Kulturní a společenské středisko v Kralupech nad Vltavou si nemůže vynachválit účast na plesech. V neděli se konala závěrečná lekce tanečních takzvaný věneček. „Nejdříve jsme dali do prodeje 280 lístků, díky velkému zájmu lidí jsme jich museli dalších 70 přidělat,“ sdělila produkční Jitka Košťálová.

Do tanečních se přihlásilo celkem 47 párů a kvůli dalšímu tanečnímu kurzu, který má zápis 18. května, volají rodiče dětí s předstihem.

Neratovice zažívají momentálně plesovou sezonu. Podle ředitele místního kulturního domu Petra Svobody jsou všechny bály dopředu vyprodány. „Tak vysokou účast na plesech jsem nečekal, doufejme, že to není jen chvilkové období,“ okomentoval Svoboda.

Domov seniorů Červený mlýn ve Všestudech.
Klienty domova seniorů připravil o miliony. Bývalý ředitel vyvázl s podmínkou

I v Obříství se povedlo vyprodat první obecní ples po rozvolnění. Podle starostky Jitky Zimové se akce setkala pouze s pozitivními ohlasy a nyní se lidé mohou těšit na hudební slavnost v památníku Bedřicha Smetany, jenž se uskuteční 14. května.

Pár diváku na koncert

Zatímco plesy a taneční se o návštěvníky bát nemusí, divadlo a koncerty jsou na tom hůře. „Po rozvolnění pandemických opatření jsme zaznamenali velký úbytek návštěvníků, na jindy okamžitě vyprodané představení Dejvického divadla, které má Mělník navštívit v červnu, jsou lístky stále v prodeji,“ uvedla produkční Mělnického kulturní centra Marie Krutišová.

Minulý týden vystoupil v Mělníku zpěvák Jan Smigmator a diváků přišlo jen několik. Sám swingový zpěvák na hrstku lidí v sále s úsměvem reagoval, že se klidně mohli sejít u někoho v obýváku. Pravděpodobný důvod, proč Mělník přichází o své návštěvníky, je zdražování. Podle Krutišové je kultura první, co si lidé odpustí, když musí šetřit.

Tolik kytaristů zřejmě dosud v Nostalgické myši najednou nehrálo - a to se čtvrtý již nevešel do záběru, nehledě na basáka, jenž se nepočítá.
OBRAZEM: Víkend v Šemanovicích nabídnul Please The Trees, Plíhala i Krausberry

Stejně tak potvrdil menší zájem o divadlo i ředitel neratovického kulturního domu Svoboda. „Do divadla lidé tolik nechodí, kapacita sálu je 400 míst, většinou se nám jich povede zaplnit maximálně 300,“ upřesnil.