Od 15 hodin se zde představí celkem devět kapel, které to rozjedou v pravém bluegrassovém stylu. Příznivci tohoto hudebního žánru se tak mohou těšit na skupinu Fechtýři, dále to budou Sunny Side, Milkeaters, Sem Tam, Modrotisk, Proffesional Deformation, New Aliquot, Poutníci s Petrem Kůsem a kapela Fámy.

Vánoční koncert pro deset strun  

Štětí - Přesně tolik se jich rozezní ve čtvrtek 7. prosince od 19 hodin v prostorách zdejšího Městského kina. Světoznámý houslový virtuóz Jaroslav Svěcený totiž vystoupí za doprovodu kytary Miloslava Klause. Vedle početných skladeb italských autorů (Paganini, Gragnani, Giuliani) mohou posluchači na koncertě vyslechnout i slavné maličkosti velikánů světové hudby, jako jsou Fauré, Schumann, Gounod, Martinů.